سامانه ثبت شرکتها در اهواز

مراحل ثبت شرکت در اهواز

 

مراحل ثبت شرکت در اهواز همانند سایر شهرستان ها و استان های دیگر می باشد. زیرا قوانین ثبت شرکت ها بصورت سراسری و کشوری می باشد. عزیزانی که مایل به ثبت شرکت در اهواز و سایر شهرستان های خوزستان دارند. در صورت تماس با کارشناس تک نیک ثبت، ضمن اینکه مشاوره رایگان و تخصصی به شما خواهند داد. شما رو از مراحل کامل و همچنین هزینه های ثبت شرکت آشنا خواهند کرد.در صورت تمایل به شماره 09189414281 کارشناس حسن تیربخش تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است هزینه های ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت با تخفیف ویژه به همراه است.

ثبت شرکت در اهواز 850x500 - مراحل ثبت شرکت در اهواز
مراحل ثبت شرکت در اهواز

درباره اهواز و ثبت شرکت 

اهواز مرکز استان خوزشتان از کلان شهرهای بزرگ ایران محسوب می گردد. این شهرستان در جلگه خوزستان و با ارتفاع 18 متر از سطح دریا واقع شده است.

کارون پر آب ترین رود ایران با سرچشمه گرفتن از کوههای بختیاری، با ورود به اهواز، شهر را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم نموده و جلوه زیبایی به شهر داده‌ است.

وجود کارخانه جاتا بزرگ صنعتی، تاسیسات اداری شرکت های مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران، اهواز را به یکی از مهمترین مراکز صنعتی ایران تبدیل کرده و همین امر سبب شده که مهاجران بسیاری روی به اهواز کنند. و بازاری برای حضور صنعتگران و سرمایه داران بوده و تعداد زیادی شرکت در این شهرستان به ثبت برسند. بیشترین شرکت های به ثبت رسیده در این استان شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود و تعاونی می باشد.

شهرهای اطراف اهواز عبارتند از: شهرهای تاریخی مسجد سلیمان، دزفول، اندیمشک و شوشتر و شوش در سمت شمال، رامهرمز، هفتکل، ایذه، باغ ملک در شرق، بهبهان، ماهشهر، شادگان و خرمشهر در جنوب و سوسنگرد، هویزه و بستان در سمت غرب می باشند.

اهواز از سال ۱۳۵۵ خورشیدی از نظر جمعیت شهر اول خوزستان بوده‌ است. و پیش از آن آبادان این رتبه را در خوزستان در اختیار داشت.

ضرورت کسب اطلاعات قانون شرکت ها

دوستان عزیز، درصورتی که مایل به راه اندازی کسب و کار جدید در شهرستان اهواز هستید، بهترین و مطمئن ترین روش برای شروع فعالیت های اقتصادی، ثبت شرکت می باشد.

اما ضروریست داوطلبان در رابطه با مراحل ثبت، اطلاعات و دانش کافی کسب نمایند. تا پس از این کار، به دلیل ناآگاهی دچار اشتباه و عواقب ناشی از آن نشوند. در ادامه به طور کامل، به مراحل انجام این کار در شهرستان اهواز می پردازیم.

تعريف شركت

عبارت است از شركتي كه بين دو يا چند نفر براي امور تجارتي تشكيل شده و هر يك از شركا بدون اينكه سرمايه به سهام يا قطعات سهام تقسيم شده باشد فقط تا ميزان سرمايه خود در شركت مسئول قروض و تعهدات شركت خواهند بود.

در تعربف دیگر شرکت: شرکت نهادی تجاری است که از به اشتراک گذاشتن حرفه  و سرمایه خود با همکاران شما که حسب نوع شرکت، که پس از ثبت آن شرکاء یا سهامدار نام می گیرند ایجاد می شود. و این افراد تجربه یا سرمایه خود را با شما شریک می شوند. و همه در سود وزیان این نهاد یعنی شرکت بسته به مبزان سهام یا سهم الشرکه آنها مسئولیت خواهند داشت.

مقررات انتخاب اسم شرکت ها 

مثلا در شرکت مسئولیت محدود در اسم شركت بايد عبارت(با مسئوليت محدود)قيد شود و همچنين اسم شركت نبايد متضمن نام هيچ يك از شركا باشد وگرنه شريكي كه اسم او در اسم شركت قيد شده در مقابل اشخاص ثالث مسئوليت تضامني خواهد داشت.

نام پیشنهادی برای شرکت باید:

1) سابقه ثبت نداشته باشد؛

2- خارجی نباشد؛)

3) دارا معنا و مفهوم باشد.

4) با فرهنگ انقلاب اسلامی مطابقت داشته باشد.

5) کمتر از 3 کلمه یا اسم نباشد.

6) اسم خاص باشد.

