راهنمای جامع ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

راهنمای جامع ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

راهنمای جامع ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

شهرصنعتی و بزرگ اهواز مرکز استان خوزستان و چهارمین شهر بزرگ ایران می باشد. اهواز، محور ترانزیتی بسیار مهمی است که به ‌وسیله راههای زمینی و ریلی و هوایی سایر نقاط کشور را به بندر های مهم آبادان، بندر امام خمینی، خرمشهر و ماهشهر وصل می کند. با وجود پایانه و بازارچه‌های مرزی شلمچه و چزابه در نزدیکی شهر اهواز، این شهر بزرگ بطور مستقیم متاثر از ترافیک کالا، مسافر و مسافران زیارتی و سیاحتی ایرانی و همچنین عراقی است.  با تک نیک ثبت همراه باشید تا در مورد اهواز و ثبت شرکت در اهواز بیشتر آشنا شوید.

اهواز شهری نفت خیز و صنعتی می باشد.  که با تاریخی پرفراز و نشیب و دیرین، همواره از اهمیت اقتصادی و سیاسی فراوانی برخوردار بوده است. این شهر به ‌رغم ظرفیت‌های بالقوه گردشگری، هنوز جایگاه خود را در این صنعت پیدا نکرده است. بااین‌همه، جاهای دیدنی اهواز از تنوع قابل‌قبولی برخوردار است که از جمله آن می‌توان به رود کارون، بازار عبدالحمید، موزه هنرهای معاصر، بنای معین ‌التجار، پل سفید، کلیسای سورت مسروپ، آرامگاه علی ابن مهزیار و پل طبیعت کیان پارس اشاره کرد..

جامع ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز min compressed 169x300 - راهنمای جامع ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز
راهنمای کامل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

درباره اهواز و ثبت شرکت 

اهواز مرکز استان خوزستان از کلان شهرهای بزرگ ایران محسوب می گردد. این شهرستان در جلگه خوزستان و با ارتفاع 18 متر از سطح دریا واقع شده است.

کارون پر آب ترین رود ایران با سرچشمه گرفتن از کوههای بختیاری، با ورود به اهواز، شهر را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم نموده و جلوه زیبایی به شهر داده‌ است.

وجود کارخانه جاتا بزرگ صنعتی، تاسیسات اداری شرکت های مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران، اهواز را به یکی از مهمترین مراکز صنعتی ایران تبدیل کرده و همین امر سبب شده که مهاجران بسیاری روی به اهواز کنند. و بازاری برای حضور صنعتگران و سرمایه داران بوده و تعداد زیادی شرکت در این شهرستان به ثبت برسند. بیشترین شرکت های به ثبت رسیده در این استان شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود و تعاونی می باشد.

شهرهای اطراف اهواز عبارتند از: شهرهای تاریخی مسجد سلیمان، دزفول، اندیمشک و شوشتر و شوش در سمت شمال، رامهرمز، هفتکل، ایذه، باغ ملک در شرق، بهبهان، ماهشهر، شادگان و خرمشهر در جنوب و سوسنگرد، هویزه و بستان در سمت غرب می باشند.

اهواز از سال ۱۳۵۵ خورشیدی از نظر جمعیت شهر اول خوزستان بوده‌ است. و پیش از آن آبادان این رتبه را در خوزستان در اختیار داشت.

دفتر ثبت شرکت تک نیک در اهواز

با توجه به اینکه کلیه امور ثبتی شرکت ها از جمله ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ها بصورت کاملا اینترنتی و غیر حضوری می باشد. تک نیک ثبت همراه با کارشناسان باتجربه ثبتی و با کمترین زمان و هزینه، شرکت شما را به ثبت و در صورتیکه تغییرات شرکت دارید. مشاور و کارشناس ثبتی ما در خدمت شما و آنلان می باشند.

کافیست با شماره تلفن 09189414281 تماس گرفته و کارشناس ما آقای حسن تیربخش قبل از شروع به امورات ثبتی شما مشاوره لازم را به شما عزیزان بدهد.

آدرس دفتر ثبت تک نیک در اهواز ضلع شرقی پل راهنمایی مکی باشد.

