موارد ابطال ثبت شرکت

موارد ابطال ثبت شرکت

در نوشته موارد ابطال ثبت شرکت که مطالعه می فرمایید.  با توجه به مشکلاتی که در قانون تاسیس شرکت ها وجود دارد. ما به مشکلات و راه حل های ابطال شرکت های به اصطلاح کاغذی و فریب دهنده پرداخته ایم. و همچنین اداره ثبت شرکت ها چگونه با این شرکت ها برخورد خواهد کرد.

رویه ابطال شرکت ها در اداره ثبت شرکت ها

قبلاً گفتیم که، ثبت شرکت‌ها، در ایران تابع طریقه اعلامی است. به این معنی که اداره ثبت شرکت­ها با وجود بررسی اجمالی که نسبت به مدارک شرکت به عمل می­آورد است.  به ‌هیچ‌ وجه مسئول صحت مدارک مزبور و صحت اظهارات متقاضیان ثبت شرکت نیست. و اگر شرکت مخالف قانون تشکیل‌ شده باشد، یا این‌ که موجباتی برای ابطال شرکت موجود باشد، دادستان و هر ذی‌نفعی می‌تواند، ابطال ثبت شرکت‌ را از دادگاه تقاضا کند. ضمناً باید در نظر داشت که اداره ثبت شرکت‌ها بعد از ثبت شرکت راساً نمی‌تواند ابطال ثبت شرکت‌ را اعلام کند. و چنانچه تخلفاتی در تشکیل یا ثبت شرکت مشاهده نمایند، باید از دادگاه ابطال ثبت شرکت را تقاضا نماید.

در صورت عدم اطلاع اعضاء از تاسیس شرکت چه اقدامی باید کرد؟

به ‌طور مثال چون در جریان ثبت شرکت‌ها، معمولاً همه مؤسسین شرکت در اداره ثبت شرکت­ها حاضر نمی‌شوند. و طی صورت ‌جلسه مجمع عمومی مؤسسین، یک نفر از مؤسسین را به نمایندگی از طرف همه اعضاء برای ثبت شرکت و امضای ذیل ثبت دفتر انتخاب و به اداره ثبت شرکت‌ها، معرفی می‌نمایند. و لذا ممکن است یکی از شرکا اقدام به جعل امضای شرکای دیگر نموده و بدون اطلاع ایشان به نمایندگی، اقدام به ثبت یک شرکت کرده باشد. و سپس تعهدی برای شرکت ایجاد نماید؛ در این ‌صورت است که با توجه به تشکیل غیر قانونی آن شرکت، اشخاص مزبور که در واقع دخالتی در تأسیس و ثبت شرکت نداشته‌اند. می‌توانند ابطال ثبت شرکت را از دادگاه تقاضا نمایند.

شرکت های کاغذی به چه شرکت هایی گفته می شود؟

در سال‌های اخیر بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات در کشور ما به ثبت رسیده ­اند که وجود خارجی ندارند.  و به شرکت‌های کاغذی معروف شده­ اند، شرکت‌هایی که فقط در دفتر ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده‌اند. و به ‌صورت صوری بوده و اصولاً یا تشکیل نشده‌اند یا فعالیتی ندارند.

شرایط ثبت شرکت تعاونی فراگیر ملی
ادامه مطلب

قانون‌ گذار، در خصوص بازدید از محل شرکت و تحقیق در خصوص وجود خارجی و فعالیت آن تکلیفی متوجه اداره ثبت شرکت‌ها ننموده ‌است.

ابطال ثبت شرکت min 700x400 - موارد ابطال ثبت شرکت
موارد ابطال ثبت شرکت
موارد ابطال ثبت شرکت

در صورتیکه این نوشته (موارد ابطال ثبت شرکت) باعث گردید سوالات جدیدی برایتان ایجاد کند. می توانید به شماره تلفن 09189414281 کارشناس تک نیک ثبت که در آگاهی در قوانین ثبت شرکت ها توانایی بالایی دارد.  بصورت رایگان تماس حاصل فرمایید.

مشکلات عدم نظارت اداره ثبت شرکت ها هنگام تاسیس شرکت 

همین امر و عدم نظارت بر نحوۀ تشکیل و فعالیت شرکت‌ها و مؤسسات باعث گردیده در برخی موارد کلاهبرداری­ های زیادی تحت عناوین مختلف از جمله تشکیل شرکت­های کاریابی، ثبت نام خودرو، پیش ‌فروش ساختمان و غیره صورت ‌گرفته و متولیان ثبت شرکت­های صوری با تبلیغات و انتشار آگهی در روزنامه‌ها، اشخاص را فریب داده و پس ‌از دریافت مبالغ بسیار از مراجعین خود گریخته ­اند و سپس ناپدید شده ­اند.

راه حل اداره ثبت شرکت ها جهت جلوگیری از تخلفات و کلاهبرداری شرکت ها

اخیراً، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، جهت جلوگیری از برخی تخلفات و ممانعت از تصدی هیئت‌ مدیره و مدیر عاملی شرکت‌ها، توسط افراد کلاهبردار و مجرم، طبق بخشنامه شماره 165673 / 90 – 13/09/90، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری، توسط اعضای هیئت ‌مدیره، مدیر عامل و بازرسین شرکت را از طرف متقاضیان ثبت شرکت‌ها الزامی نموده ‌است.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
X

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست مطالب

خبر نامه

اولین نفری باشید که از مقاله‌ها و تخفیف‌های ویژه مطلع می‌شوید.

تماس با تک نیک ثبت

با تیم تک نیک ثبت - موارد ابطال ثبت شرکت