اطلاعات مورد نیاز قبل از تاسیس شرکت در اهواز


همچنین، در خصوص تعیین موضوع فعالیت (ماده 2 اساسنامه) در شرکت های تجاری باید در نظر داشت که در شرکت های تجاری، موضوع شرکت باید مشخص و معین شود.
بعد از انتخاب موضوع فعالیت، انتخاب نوع شرکت ضروریست. شرکت های تجاری ، خود دارای انواع مختلفی هستند. در هنگام ثبت شرکت ها و تنظیم مقررات آن ها ، مولفه های گوناگونی مانند تعداد شرکاء، میزان مسئولیت شرکای آن ها، میزان سرمایه آن ها، نحوه اداره شرکت و حق امضای مدیران، نحوه تشکیل و انحلال شرکت ، نحوه خروج عضو از شرکت، میزان امنیت اقتصادی شرکا، و … نقش داشته است. مقررات نامبرده را در مقالات متعددی به وضوح مورد شرح قرار داده ایم. خوانندگان محترم می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به این مقالات در سایت مراجعه نموده و یا جهت کسب اطلاعات فوق به صورت یکجا و در کاهش زمان مطالعه با مشاوران ما در سایت تک نیک تماس حاصل فرمایند.

ثبت شرکتها در اهواز 850x500 - مراحل ثبت شرکت در اهواز
سامانه ثبت شرکتها در اهواز

سامانه ثبت شرکتها در اهواز


تکمیل اطلاعات متقاضی ، تکمیل اطلاعات مربوط به نام و اطلاعات شخص حقوقی ، مشخص کردن مدت و موضوع فعالیت شرکت ، مشخص کردن سرمایه اولیه ، وارد کردن سهام اشخاص،  وارد کردن نام شرکا ، مشخص کردن سمت اشخاص- وارد کردن آدرس شرکت ، مشخص کردن ارتباط بین اشخاص ، ثبت شعب شرکت (در صورتیکه میخاهید در شهری دیگر شعبه داشته باشید) ، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، وارد کردن متن صورت جلسه ، اظهارنامه یا همون تقاضانامه و تکمیل اساسنامه شرکت که حدود 30 ماده ای می باشد.
پس از تایید یکی از نام های شرکت و محتوای اینترنتی وارد شده ، باید مدارک را از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایید.  و بارکد پستی را در سامانه درج کنید.(جدیدا دیگه نیازی به وارد کردن بارکد پستی در سامانه ثبت شرکت ها نیست)..

هزینه، مراحل و مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران
ادامه مطلب

تک نیک ثبت همراه با کارشناسان خبره ثبت شرکت آماده انجام امورات ثبتی و مشاوره تخصصی و رایگان برای عزیزان اهوازی می باشند. لازم به ذکر است. که ارزان ترین ثبت شرکت در کل کشور را به شما اراه خواهیم کرد.

مرحله صدور پیش نویس آگهی ثبت

چنانچه مدارک ارسالی کامل بوده و نقصی نداشت. کارشناس ثبت شرکت ها نسبت به تهیه پیش نویس آگهی ثبت اقدام می نماید. که در اینصورت باید شخص متقاضی، با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی، برای اخذ مدارک ثبتی و امضاء ذیل دفاتر به اداره ثبت مراجعه نماید. و اقدام به پرداخت روزنامه رسمی برای تاسیس شرکت نمود..
در انتها پس از انجام روزنامه رسمی، برای اینکه بتوانید فعالیت خود را به طور قانونی آغاز کنید باید پرونده دارایی خود را تشکیل بدهید. و دفاتر پلمپ دفاتر و کد اقتصادی خود را تحویل بگیرید. 

هزینه و تعرفه ثبت شرکت در اهواز

هزینه ثبت شرکت در شهرستان اهواز در سال 1402 توسط سایت تک نیک ثبت به جرات می توان گفت که ارزانترین تعرفه ثبتی در کل کشور می باشد . تعرفه تاسیس شرکت 1400 هزار تومان می باشد. در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ثبت شرکت در اهواز می توانید با کارشناس و مشاور ثبت شرکت تک نیک تماس بگیرید.

هزینه و قیمت ثبت تغییرات شرکت در اهواز

هزینه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت: بابت ثبت هر صورتجلسه 600 هزار تومان می باشد. برای مثال سایت تک نیک بایت ثبت صورتجلسه تغییر آدرس شرکت 600 هزار دریافت می کنیم.

هزینه ثبت صورتجلسه مجمع عمومی عادی 600 هزار تومان.

دستمزد تاسیس شرکت سهامی خاص 600 هزار تومان.

تعرفه ثبت شرکت با مسئولیت محدود 600 هزار تومان.

هزینه تاسیس شرکت نسبی 600 هزار تومان.

امتیازات ثبت شرکت تجاری در اهواز 

شرکت های تجاری نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارند. شرکت های بازرگانی به طرق گوناگون تشکیل می گردند. و هر یک از انواع آن، خصوصیت منحصر به خود را دارند.
قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران، ثبت همه شرکت های مذکور در قانون را اجباری دانسته است. بطوری که، به دستور ماده 2  قانون ثبت شرکتها، کلیه شرکت های ایرانی موجود در کشور باید به ثبت برسد. و در صورتیکه شرکتی به ثبت نرسیده باشد، هر ذی نفعی می تواند جهت ابطال آن را از دادگاه درخواست نماید. لذا ادامه حیات و فعالیت هر شرکتی که در ایران تشکیل می شود، منوط به ثبت آن در سایت رسمی ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری گردیده است. از این رو مسئله ثبت کردن شرکت بعد از تشکیل آن از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.

هزینه، مراحل و مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در تهران
ادامه مطلب

ضرورت ثبت شرکت در اهواز

در حال حاضر تمامی سازمان ها، بانک های دولتی و غیردولتی، نهادها و ادارات در صورتی شرکت را به رسمیت می شناسند. و حاضر به عقد قرارداد و همکاری با یک شرکت را دارند، که شرکت مزبور به ثبت رسیده باشد. و مدارک معتبری از جمله آگهی تاسیس، شرکت نامه و یا اظهارنامه مبنی بر تاسیس شرکت داشته باشند. و مطمئناَ اگر شرکتی به ثبت نرسیده باشد، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری از ارائه تسهیلات و پرداخت وام به آن شرکت ها خودداری خواهند کرد. و کمتر سازمان و نهادی حاضر به عقد قرارداد با چنین شرکت هایی خواهد بود.

با سرمایه ثبت شده شرکت افراد خارج از شرکت متوجه می شوند که این شرکت در چه حد اعتبارو تعهد دارد. زیرا کسی که قرارداد مهمی با شرکت منعقد می کند. یا معامله مهمی انجام می دهد باید بداند که سرمایه شرکت تا چه اندازه است و اختیار مدیران شرکت و خود شرکت در چه حد بوده و همچنین قدرت و توان این شخصیت حقوقی به چه میزان است.

مزایای مهم ثبت شرکت در اهواز

شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی.

تاسیس یک شخصیت حقوقی که دارای هویت مشخص است.

اقدام به ثبت شعبه های داخلی و خارجی.

برخورداری از تسهیلات و وام های کم بهره مالی از بانک ها و یا موسسات مالی اعتباری

تعهدات برای 1  نفر از شرکاء نمی باشد بلکه برای شرکت می باشد.

داشتن شماره ثبت و شناسه ملی و کد اقتصادی برای بهره مندی از مزایا و شرایط شرکت ها .

تقسیم مسئولیت ها در بین چند نفر شریک.

انعقاد قرارداد با اشخاص حقیقی، حقوقی داخل و خارج از کشور.

اعتماد و تمایل بیشتر مشتریان و مراجعین به کار کردن با یک شرکت.

امتیاز شرکت در مزایده ها و مناقصات مختلف.

اخذ نمایندگی رسمی از شرکت های داخلی یا خارجی

مدارك مورد نياز براي ثبت شركت در اهواز

١.تقاضانامه ثبت شركت (فرم چاپي)   ٢برگ

٢.شركت نامه رسمي(فرم چاپي)   ٢برگ

٣.اساسنامه شركت   ٢جلد

٤.صورتجلسه مجمع عمومي موسسين و هيأت مديره   ٢نسخه

٥.فتوكپي شناسنامه كليه شركا و مديران (اگر مدير خارج از سهامداران انتخاب شود).

٦.اخذ و ارائه مجوز مربوطه (در صورت نياز)

درباره ثبت شركت سهامي خاص در اهواز

شرکت سهامی خاص: شركتي است بازرگاني كه تمام سرمايه ان منحصرا توسط موسسين تامين گرديده است. و سرمايه ان به سهام تقسيم شده و مسئوليت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمي سهام انها است.

با حداقل 5 نفر عضو تاسیس می شود. که ازین پنج نفر 3 نفر سهامدار شرکت که سمت هیات مدیره و مدیرعامل به آنها داده می شود. و 2 نفر هم بازرس شرکت که غیر سهامدار هستند. لازم به ذکر است که بازرسان نباید نسبت فامیلی درجه یک با اعضای هیات مدیره شرکت سهامی خاص داشته باشند.

مدارك مورد نياز براي ثبت شركت سهامی خاص در اهواز

١_اظهارنامه شركت (فرم چاپي)  ٢ برگ

٢_اساسنامه شركت    ٢جلد

٣_صورتجلسه مجمع عمومي موسسين   ٢نسخه

٤_صورتجلسه هيات مديره با امضاي مديران منتخب   ٢نسخه

٥_فتوكپي شناسنامه كليه سهامداران و بازرسين

٦_ارائه گواهي پرداخت حداقل٣٥ درصد سرمايه شركت، از بانكي كه حساب شركت در شرف تاسيس، در آنجا افتتاح شده است. (یکی از بانک های سطح شهر اهواز)

٧_ارائه مجوز در صورت نياز (بنا به اعلام اداره ثبت شركت ها)

٨_ارائه تقويم نامه كارشناس رسمي دادگستري(اگر اورده شركت غيرنقدي منقول و يا غيرمنقول باشد)

٩_ارائه اصل سند مالكيت (اگر اموال غير منقول جز سرمايه شركت باشند)

 

 

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
X

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست مطالب

خبر نامه

اولین نفری باشید که از مقاله‌ها و تخفیف‌های ویژه مطلع می‌شوید.

تماس با تک نیک ثبت

با تیم تک نیک ثبت - مراحل ثبت شرکت در اهواز