آدرس اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در اهواز :

آدرس: استان خوزستان، اهواز، پردیس

تلفن تماس اداره: 061 3372 2501

 زمینه حمل و نقل کالا در اهواز و نوع ثبت شرکت 

اهواز کنونی، محور ترانزیتی بسیار مهمی است، که بوسیله راه‌های زمینی و ریلی و هوایی سایر نقاط کشور را به بنادر مهم آبادان، خرمشهر، بندر امام خمینی و ماهشهر پیوند می‌دهد. همچنین با وجود پایانه و بازارچه‌های مرزی شلمچه و چزابه در نزدیکی اهواز، این شهر به طور مستقیم متاثر از ترافیک کالا و مسافر و مسافران سیاحتی و زیارتی ایرانی و عراقی می‌باشد. در حوزه حمل و نقل کالا پیشنهاد می گردد که شرکت های تعاونی و یا سهامی خاص به ثبت برسانید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

شرکت با مسئولیت محدود شرکتیست که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل می گردد. معمولا اعضای شرکت با مسئولیت محدود با یکدیگرفامیل، دوست، یا شریک خوب در شرکتی دیگرو یا اعضای یک خانواده هستند.
* دراین نوع شرکت سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم نمی شود. * مسئولیت هر یک از شرکاء در قبال تعهدات و قروض شرکت فقط تا میزان سرمایه اش می باشد.
*در اسم شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود) قید گردد. تا کسانی که با شرکت معامله می کنند، بدانند با شرکتی معامله می کنند که مسئولیتش محدود به سرمایه اش است.
*در نام شرکت نباید اسم هیچ یک از شرکاء آورده شود. زیرا در این صورت فردی که اسمش در نام شرکت قید شده است، در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکتهای تضامنی را خواهد داشت.
این موارد جزء اصلی ترین خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود هست. که برای تنظیم اساسنامه شرکت باید در نظر گرفته شوند. تنظیم اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود یکی از موارد کاملا تخصصی می باشد که باید کارشناس با تجربه ای آن را تنظیم کند.

تلفن کارشناس ما 09189414281 عزیزان اهوازی عزیز در صورت هرگونه سفارش و مشاوره و راهنمایی در خدمت شما عزیزان می باشیم.

نحوه ثبت غیر حضوری شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

قبلنا برای ثبت شرکت باید کلیه مراحل ثبتی با مراجعه حضوری به آدرس اداره ثبت شرکت های اهواز واقع در: خیابان کاوه، ابتدای خیابان جابرانصاری، جنب بانک صادرات انجام می گرفت. اما در حال حاضر فرایند اولیه ثبت شرکت، با مراجعه به سایت اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اهواز انجام پذیر می باشد. پس از تایید نهایی و ارسال مدارک لازم جهت اخذ آگهی ثبت به اداره ثبت مراجعه خواهد شد.
دفاتر ثبت شرکت در اهواز
شما می توانید پروسه ثبت را به یکی از دفاتر ثبت شرکت در اهواز و یا موسسات و سایت های ثبت شرکت واگذار کنید. اما لازم است بدانید که فرقی نمی کند که این موسسه ثبتی در کدام شهر ایران باشد. زیرا این فرآیند آنلاین می باشد. و بهتر است با دفتری کار کنید که دارای سابقه طولانی و تخصص بالا وهمچنین هزینه آن مناسب و در زمان کمتری کار ثبت شرکت شما را انجام دهد.
با توجه به شرایطی که اینروزها کرونا در اهواز و دیگر شهرهای خوزستان و همچنین دیگر نقاط کشوربوجود آورده است. صلاح اینست که در صورتیکه شرایط ثبت شرکت و تغییرات بصورت غیر حضوری، برای شما فراهم می باشد، از این فرصت استفاده کنید. چراکه این فرصت برای شما امتیازات خوبی به همراه خواهد داشت. منجمله اینکه: بجای حضور فیزیکی شما در محل، با یک تماس تلفنی می توانید به امور ثبتی شرکت خود اقدام کنید. که این امر در کنار کمک بزرگی که به سلامتی شما دارد، باعث می شود بسیاری از هزینه های مربوطه در شرایط ثبت بصورت حضوری حذف گردد. تیم تک نیک ثبت هم باتوجه به این موارد تصمیم بر آن دارد، که از طریق فعالیت غیر حضوری در اهواز این فرصت را برای شما ایجاد کند تا با آرامش خاطر بیشتر به انجام امور ثبتی خود بپردازید.

