روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ثبت شرکت

روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ثبت شرکت ها

اول اصلی 1 - روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ثبت شرکت ها

روزنامه رسمی شرکت

روزنامه رسمی جزو منابع معتبر برای اطلاع رسانی در مورد شرکتهای ثبت شده است.

مطابق با قانون جمهوری اسلامی تعیین شده است. که کلیه شرکت‌ها و مجموعه‌های تجاری و غیر تجاری پس از انجام مراحل ثبت شرکت یک ماه زمان دارند. که اطلاعات لازم در مورد ثبت شرکت خود اعم از نام و برند تجاری یا غیر  تجاری” زمینه فعالیت” قوانین و مقرارت و.… را به اطلاع عموم برسانند. یکی از راه‌های تعیین شده در قانون برای اطلاع رسانی، چاپ آگهی در روزنامه رسمی یا روزنامه‌های کثیرالانتشار می باشد.

در روزنامه رسمی کشور بخشی قرار دارد که مرتبط با ثبت شرکت‌های مختلف است. جالب است بدانید که برای تسهیل روند اطلاع‌رسانی، اداره ثبت اسناد و املاک با دفتر روزنامه رسمی کشور قراردادی امضاء کرده است. که مطابق با این قرارداد، سازمان ثبت اسناد و املاک به محض ثبت یک شرکت یا مجموعه تجاری یا غیر تجاری، اطلاعات آن را به این روزنامه ارسال می‌کند. و روزنامه نیز مطابق با اطلاعات ارسال شده، بخشی از روزنامه را به چاپ اطلاعات شرکت‌های ثبت شده اختصاص می‌دهد. کارفرمایان و مدیران شرکت‌ها نیز می‌توانند روند چاپ آگهی و اطلاعات موجود در آن را به صورت اینترنتی پیگیری کنند. از آن‌جایی که برای ثبت آگهی نیازی به حضور کارفرما وجود ندارد. این روند برای آن‌ها آسان‌تر شده و با استقبال زیادی همراه بوده است.

هزینه نشر آگهی در روزنامه رسمی

روزنامه رسمی چیست؟

روزنامه رسمی کشور یکی از مجموعه‌های قانونی و حقوقی ایران است و افراد مختلف می‌توانند. مطالب مرتبط را از سایت روزنامه رسمی مطالعه کنند.

وظایف و اختیارات روزنامه رسمی کشور به شرح زیر می باشد:

 • اطلاع رسانی در مورد ثبت یا انحلال کلیه شرکت‌های تجاری و غیر تجاری که به صورت حقوقی و قانونی از سوی شرکت ثبت اسناد و املاک به ثبت رسیده است.
 • اطلاع رسانی در مورد تمامی آگهی‌های ارائه شده در قانون و اعلام شده توسط دستگاه قضا.
 • اطلاع رسانی در مورد کلیه قواعد و قوانین ثبت شرکت و ثبت علائم تجاری ارائه شده توسط سازمان‌های مربوطه.
 • انتشار خلاصه‌نامه‌هاو آگهی‌های مرتبط با شرکت‌های داخلی و خارجی ثبت شده در اداره ثبت اسناد و املاک.

با توجه به راهنمایی‌های ارائه شده از سوی شرکتی که در زمینه ثبت شرکتتان با آن قرارداد بسته‌اید. می‌توانید از آگهی‌های روزنامه رسمی برای توسعه تجارت خود نهایت استفاده را ببرید.

 

چرا ثبت شرکت در روزنامه رسمی را انجام دهیم؟

اطلاع‌رسانی‌ها و آگهی‌های مختلف در روزنامه رسمی چاپ می‌شوند.

پیش از هر چیز با توجه به آن‌چه در قسمت قبل بیان کردیم، اطلاع رسانی عمومی در مورد ثبت برای شرکت‌های مختلف تجاری و غیر تجاری الزامی است. از طرف دیگر این موضوع مزایای بسیاری برای شما به دنبال دارد.

 • ثبت شرکت در روزنامه رسمی می‌تواند اولین تبلیغات برای شما باشد. که افراد با شرکت و برند شما آشنا شوند.
 • ثبت شرکت شما در روزنامه رسمی به همکارانتان اطلاع می‌دهد که برند و شرکت به نام شما ثبت شده است. و می‌فهمند که نباید از شرکتی با علائم تجاری مشابه با شما استفاده کنند.
 • شرکت‌ها را نیز می‌توان از طریق همین روزنامه به صورت عمومی اطلاع رسانی کرد.
 • چاپ اطلاعیه‌های مهم شرکت‌های مختلف اعم از دعوت هیات بستانکاران در زمان انحلال شرکت در این روزنامه امکان پذیر است.

