نحوه ثبت ایزو شرکت در سال 1402

ایزو چیست ؟

مفهوم ایزو مخفف عبارت ” international organization for standardization”
یعنی سازمان بین المللی برای استاندارد سازی است. این سازمان بین المللی تشکیل شده است. از یک شبکه از موسسات استاندارد ملی در 157 کشور دنیا است. که بر پایه ی یک مرکز در هر کشور است که وظیفه هماهنگی مراکز مختلف را بر عهده دارد.
امروزه رعایت استاندار های ایزو در تولید و عرضه محصولات و خدمات از اهمیت زیادی بر خوردار است. که در عرصه ی تجارت جهانی استاندارد های ایزو شرط اولیه در داد و ستد های بین المللی دارد.

گواهی نامه ایزو چیست؟

سندی است که نشان می دهد یک شرکت دارای نظام مدیریتی منسجم بوده و جهت ارائه ی محصولات یا خدمات خود عمل می کند. گواهی نامه ی ایزو انواع مختلفی دارد که هر کدام فعالیت خاص خودشان را دارند. گرفتن گواهینامه ایزو متناسب با نیاز واقعی سازمان می تواند ساده یا پیچیده باشد. این عوامل به شرح زیر است:

عوامل داخلی :1-سطح تحصیلات” اگاهی و اموزش کارکنان 2- حجم فرایند های شرکت متقاضی 3- میزان اگاهی مدیران و کارکنان شرکت متقاضی گواهینامه ی ایزو 4- تعداد کارکنان درگیر با فرایندها

عوامل خارجی: 1- کشور های صادر کننده ی گواهینامه ی ایزو 2- نوع برند موسسات و مرکز صادر کننده ی گواهی نامه ی ایزو 3- سطح توقع کارفرمایان و مشتریان از شرکت متقاضی 4- سطح توقع کارفرمایان و مشتریان از شرکت متقاضی.

777777 850x500 - نحوه ثبت ایزو شرکت در سال 1402
نحوه ثبت ایزو شرکت در سال 1402

انواع استاندارد های ایزو

1- ایزو 9000 ” مدیریت در کیفیت” 2- ایزو 1400 “زیست محیطی” 3 – ایزو 22000 ” ایمنی در صنایع غذایی”  4- OHSAS 18001 ” ایمنی و بهداشت شغلی”  5- ISO/TS29001  ” صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی” 6- IMS و HSE

ایزو 9000: الگوئی بین‌المللی است برای پیاده‌سازی و استقرار سیستم‌های مدیریت که تضمین کیفیت بوده که مورد استقبال فراوان در سطح دنیا قرار گرفت در واقع ایزو 9000 به یک محصول خاص داده نمی‌شود.” بلکه تولید کالا یا خدمات را در یک واحد تجاری مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

 

مزایای بکارگیری استاندارد ایزو 9000 

1- کاهش هزینه ها 2- افزایش توان رقابت در عرصه ی بین المللی 3-  بررسی فعالیت های سازمان بر اساس اهداف سازمان و رفع کاستی ها  4- ایجاد اطمینان و اعتماد در درون سازمان

این نمونه ایزو بیشتر دز کلیه سازمان های تولیدی ، خدماتی و پژوهشی و اموزشی کاربرد دارد.

ادامه مطلب
ثبت برند و لوگو حرفه ای

ایزو 1400: این استاندارد بین المللی در رابطه با سیستم های زیست محیطی است. و همچنین این سیستم می تواند به عنوان بخشی از سیستم های جامع مدیریت به حساب اید این سیستم ساختار سازمانی دارد فعالیت های طرح ریزی. تعریف مسئولیت ها. تعیین روش هاو فرایند ها و همچنین در اختیار گیری منابع لازم برای تهیه. اجرای بازنگری و حفظ خط مشی زیست محیطی سازمان است.
این استاندارد مساله ی اصلی تولید یعنی عرضه ی کالا نه خود یک کالا این گواهی نامه به واحدی اعطا می شود. که در دراز مدت برنامه های عملی برای کمک به پاکیزه ماندن محیط زیست داشته باشد. و انها را به درستی اجرا کند.

مزایای بکارگیری استاندارد ایزو 14000

1- استفاده ی بهینه از منابع طبیعی 2- تسهیل تجارت بین الملل 3- ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای سازمان 4- جلب مشتریان بیشتر و افزایش سهم بازار در سطح بین المللی این نمونه ایزو در کلیه ی صنایع و سازمان های مختلف تولیدی و خدماتی کاربرد دارد.

استاندارد IMS و HSE  

یک سیستم مدیریت سازمان یافته چارچوبی ایجاد می‌کند. که در قالب آن افراد می‌توانند به طور منظم برای سازمان کار کنند. و در مقابل ان درآمد مطلوب با روش کارآمد بدست بیاورند.
سیستم مدیریت روشی است که ما می‌خواهیم کارها انجام شوند. سیستم مدیریت می‌تواند در زمینه‌های گوناگونی همچون کیفیت، بهداشت و ایمنی و محیط زیست مدنظر قرار گیرد.
به عنوان مثال” سیستم مدیریت کیفیت بر نیازهای مشتری را تأکید می کند.” در حالی که سیستم مدیریت محیط زیست  (ایزو 1400 ) نیازهای گسترده‌ای از طرف‌های ذینفع و تقاضای رو به رشد جامعه نسبت به حفاظت محیط زیست را بیان می‌کند.

جهت ارتباط با کارشناس ما به شماره 09189414281 تماس حاصل فرمایید.

ثبت سفارش در سایت تک نیک

شرکت تعاونی تک نیک با هدف تسهیل در امور اداری شرکتها و موسسات، حسابداری و مالیاتی و مشاوره کسب و کار فعالیت خود را از سال 94 آغاز نموده است. ثبت تک نیک همواره کوشیده است خدمات خود را به بهترین شکل ممکن در سریعترین زمان به انجام برساند و مشاوری امین برای مدیران و کارآفرینان عزیز کشورمان باشد.

آدرس :

ایلام، شهرستان دهلران، منطقه 3 ، خیابان خبرنگار ، پلاک 7 

تلفن: 09184220933  — 09189414281

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست