شرکت تضامنی چیست؟

قوانین مهم در ثبت شرکت تضامنی

در حالت کلی هر نوع شرکتی مزایا و معایب مختص به خود را دارد . شرکت های تضامنی هم نوعی از این شرکت  می باشد که در صورت شناخت کافی از شرکای انتخابی خود” توانایی داشتن یک شرکت قدرتمند و مورد اعتماد را خواهید داشت .به یاد داشته باشید ثبت شرکت های تجاری الزامی است و در صورت عدم ثبت این نوع از شرکت ها جریمه نقدی برای شما در نظر گرفته می شود . بنابراین سعی کنید در اولین فرصت ممکن شرکتی را ثبت کنید.مقاله شرایط ثبت شرکت تضامنی مرتبط با این موضوع می باشد. پیشنهاد می کنم که آنرا مطالعه فرمایید.

نگاهی به ثبت شرکت تضامنی

اگر به دنبال ثبت شرکت تضامنی هستید باید از نوع همکاری و روند کاری این شرکت هم مطلع باشید. وجود این نوع شرکت ها از گذشته روم باستان تا به امروزه”  همواره میان مردم و به طور سنتی رواج داشته است. در این مجموعه ها مشارکت بین افراد به گونه ای است که دو یا چند نفر در پی شراکت با یکدیگر در تمامی مسائل همچون سود” ضرر” بدهی های مالی و حقوقی با یکدیگر همکاری می کنند.این نوع شرکت ها از انواع هفت گانه شرکت های تجاری تلقی می شوند. در تاسیس آن ها مهم ترین رکن” انتخاب بهترین شرکاء از نظر اعتیار و شخصیت است. به یاد داشته باشید در صورت بروز هر گونه خسارت” بدهی یا مشکلات مالی هر یک افراد موظف به پرداخت دیون و تعهدات شرکت خواهند بود.در این نوع از شرکت های هفت گانه” حداقل افرادی که قصد شراکت دارند 2 نفر خواهد بود . به طور کلی این شرکت ها از انواعی است که برای شرکاء ریسک بالایی خواهند داشت  و شر‌کاء در مقابل طلبکاران مسئولیت بسیاری دارند .شرکت تضامنی چیست؟

نحوه اسم گذاری شرکت تضامنی

در نامگذاری شرکت تضامنی باید عبارت شرکت تضامنی یا حداقل نام یکی از شرکاء به کار برده شود . در صورت عدم استفاده از نام تمام اعضاء باید پس از اسم شریک یا شرکای ذکر شده عبارتی از قبیل برادران و غیره ذکر شود .به یاد داشته باشید اسم انتخابی برای شرکت شما ضمانتی برای تعهدات شرکت و اعتماد افراد به شرکت خواهد بود .

سایر مقررات مرتبط با ثبت شرکت تضامنی

هر شرکت تضامنی در صورتی که تمام شرکا راضی باشند و مقررات را رعایت کنند” قابلیت تبدیل به شرکت های سهامی را خواهد داشت . از طرفی در شرکت های تضامنی انتخاب بازرس اجباری نیست” اما تعیین آن به صورت اختیاری مانعی ندارد .
ادامه مطلب
وظایف مدیر عامل تعاونی مسکن
با ثبت شرکت تضامنی” تمامی شرکاء این اختیار را دارند که در صورت کسب رضایت سایر اعضای شرکت” برای برکناری مدیریت مجموعه اقدام کنند .با در نظر گرفتن این موضوع که میزان سود دریافتی هر یک از شرکاء بسته به قوانین تعیین شده در شرکت است”  قابلیت اخذ تمام سود شرکت توسط یکی از شرکاء وجود ندارد .تمام شرکاء در مقابل دیون شرکت مسئول هستند و درصورت بروز هر گونه مشکل موظف به پاسخگویی خواهند بود . همچنین شرکا اجازه ورود به شرکت دیگری با عنوان شریک ضامن را نخواهند داشت” مگر آنکه رضایت سایر شرکای خود را داشته باشند .شرکت تضامنی نوعی از شرکت های تجاری است و افراد قابلیت فعالیت در زمینه های غیر تجاری در این شرکت ها را نخواهند داشت” در صورت بروز این تخلف با شرکاء برخورد خواهد شد .شرکت تضامنی چیست؟

بایدها و نبایدها در شرکت تضامنی

در ثبت شرکت های تضامنی حداقل سرمایه در نظر گرفته نشده است و محدودیت مالی برای تاسیس شرکت وجود ندارد” اما به طور کلی عرف حداقل این سرمایه یک میلیون ریال است .شرکایی که قصد تاسیس شرکت را دارند باید صلاحیت انجام این کار را داشته باشند . یعنی مطابق با مفاد ماده 211 قانون مدنی باید شرکا عاقل و بالغ باشند . در مقابل لازم به ذکر است که علاوه بر اهلیت شخصیت” این فرد باید اهلیت تجاری هم داشته باشد” یعنی توانایی پرداختن به امور تجاری را داشته باشد .فعالیت شرکت در عرصه یا حوزه های مختلف باید مطابق با موضوع ذکر شده در شرکت نامه باشد . به یاد داشته باشید تایید این مطابقت بر عهده قاضی است” شرکت درصورتی ثبت و تاسیس می شود که قرار داد آن به صورت کتبی منظور شود .همچنین عضوی که قصد تشکیل شرکتی با سرپرستی محدود را دارد” قابلیت تعهد به تشکیل شرکت تضامنی را نخواهد داشت . از طرفی در صورتی که موضوعی که شرکت با آن تاسیس شده است منحل گردد” فعالیت شرکت نیز باید خاتمه پیدا کند .

شرکت تضامنی چگونه اداره می شود ؟

طریقه اداره و پیشبرد شرکت تضامنی بسیار آسان است” از همین رو برای تاسیس شرکتی با تعداد زیادی شریک مناسب نیست . تعداد مدیران در این گونه شرکت ها ممکن است یک یاچند نفر باشد و تعیین این موضوع بسته به تصمیم شرکاء دارد . تعیین مدیریت از میان افرادی غیر از شرکا هم امکان پذیر است .در صورت فوت یکی از اعضاء ” بقا و پابرجایی شرکت به رضایت سایر شرکاء بستگی دارد . اگر در رابطه با سهم ها حکم خاصی در شرکت وجود نداشته باشد” تقسیم بندی سهام میان شرکاء به نسبت سهمی است که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند .
ادامه مطلب
مجمع عمومی عادی شرکت سهامی خاص
در صورتی که یکی از شرکاء سهم خود را به شریک جدیدی واگذار کند” از آن پس هیچ مسئولیتی در قبال دیون شرکت نخواهد داشت .شرکت تضامنی چیست؟ثبت سفارش در سایت تک نیکشرکت تعاونی تک نیک با هدف تسهیل در امور اداری شرکتها و موسسات، حسابداری و مالیاتی و مشاوره کسب و کار فعالیت خود را از سال 94 آغاز نموده است. ثبت تک نیک همواره کوشیده است خدمات خود را به بهترین شکل ممکن در سریعترین زمان به انجام برساند و مشاوری امین برای مدیران و کارآفرینان عزیز کشورمان باشد.

آدرس :

ایلام، شهرستان دهلران، منطقه 3 ، خیابان خبرنگار ، پلاک 7 

تلفن: 09184220933  — 09189414281

نوشتهٔ پیشین
قانون تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی
نوشتهٔ بعدی
شرایط و مزایای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی

مطالبی که ممکن است برایتان مفید باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

با سفارش خدمات ثبت شرکت و تغییرات در تک نیک ثبت برای بار بعدی 10 درصد تخفیف بگیرید.

آدرس سراسر کشور
08433729937
09189414281
Instagram
Pinterest
Medium
Reddit
Telegram
WhatsApp
ثبت صورتجلسات97%
97%
تاسیس شرکت ها93%
93%
ثبت برند و لوگو80%
80%
ثبت گرید پیمانکاران70%
70%
فهرست