با وجود این که راه‌های زیادی برای اطلاع رسانی عمومی در مورد فعالیت‌های مختلف شرکت‌ها وجود دارد.  ولی همچنان روزنامه رسمی کشور یکی از موثق‌ترین منابعی است که افراد به آن مراجعه می‌کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود آگهی‌‌های مهم در رابطه با ثبت شرکت خود را حتما در این روزنامه چاپ کنید. حتی اگر اجبار قانونی وجود نداشته باشد.

 

Untitle33333333d 1 300x188 - روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ثبت شرکت ها

 

چه اقداماتی برای ثبت شرکت در روزنامه رسمی انجام گیرد؟

شما نمی‌توانید آگهی ارسال شده برای چاپ را ویرایش کنید.

ثبت اطلاعات در سایت روزنامه رسمی کشور تنها راه ثبت آگهی در این روزنامه است. همانطور که گفته شد،  هنگام انجام پروسه ثبت شرکت در اداره اسناد و املاک به صورت خودکار آگهی از سوی این اداره به این روزنامه ارائه می‌شود. و ثبت شرکت شما در این روزنامه اطلاع رسانی می‌شود.

نکته‌ای که در این باره حائز اهمیت است. این است که شما تنها یک بار اجازه ثبت یک آگهی را خواهید داشت و امکان ویرایش آن وجود ندارد. به همین دلیل باید در ارائه اطلاعات لازم توجه کافی را داشته باشید. در ضمن مدارکی برای ثبت آگهی نیاز است که باید آن‌ها را ارائه دهید.

دریافت کد اقتصادی در سال 1402
ادامه مطلب

با توجه به نکته‌ی ذکر شده توصیه می‌شود در صورتی که تجربه کافی در زمینه ارائه آگهی برای ثبت شرکت در روزنامه رسمی را ندارید.  به صورت شخصی برای این کار اقدام نکنید . شرکت‌ ثبت تک نیک می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. در این شرکت افرادی فعالیت می‌کنند که به خوبی می‌دانند نحوه ثبت آگهی چگونه بوده و  چه مدارکی باید ارائه شود.  به همین دلیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن کارشناسان ما می‌توانند آگهی را ثبت کنند. که هیچ نیازی به ویرایش دوباره نخواهد داشت.

به یاد داشته باشید که تجربه داشتن در انجام امور اداری کشور امر مهمی است. و در سرعت انجام کارها تأثیر بسیار زیادی دارد.

 

ارزانترین آگهی روزنامه کثیرالانتشار

تمامی شرکت‌ها ملزم به درج اطلاعیه‌های شرکت خود در روزنامه‌های کثیر‌الانتشار می‌باشند. شاید برایتان سوال پیش آید که روزنامه کثیرالانتشار چیست؟ در پاسخ به سوال شما باید بگوییم که به طور کلی روزنامه کثیرالانتشار معنی دقیق و کاملی دارد. ولی می‌توان گفت که روزنامه‌های کثیر‌الانتشار آن دسته از روزنامه‌هایی هستند که در کشور جزء روزنامه‌های پرفروش به حساب می‌آیند. تمام شرکت‌ها ملزم هستند که بلافاصله پس از ثبت شرکت یکی از روزنامه‌های کثرالانتشار کشور را انتخاب کنند. تا تمام اطلاعیه‌های شرکت در این روزنامه انتخاب شده، درج شود. ثبت آگهی‌ها هزینه‌های متفاوتی دارد. برای ثبت آگهی‌های شرکت‌های کوچکتر می‌توانید از ارزانترین آگهی روزنامه کثیرالانتشار کمک بگیرید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با روزنامه کثیرالانتشار و کاربرد آن بپردازیم و همچنین ارزانترین آگهی روزنامه کثیرالانتشار را به شما معرفی کنیم.

 

روزنامه کثیرالانتشار چیست؟

 معنا و مفهوم دقیقی از روزنامه کثیرالانتشار وجود ندارد. به طور کلی می‌توان گفت که روزنامه‌های کثیرالانتشار اصطلاحا به پر فروش‌ترین روزنامه‌های کشور معروف می‌باشند. هر شرکتی ملزم است که پس از به ثبت رسیدن، یک روزنامه کثیرالانتشار را مشخص کند. تا تمام اطلاعیه‌های شرکت” در آن به ثبت برسند. 

 

اولین اطلاعیه‌ای که از هر شرکتی در روزنامه کثیرالانتشار به ثبت می‌رسد، آگهی تاسیس و ثبت شرکت است. پس از آن نیز تمام تغییرات شرکت” از جمله کاهش یا افزایش سرمایه” تغییر نشانی شرکت و همچنین انحلال شکت باید در آگهی‌های روزنامه مشخص شده به ثبت برسند. تا سایر سهامداران از اتفاقات و تصمیمات شرکت آگاهی یابند.