مسئولیت اعضای هیات مدیره در برابر شرکت
ادامه مطلب

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

پس از اولین مشاوره توسط کارشناس ثبتی با تجربه ما، سپس یک فرم که شامل تمامی مشخصات لازم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود در اهواز می باشد. کارشناسان ما از طریق واتساپ و یا ایمیل و یا هر راه ارتباطی که برای شما راحت باشد، را به شما ارسال خواهد کرد.

این فرمی که از ما می گیرید. شامل اطلاعاتی از قبیل: سمت اعضای هیات مدیره و اعضای عادی شرکت با مسئولیت، هیات نظار، میزان سرمایه شرکت که حداقل 100 هزار تومان است. و تعداد سهم الشرکه هر یک از اعضای شرکت، آدرس و کد پستی شرکت، صاحبان امضاء های مجاز شرکت (کسانی که دارای حق امضاء در شرکت می باشند). پنج اسم شرکت پیشنهادی که به ترتیب اولویت انتخاب نام برای شرکت و همچنین حدود یک برگ انواع موضوع فعالیت آماده برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود شما در اهواز و غیره… می باشد.
کارشناس با تجربه ما راهنمایی کاملی در خصوص تکمیل این فرم را به شما خواهند داد. پس از تکمیل این فرم توسط شما و تطبیق مشخصات اعضای شرکت بر اساس کارت ملی آنها و انتخاب موضوع فعالیت که این مورد با راهنمایی کارشناس ما تکمیل می شود. و انتخاب نام شرکت که هر نام حداقل سه کلمه ای باید باشند. شما این فرم را برای ما از طریق واتساپ یا ایمیل و غیره … ارسال می کنید.

هیات مدیره شرکت با مسئولیت محدود

هیات مدیره در شرکت با مسئولیت محدود حداقل دو نفر می باشد. که توسط مجمع عمومی عادی (شرکاء) برای مدت نا محدود و یا محدود که در آن صورت مدت آن مشخص شده باشد، انتخاب می شوند. وظیفه اجراء و مدیریت شرکت با مسئولیت محدود برعهده هیات مدیره می باشد. اجرای مصوبات مجامع عمومی و اساسنامه مصوب و مقررات داخلی شرکت و انتخاب و عزل مدیرعامل از جمله وظایف اصلی هیات مدیره شرکت با مسئولیت محدود می باشد.
صورتجلسه هیات مدیره توسط اعضای هیات مدیره (شرکاء) و مدیرعامل شرکت برگزار می گردد. در این صورتجلسه مقرراتی از جمله: انتخاب سمت هیات مدیره و تعیین مدیر عامل و انتخاب صاحبان امضاء های مجاز، تغییر آدرس شرکت و افزایش و یا کاهش سرمایه شرکت انجام می گردد.
در اکثر اساسنامه های شرکت با مسئولیت محدود تصمیم گیری در خصوص تغییر آدرس شرکت در یک واحد ثبتی مثلا اهواز، بر عهده صورتجلسه هیات مدیره می باشد.
هیات نظار در شرکت با مسئولیت محدود زمانی باید انتخاب شوند، که شرکاء شرکت 12 نفر به بالا باشند. هیات نظار در شرکت با مسئولیت محدود هر سالی یک بار انتخاب می شوند.

تفاوت و مقایسه شرکت با مسئولیت محدود با شرکت سهامی خاص

از سوالات متداولی که بسیاری از مراجعه کنندگان با آن مواجه می شوند، این است که ثبت شرکت با مسئولیت محدود بهتر است یا سهامی خاص؟ در جواب به این سوال باید گفت که ثبت شرکت با مسئولیت محدود آسان تر از ثبت شرکت های سهامی است. و با حداقل دو نفر شریک می توان شرکت را تاسیس کرد. ولی حداقل تعداد اعضا در ثبت شرکت سهامی خاص باید یک هیات مدیره متشکل از سه نفر و دو نفر بازرس باشند. در شرکت با مسئولیت محدود مدت انتخاب مدیران بدون محدودیت است. ولی در شرکت سهامی خاص باید مدیران حداکثرتا دو سال و بازرسان برای مدت یک سال مالی تمدید و یا تغییر داده شوند.
شرکت با مسئولیت محدود باید تمام سرمایه را در بدو تاسیس پذیره نویسی و واریز شود. اما این پرداخت ممکن است بصورت صوری باشد. یعنی فقط تاییدیه مدیرعامل برای آن کافیست. ولی در شرکت سهامی خاص می توان حداقل سی و پنج درصد سرمایه اولیه شرکت بدو تاسیس به حساب شرکت واریز و حتما گواهی بانکی ارائه گردد.

* در شرکت با مسئولیت محدود ورقه سهم الشرکه صادر نمی گردد.
*سهم الشرکه نمی تواند به صورت اوراق تجاری قابل انتقال صادر شوند. ولی در شرکت سهامی خاص نقل و انتقال سهام مشروط به موافقت مدیران شرکت یا مجامع عمومی آزاد می باشد.
* همچنین برای شرکت در بعضی از مناقصات و مزایدات و یا دریافت تسهیلات بانکی، شرکت سهامی خاص نسبت به شرکت مسئولیت محدود برتری داشته باشد.

نحوه ثبت سامانه ای شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

گام اول: ورود اطلاعات شرکت با مسئولیت محدود درسامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری
پس از بررسی فرم تکمیل شده توسط کارشناس با تجربه ما، نسبت به ثبت سامانه بامسئولیت محدود اقدام می کنیم. مرحله بعد که شرکت شما رو در سامانه به ثبت رساندیم. در نتیجه پس از آن منتظر بررسی کارشناس ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت های واحد ثبتی اهواز می مانیم. که این پروسه یک الی دو روزه ای می باشد.
گام دوم: پرینت مدارک ثبت شرکت از طریق سامانه
پس از بررسی کارشناس اداره ثبت شرکت های اهواز و تایید آن، کارشناس ما به سامانه مراجعه و نسبت به پرینت تایید نام شرکت اقدام می نماید. و برگه تایید اسم شرکت را تحویل شما خواهد داد.(واتساپ و یا ایمیل) لازم به ذکر است که در مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیازی به گواهی بانکی مبنی بر واریز سرمایه شرکت نیست. و فقط مدیر عامل شرکت تایید نماید که سرمایه تعهدی را نقدا تحویل گرفته است.

ثبت شرکت سهامی عام
ادامه مطلب

بعد از این مرحله کارشناس تک نیک ثبت به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه و پرینت مدارک که شامل صورتجلسات، اظهارنامه، اساسنامه و غیره …. را انجام می دهد. و ما فایل صورتجلسات رو به شما ارسال می کنیم. و اعضای شرکت زیر کلیه مدارک ارسالی امضاء می کنند. پس امضای کلیه مدارک لازم، همراه برابر اصل کردن مدارک شناسایی اعضای شرکت آن را به اداره پست اهواز می برید.
گام سوم:

ارسال صورتجلسات از طریق پست پیشتاز اهواز

بعد از امضای صورتجلسات و اساسنامه و اظهرنامه و شرکتنامه شرکت با مسئولیت محدود آنگاه شما این مدارک را از طریق پست پیشتاز اهواز به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری مرکز اهواز ارسال می نمایید. پس از آن بارکد پستی اخذ شده از اداره پست را به کارشناس ما ارسال نموده و مرحله ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری به اتمام می رسد. کارشناس اداره ثبت شرکت های اهواز محتوای سامانه و مدارک ارسالی را با هم تطبیق داده و در صورتیکه مغایرتی در سامانه و مدارک ارسالی نباشد. پیش نویس آگهی ثبت شرکت با مسئولیت محدود را صادر می نماید.

گام چهارم:

پرداخت روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار

مرحله آخر: انجام روزنامه رسمی جمهوری اسلامی شرکت با مسولیت محدود شما که باز هم سامانه ای و بصورت پرداختی است را برای شما انجام خواهیم داد. (هزینه روزنامه رسمی بر عهده مراجعه کنندگان می باشد.) و شرکت شما پس از انجام روزنامه رسمی می تواند شروع به فعالیت کند. پس از انجام روزنامه رسمی، باز هم باید هزینه روزنامه کثیرالانتشار شرکت را باید پرداخت کرد.

مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز 850x500 - راهنمای جامع ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

در صورتی که تمایل دارید صفرتا 100 امور ثبتی شرکت خود را به ثبت تک نیک بسپارید. تنها با تکمیل فرم طراحی شده از طرف کارشناسان ما که شامل تمامی موارد مورد نیاز ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد. و آن هم در یک برگ می باشد، را تکمیل نمایید. و مابقی کار را ما با آسودگی خاطر و کمترین هزینه ممکن انجام خواهیم داد. و دیگر نیازی به مراجعه حضوری شما نیست.

در این فرمی که ما از طریق واتساپ و یا ایمیل برای شما ارسال می کنیم. شامل تمامی موارد مورد نیاز برای ثبت شرکت مسئولیت محدود می باشد. ازجمله: میزان سرمایه شرکت، میزان سهم الشرکه شرکاء، سمت هر یک از شرکا. آدرس و کد پستی محل شرکت، دارندگان حق امضاء در شرکت، پنج اسم پیشنهادی شرکت که به ترتیب اولویت که حداقل سه کلمه ای باشند. و موضوع فعالیت شرکت، علاوه بر فرم مشخصات شرکت، ما برگه ای دیگر که شامل حدود ده خط موضوع فعالیت مرتبط با فعالیت شرکت را به شما خواهیم داد. تا دیگر برای جستجوی این مورد، وقت و زمان خود را تلف نکنید.
انواع شرکت های قابل ثبت در اهواز
شرکت با مسئولیت محدود
شرکت تعاونی
شرکت سهامی خاص
شرکت تضامنی
شرکت سهامی عام
شرکت نسبی
شرکت مختلط غیر سهامی
شرکت مختلط سهامی
*موسسات حقوقی و غیرتجاری می توان در سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری واحد ثبتی اهواز به ثبت رساند.

مراکز واحدهای ثبت شرکت ها در استان خوزستان

اداره ثبت شرکت اهواز
اداره ثبت شرکت بندر ماهشهر
اداره ثبت شرکت آبادان
اداره ثبت شرکت خرمشهر
اداره ثبت شرکت اندیمشک
ثبت شرکت در دزفول
اداره ثبت شرکت مسجد سلیمان
اداره ثبت شرکت ایذه
اداره ثبت شرکت باغ ملک
اداره ثبت شرکت شوش
اداره ثبت شرکت شوشتر
اداره ثبت شرکت سوسنگرد

مدارک ارسالی به اداره ثبت شرکت ها جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

بیشترین آمار ثبت شرکت در اهواز به ثبت شرکت با مسئولیت محدود اختصاص دارد که در ادامه مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود را شرح می دهیم :

۱- دو برگ امضاء شده از تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود

۲- دو برگ امضاء شده از شرکتنامه شرکت

۳- دو نسخه امضاء شده از اساسنامه مصوب شرکت

۴- اصل مجوز صادره از مرجع صلاحیتدار (در صورتیکه موضوع فعالیت شرکت نیاز به اخذ مجوز داشته باشد.)

5- دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت، امضاء شده توسط هیات رئیسه و هیات مدیره و بازرسان
روزنامه رسمی کشور به آدرس و هزینه ی انتشار آگهی را نیز صرفاَ به صورت اینترنتی پرداخت نمایند
6- دو نسخه صورتجلسه صورتجلسه هیئت مدیره شرکت، امضاء شده توسط هیات مدیره شرکت

۷- اقرارنامه کلیه اعضاء هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مبنی بر نداشتن سوء پیشینه کیفری و نداشتن محدودیت قانونی برای عضویت در هیات مدیره و مدیرعامل شرکت وهمچنین قبول و امضای سمت در هیات مدیره.

 

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
X

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست مطالب

خبر نامه

اولین نفری باشید که از مقاله‌ها و تخفیف‌های ویژه مطلع می‌شوید.

تماس با تک نیک ثبت

با تیم تک نیک ثبت - راهنمای جامع ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز