مشاوره رایگان

تفاوت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود

  1. تک نیک ثبت
  2. ثبت شرکت
  3. تفاوت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود

تفاوت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود

در این مقاله مزایا و معایب و همچنین تفاوت ها و اشتراک شرکت سهامی خاص نسبت به مسئولیت محدود توضیح کاملی با این توضیحاتی که داده شده کنید انتخاب درستی شرکت داشته باشید.
در صورتی که نیاز به توضیح دارید. می‌توانید کارشناسان سایت تکمیل ثبت تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است که مشاوره در سایت ما رایگان می باشد. تلفن تماس مشاوره ما: ۰۹۱۸۹۴۱۴۲۸۱

شباهت ها و تفاوت های شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص 

تعداد سهامداران شرکت

در سهامی خاص تعداد سهامداران حداقل سه نفر می باشند. ولی در شرکت با مسئولیت محدود تعداد شرکا حداقل دو نفر می‌باشد.
با توجه به اینکه حداقل تعداد شرکت با مسئولیت محدود دو نفر می باشد. و این مورد باعث گردیده که کارفرمایان رغبت بیشتری نسبت به این نوع شرکت را داشته باشند.
لازم به توضیح است که اکثر شرکت های مسئولیت محدود ثبت در کل کشور با حداقل نفر عضو تاسیس شده شده اند.

شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود 850x500 - تفاوت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود
تفاوت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود

تفاوت های سرمایه در شرکت با مسیولیت محدود و سهامی خاص 

حداقل سرمایه برای شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود یک میلیون ریال می باشد.
در شرکت با مسئولیت محدود باید کل سرمایه تحویل مدیرعامل شرکت شده و مدیرعامل اقرار به دریافت نماید. و ارائه گواهی بانکی دال بر انجام این امر لازم نیست. در شرکت سهامی خاص حداقل ۳۵ درصد سرمایه باید نقدی در یکی از بانک‌ها تودیع و گواهی مربوطه ارائه گردد. و اصل گواهی همراه مدارک به اداره ثبت شرکتها و موسسات تجاری استان محل ارسال گردد. و ۶۵ درصد در تعهد سهامداران باشد.

شرایط بازرسان شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود

در شرکت با مسئولیت محدود انتخاب بازرس اختیاری می باشد. ولی در شرکت سهامی خاص انتخاب بازرس اصلی و علی البدل به صورت اجباری می باشد.
شرکت سهامی خاص بازرسان غیر سهامدار میباشند. و نباید نسبت فامیلی درجه یک با هیات مدیری شرکت داشته باشند.
حداقل سن بازرسان در این دو نوع شرکت ۱۸ سال می باشد.

تفاوت سمت مدیران در شرکت سهامی خاص و با مسیولیت محدود

مدیران در شرکت با مسئولیت محدود برای مدت نامحدود انتخاب می شوند. همچنین اینکه اعضا شرکت مخیر خواهند بود که مدتی برای مدیران در اساسنامه شرکت مقرر دارند. ولی در شرکت سهامی خاص مدیران شرکت برای مدت دو سال انتخاب می شوند که قابل تمدید است.
سمت مدیران در شرکت خاص بدین ترتیب می باشد: رئیس هیئت مدیره، نائب رئیس هیئت مدیره، عضو اصلی هیئت مدیره هستند.
لازم به ذکر است در صورتی که تعداد این نوع شرکت سه نفر باشند. اعضایی که دارای سمت های فوق را دارند. یک نفر از آنها می‌تواند سمت هیئت مدیره سمت مدیر عاملی را هم داشته باشد.

قوانین حاکم بر شرکت های تجاری در ایران
ادامه مطلب

حد نصاب برگزاری مجامع عمومی در شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود

قوانین حد نصاب در مجامع عمومی شرکت با مسئولیت محدود با توجه به نوع شرکت مشکلتر از حد نصاب مجامع عمومی شرکت سهامی خاص است.

مسئولیت اداره مجامع عمومی در شرکتهای سهامی خاص و با مسئولیت محدود

در شرکت با مسئولیت محدود در صورتی که تعداد اعضای آن شرکت ۱۲ یا بیشتر باشند. هیات نظار انتخاب می‌شوند. ولی در سهامی خاص هیات رئیسه ی مرکب از یک نفر رئیس و دو نفر ناظر و یک نفر منشی جلسه، از بین سهامداران انتخاب می شوند که مجامع را اداره کنند. لازم به ذکر است که سمت منشی در هیئت رئیسه بهتر است از بازرسان شرکت باشد.

تغییرات سرمایه شرکت سهامی خاص و با مسیولیت محدود

در شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در افزایش سرمایه اختیاری است.

هیات مدیره در شرکت سهامی خاص و با مسیولیت محدود

هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص الزاماً بایستی سهامدار بوده باشند. یا تعداد سهام وثیقه مقرر در اساسنامه را تهیه و به صندوق شرکت بسپارند.
مدیران در شرکت با مسئولیت محدود به صورت موظف و غیر موظف از بین شرکتها و یا از خارج انتخاب می شوند. انجام وظیفه خواهند نمود.

تقسیم سود در شرکت سهامی خاص و با مسیولیت محدود

. تقسیم سود در شرکت با مسئولیت محدود به نسبت سرمایه شرکت‌ها تقسیم خواهد شد. و در شعر و در این نوع شرکت می‌توانند در اساسنامه ترتیب دیگری برای تقسیم سود مقرر دارند. ولی در شرکت سهامی خاص بایستی سهامدار بوده یا تعداد سهام و سطح مقرر در اساسنامه را تهیه و به صندوق شرکت بسپارند.

حق رای در شرکت سهامی خاص به تعداد سهام در شرکت ولی در شرکت با مسئولیت محدود به نسبت سرمایه خواهد بود.

تقویم سهم آورده در این دو نوع شرکت

تقویم آورده غیر نقدی در شرکت سهامی خاص با کارشناسان رسمی دادگستری خواهد بود. در شرکت با مسئولیت محدود تقویم سهم الشرکه غیر نقدی توسط مدیران صورت می‌گیرد. شرکت در این خصوص دارای مسئولیت می باشند.

نقل و انتقال سهام در شرکتهای سهامی خاص و با مسئولیت محدود

شرکت سهامی خاص در نقل و انتقال سهام نسبت به شرکت با مسئولیت محدود آسان تر می باشد.
نقل و انتقال سهام در شرکت سهامی خاص کافیست که صورت جلسه را تنظیم، و نسبت به دریافت مفاصا حساب از اداره امور مالیاتی اقدام می نمایید.و پس از امضاء صورتجلسات و مهر آن سپس به اداره ثبت شرکت ها ارسال می نمایید.
ولی در شرکت با مسئولیت محدود در نقل و انتقال سهم الشرکه علاوه بر موارد فوق، افرادی که خریدار و فروشنده سهم الشرکه هستند. باید به یکی از دفترخانه های سطح شهر مراجعه نموده و حضوراً سند صلح را نمایند.

مجمع عمومی عادی شرکت با مسئولیت محدود
ادامه مطلب

اعتبار شرکت سهامی خاص نسبت به با مسیولیت محدود در بین ادارات دولتی

با توجه به اینکه شرکت سهامی خاص قوانین آن آسان تر از محدود می‌باشد. و معمولاً ادارات مربوطه شرکت سهامی خاص را راحت تر می پذیرند. ولی شرکت با مسئولیت محدود با توجه به اینکه قوانین آن کمی پیچیده تر می باشد. لذا پذیرش کمتری در ادارات دارد.
شرکت با مسئولیت محدود نمتواند تسهیلات از بانک ها اخذ نماید. همچنین این نوع شرکت نمی‌تواند گرید پیمانکاری ۱,۲,۳,۴,۵ را دریافت کند.

هزینه ثبت شرکت و تغییرات شرکت

لازم به ذکر است هزینه ثبت شرکت در سایت تک نیک نسبت به کل کشور ارزانتر می باشد. در صورتیکه تصمیم بر تاسیس شرکت سهامی خاص داشتید. می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.هزینه ثبت شرکت در سایت ما 1400000 تومان می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.