 

روزنامه‌های کثیرالانتشار به دو دسته پر هزینه و کم هزینه تقسیم می‌شوند. روزنامه‌های پر هزینه” روزنامه‌هایی هستند. که در بین مردم شناخته‌ شده‌تر بوده و همچنین فروش بیشتری نیز داشته باشد.” در حالی که روزنامه‌های کم هزینه معمولا فروش کمتری داشته و در بین مردم کمتر شناخته شده‌اند. در صورتی که شرکت شما بزرگ بوده و نیازمند دیده شدن هرچه بیشتر باشد.  می‌توانید از روزنامه‌های پر هزینه کمک بگیرید. اما روزنامه‌های کم هزینه”  برای شرکت‌های کوچکتر و نوپا در زمینه خود” مناسبتر بوده و پیشنهاد می‌شود از ارزانترین آگهی روزنامه کثیرالانتشار کمک بگیرید.

 

لازم به ذکر است هزینه ثبت آگهی روزنامه کثیرالانتشار، به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می گردد. توجه داشته باشید که اگر شرکتی آگهی روزنامه کثیرالانتشار قبلی را به چاپ نرسانده باشد. به طور اتوماتیک و سیستمی از درج صورتجلسه تغییرات جدید در سامانه ثبت شرکت ها جلوگیری می گردد.

 

male employee listening music 2749470 2294362 300x300 - روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ثبت شرکت ها

 • انحلال شرکت

برای ثبت انحلال شرکت، در ابتدا باید صورتجلسه‌ای تحت عنوان انحلال شرکت تهیه کرده و تسلیم اداره ثبت شرکت‌ها نمایید. پس از آن کارشناسان اداره ثبت شرکت‌ها به بررسی صورتجلسه شما و مدارک خواهند پرداخت. در صورت نبود مشکل و تایید انحلال شرکت شما، این انحلال باید طی یک آگهی در روزنامه کثیرالانتشار و همچنین روزنامه رسمی درج شود. اگر شرکت شما یک شرکت کوچک به حساب می‌آید، پیشنهاد ما به شما این است که ارزانترین آگهی روزنامه کثیرالانتشار را انتخاب نمایید.

 

شرایط تغییر روزنامه کثیرالانتشار

در برخی موارد ممکن است شما ارزانترین آگهی روزنامه کثیرالانتشار را انتخاب کرده باشید. اما بنا به دلایلی مجبور به تغییر روزنامه کثیرالانتشار خود باشید. این دلایل می‌توانند مرتبط با خود روزنامه انتخاب شده باشند. یعنی در صورتی که روزنامه انتخاب شده، تخلفاتی انجام داده و توقیف شود و یا بنا به هر دلیلی مانند ورشکستگی یا تعطیلی روزنامه از دسترش خارج شود. شرکت می‌تواند اقدام به تغییر روزنامه کثیرالانتشار خود کند.

پلمپ دفاتر شرکت
ادامه مطلب

 

در غیر اینصورت تا زمانی که روزنامه‌ها آگهی‌های اطلاع‌رسانی را به درستی به ثبت برسانند. و یا در صورت عدم امکان برای به ثبت رساندن آن‌ها، آگهی‌ها را در دیگر روزنامه‌ها به ثبت برسانند، تا جایی که جلسات شرکت به درستی برگزار شده و دچار مشکل نشود. جلسات رسمیت کامل داشته و از دید قانونگذار دارای اعتبار می‌باشد.

 

پرداخت هزینه آگهی روزنامه رسمی و کثیرالانتشار شرکتها

ارزانترین آگهی روزنامه کثیرالانتشار کدام است؟

 

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، روزنامه‌های کثیرالانتشار به دو دسته روزنامه‌های پر هزینه و روزنامه‌های کم هزینه تقسیم می‌شوند. برای ثبت تغییرات شرکت‌های بزرگ معمولا از روزنامه‌های کثیرالانتشار پر هزینه که شناخته شده‌تر می‌باشند. کمک گرفته می‌شود. در حالی که شرکت‌های کوچک می‌توانند از ارزانترین آگهی روزنامه کثیرالانتشار نیز کمک بگیرند. در ادامه به معرفی تعدادی از روزنامه‌های پر هزینه کشور و روزنامه‌های کم هزینه و ارزانترین آگهی روزنامه کثیرالانتشار می‌پردازیم:

 

برخی از روزنامه‌های کثیرالانتشار پر هزینه در ایران:

 • روزنامه آرمان امروز
 • روزنامه اعتماد
 • روزنامه ایران
 • روزنامه جوان
 • روزنامه فرصت
 • روزنامه هفت صبح
 • روزنامه آفتاب یزد
 • روزنامه شرق
 • روزنامه همشهری
 • روزنامه جهان صنعت
 • روزنامه اطلاعات
 • روزنامه قدس
 • روزنامه کیهان
 • روزنامه فرهیختگان
 • روزنامه خراسان
 • روزنامه دنیای اقتصاد

 

روزنامه‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم روزنامه‌های شناخته شده تر کشور می‌باشند که معمولا فروش بیشتری داشته و جزء روزنامه‌های کثیرالانتشار پر هزینه به حساب می‌آیند. ارزانترین آگهی روزنامه کثیرانتشار می‌توانید. یکی از روزنامه‌های زیر باشد.

 

برخی از روزنامه‌های کثیرالانتشار کم هزینه در ایران:

 • روزنامه پیک ایلام
 • روزنامه همکاری ملی
 • روزنامه وطن امروز
 • روزنامه ستاره صبح
 • روزنامه عصر آزادی
 • روزنامه عصر رسانه
 • روزنامه پیام البرز
 • روزنامه کارون
 • روزنامه روزگار اقتصاد
 • روزنامه آرمان ملی
 • روزنامه ایمان
 • روزنامه امین
 • روزنامه روزگار ما
 • روزنامه سرافرازان

 

در صورتی که می‌خواهید از ارزانترین آگهی روزنامه کثیرالانتشار کمک بگیرید. باید یکی از گزینه‌های بالا را انتخاب کنید. این روزنامه‌کمتر از روزنامه‌های پرهزینه شناخته شده می‌باشند. و به همین خاطر هزینه کمتری دارند.

 

 

 

جهت اطلاع: سایت ما برای کسانی که قصد ثبت شرکت یا ثبت تغییرات ( مجامع شرکت خود را دارند. تخفیف ویژه ای برای این عزیزان را دارد. تعرفه ثبت شرکت: فقط و فقط 400 هزار تومان ——- تعرفه ثبت مجامع بابت هر صورتجلسه 200 هزار تومان اخذ خواهیم کرد. کلیه فعالیتهای ما بصورت کاملا آنلاین و غیر حضوری می باشد.

 

 

مطالب مرتبط:
مراحل تشکیل تعاونی

تعریف شرکت تعاونی مراحل ثبت شرکت تعاونی مدارک مورد نیاز تاسیس تعاونی هیات مدیره - مجمع -بازرسان - مدیرعامل

دستورالعمل تشکیل تعاونی

مراحل تاسیس تعاونی هیات موسس مجمع عمومی آگهی دعوت هیات مدیره مدیرعامل بازرسان اداره تعاون شهرستان

شرکت بامسئولیت محدود

تعریف شرکت با مسئولیت محدود  شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

موسسات غیرتجاری

شرایط ثبت موسسه غیر تجاری شرایط ثبت موسسه حقوقی مدارک لازم جهت ثبت موسسه حقوقی مراتب ثبت مؤسسات غیر تجاری

تعرفه ها و هزینه های ثبت

تعرفه و هزینه ثبت شرکت و ثبت تغییرات(مجامع) و کلیه جزئیات تعرفه هر چه تعداد که مجامع دارید

نحوه برگزاری مجامع عمومی

تغییرات در مدیران و بازرسان و انواع مجامع عمومی و همچنین تغییرات در اساسنامه و نحوه برگزاری مجامع

ثبت شرکت دانش بنیان

مزایای شرکت دانش بنیان و امتیازات این نوع شرکت‌های وبهتر است در چه نوع شرکتی ثبت گردد.

شرکت های تاسیساتی

شرکت تاسیسات ساختمانی ، موضوع فعالیت شرکت های تاسیساتی، شرکت تاسیساتی در قالب سهامی خاص ...

ثبت شرکت خود را با آسودگی خاطر به تک نیکی ها بسپارید
ثبت سفارش در سایت تک نیک

شرکت تعاونی تک نیک با هدف تسهیل در امور اداری شرکتها و موسسات، حسابداری و مالیاتی و مشاوره کسب و کار فعالیت خود را از سال 94 آغاز نموده است. ثبت تک نیک همواره کوشیده است خدمات خود را به بهترین شکل ممکن در سریعترین زمان به انجام برساند و مشاوری امین برای مدیران و کارآفرینان عزیز کشورمان باشد.

         

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
X

آخرین مقالات

فهرست مطالب

خبر نامه

اولین نفری باشید که از مقاله‌ها و تخفیف‌های ویژه مطلع می‌شوید.

تماس با تک نیک ثبت

با تیم تک نیک ثبت - روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ثبت شرکت ها