مشاوره رایگان

ثبت تغییر نام شرکت

نحوه ثبت تغییر نام شرکت

تغییر نام شرکت با رعایت قوانین و مقررات مربوط به تعیین نام و اساس­نامۀ شرکت مجاز است.  و بر خلاف تغییر نام و نام خانوادگی اشخاص حقیقی محدودیتی برای دفعات مجاز تغییر نام شرکت پیش بینی نشده است. که البته این امر مطوب نیست. و ممکن است در رابطۀ شرکت با اشخاص ثالث مشکلاتی را ایجاد کند. و یا به ابزاری برای سوء استفاده از شخصیت حقوقی شرکت تبدیل شود. برای تغییر نام شرکت کافی است. صورتجلسۀ مجمع عمومی فوق العادۀ شرکت که در آن ضوابط رعایت شده باشد، به ادارۀ ثبت شرکت­ها تسلیم شود.

تغییر نام شرکت 850x500 - ثبت تغییر نام شرکت
ثبت تغییر نام شرکت

مراحل و نحوه رسیدگی به حذف نام مشابه و تکراری با شرکت شما

در مواردی ممکن است به دلیل تشابه یا تکراری بودن نام تعیین شده برای شرکت، به درخواست اشخاص ذینفع دادگاه نام تعیین شده را ابطال کرد. در این صورت پس از ابلاغ رأی قطعی به واحد ثبتی، آن واحد باید ابطال نام را ثبت و پس از دریافت حقوق دولتی، آگهی رسمی مربوط را در اولین فرصت ممكن به هزینه متقاضی در روزنامۀ رسمی منتشر نمایند. و یک نسخه از آگهی رسمی صادره را همراه با مستند تصویر رای دادگاه به اداره تعیین نام (مستقر در اداره کل ثبت شرکت­ها و موسسات غیر تجاری تهران) ارسال تا در پایگاه اطلاعات و پورتال شناسه ملی اشخاص حقوقی، ابطال نام شخصیت حقوقی موصوف و بی اعتباری آن منعکس گردد.

بعد از ابطال نام، ادارۀ ثبت شرکت­ها هیچ گونه اقدام ثبتی در خصوص چنین شرکتی انجام نخواهد داد، مگر بعد از تعیین نام جدید بر طبق قوانین و مقررات مربوط و ثبت آن نزد مرجع ثبت شرکت­ها.

با انحلال شرکت بعد از چه مدت نام آن آزاد می شود؟

لازم به ذکر است که امکان انتقال نا­م ­های تعیین شده به اشخاص ثالث وجود ندارد. در صورت انحلال شرکت و ختم تصفیه و اعلام مراتب در روزنامه رسمی ظرف مدت یک ماه نام شرکت منحل شده از بانک اطلاعات و سامانۀ تعیین نام مرجع ثبت شرکت­ها حذف می­ شود، در این صورت چنین نامی آزاد خواهد بود. و متقاضیان ثبت شرکت تجاری با مؤسسه غیر تجاری می­توانند آن را به عنوان نام شرکت خود پیشنهاد دهند.

ثبت تغییرات سرمایه و سهام شرکت های سهامی
ادامه مطلب

در صورتیکه نیاز به تغییر نام شرکت را دارید به شماره 09189414281 با مشاوره تک نیک ثبت تماس حاصل فرمایید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.