مزایای ثبت علائم تجاری

مزایای اصلی علائم تجاری شرکت

تضمین میکند که مشتریان میتوانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.

شرکتها را قادر می سازد محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند.

ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها هستند. اجازه استفاده از آنها به اشخاص ثالث داده می شود.  و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.

جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی هستند. ممکن است دارائی ارزشمند کسب و کار باشند.

شرکتها را تشویق میکنند در حفظ و یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.

دلایل حمایت از علائم تجاری و حقوق ناشی از آن

دلایل حمایت از علائم تجاری و حقوق ناشی از آن یا اینکه اکثر کسب و کارها به اهمیت استفاده از علائم تجاری به منظور تمیز دادن محصولاتشان از محصولات رقبا پی برده اند، همه آنها اهمیت حمایت از علائم تجاری از طریق ثبت را درک نکرده اند. پس از ثبت علامت طبق قانون ثبت علائم تجاری شخص شرکت حق انحصاری پیدا میکند.  بموجب آن میتواند از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کنندهای مشابه علامت تجاری شما هستند جوگیری نماید.

ارزش ثبت علائم تجاری در شرکت

اگر علامت تجاری ثبت نشود شرکت های رقیب از همان علامت یا علامتی که شباهت آن با علامت مزبور به اندازه ای اسـت کـه موجــب گمراهی خواهد شد. برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده خواهند کرد.  و در نتیجه سرمایه گذاری در بازاریابی یک محصول ممکن است به هدر رود. ممکن است مشتریان تصور کنند آن محصول متعلق به همان شرکت است.

و در نتیجه کالاهای رقیب را خریداری کند.  این امر نه تنها سود شخص شرکت را کاهش خواهد داد. و مشتریان را گمراه خواهد کرد.  بلکه به شهرت و وجهه آسیب خواهد زد. بخصوص اگر محصول رقیب کیفیت نازلی داشته باشد.

مزایای ثبت علائم تجاری

وجود یک برند تجاری

برند یک مالک ویژه است. و در طی زمان گسترش یافته است.  به گونه ای که شامل مجموعه ای از ارزش ها و ویژگی های ملموس و غیر ملموس میشود.  که به صورت معنادار و مناسبی بین محصولات تفاوت می گذارد. که در غیر این صورت بسیار شبیه همه هستند.

مفهوم معماری برند Brand Architecture
ادامه مطلب

پیشنهاد میکنم که مقاله جامع  تعرفه های ثبت برند را مطالعه فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست