استعلام روزنامه رسمی شرکت

استعلام روزنامه رسمی شرکت

روزنامه رسمی چیست؟

روزنامه رسمی یکی از منابع موثق برای اطلاع رسانی ثبت شرکت ها می باشد. طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، کلیه شرکت ها و موسسات تجاری و غیرتجاری پس از طی مراحل ثبت، فرصت دارند تا اطلاعات لازم مربوط به ثبت خود را از قبیل نام، علامت تجاری، زمینه ثبت، به اطلاع عموم برسانند. فعالیت، قوانین و مقررات. یکی از راه های اطلاع رسانی، انتشار آگهی در روزنامه رسمی یا روزنامه های کثیرالانتشار است.

لزوم ثبت اطلاعات شرکت در روزنامه

کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی که اقدام به تاسیس شرکتهای تجاری و فعالیت تجاری می نمایند. موظفند اطلاعات شرکت خود را در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار منتشر نمایند.

در واقع هر شرکتی در طول فعالیت خود با یک روزنامه رسمی ارتباط تنگاتنگی دارد که برای فعالیت ها و کاربردهای مختلفی استفاده می شود، مانند استعلام برند که افراد قبل از ثبت نام برند انتخابی خود را جستجو می کنند.

انتشار آگهی تغییرات شرکت

پس از تکمیل ثبت نام یا ثبت تغییرات در شرکت ها، جلسه تغییرات در سایت روزنامه رسمی منتشر می شود. پس از انتشار آگهی تغییرات شرکت، افراد و شرکت ها می توانند نسبت به استعلام و پیگیری این تغییرات اقدام کنند. تمامی افراد و شرکت ها می توانند کلیه تغییرات شرکت از قبیل تصمیمات مربوط به انحلال شرکت، تمدید هیات مدیره و یا تغییر در بازرسان را در این وبسایت مشاهده کنند. لازمه ثبت تغییرات شرکت در روزنامه رسمی این است که افراد و شرکت هایی که قصد همکاری یا دریافت خدمات از شما را دارند در سریع ترین زمان ممکن به تمامی اطلاعات شما دسترسی داشته باشند.

نحوه استعلام از روزنامه رسمی

معمولاً اطلاعات و موضوعاتی که در روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار منتشر می شود. جهت اطلاع ذی نفعان شرکت ها، مشاغل و سایر افراد جامعه است.

بنابراین ضروری است اطلاعات وارد شده به روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار کاملاً دقیق و شفاف باشد. همچنین هرکس موظف است اطلاعات خاصی را در آگهی خود در روزنامه رسمی درج کند.

تغییرات شرکت:

اطلاعاتی که باید در روزنامه رسمی درج شود:
1- موضوع فعالیت شرکت
2- نام و نوع شرکت
3- محل دفتر مرکزی و آدرس شرکت
4- شماره ثبت شرکت
5- تاریخ ثبت شرکت
6- میزان سرمایه در شرکت
7- فهرست اعضای هیأت مدیره به همراه سمت شغلی آنها
8- مدت فعالیت شرکت و تشخیص محدود یا نامحدود بودن آن
9- ذکر نام کلیه شرکای ضامن در صورتی که شرکت ضامن یا مختلط سهامی و غیر سهامی باشد.
10- در صورتی که شرکت در تعداد اعضا، میزان سرمایه، سهام یا سایر مواردی که از اطلاعات اولیه وارد شده انحراف داشته باشد، تغییراتی داشته باشد، این تغییرات باید در روزنامه رسمی تجدید چاپ شود.

ثبت تغییرات شرکت در روزنامه رسمی
ادامه مطلب

تبصره 1: اصل روزنامه رسمی با اطلاعات ثبت شرکت و هرگونه تغییر در شرکت باید محفوظ بماند.

نکته 2: استعلام برند قبل از ثبت در سراسر جهان متداول است و تأیید مرجع ثبت اطمینان می دهد که نام تجاری انتخابی واجد شرایط ثبت است.

تبصره 3: استعلام برند از طرق مختلف از جمله بررسی روزنامه رسمی، استعلام از اداره مالکیت معنوی و تماس با شرکت های فعال در این زمینه قابل انجام است.

درج آگهی تغییرات در روزنامه رسمی

درج آگهی تغییرات در روزنامه رسمی زمانی ضروری است که شرکتی دچار تغییراتی از قبیل تغییر آدرس، تغییر نام یا موضوع شرکت، تغییر مدیریت و سرمایه شود که ممکن است منجر به اصلاح اساسنامه شرکت شود. این تغییرات باید در اداره ثبت شرکت ها ثبت شود و آگهی این تغییرات در روزنامه رسمی منتشر شود تا آثار حقوقی به اشخاص ثالث اطلاع داده شود.

مزایای استعلام برند

  • صرفه جویی در زمان
  • – صرفه جویی در هزینه
  • – اطمینان از امکان ثبت برند مورد نظر
  • – شناسایی برندهای رقیب
  • – شناسایی همه برندها در 45 کلاس تجاری
  • – شناسایی برندهای کپی شده و ثبت شکایت برای مطالبه خسارت
  • – قابلیت انتقال برند
  • – تمدید برند پس از 10 سال بدون پرداخت مالیات
  • – ثبت جهانی و داشتن یک برند ثبت شده مادرید.

فرآیند استعلام آخرین تغییرات شرکت

فرآیند استعلام آخرین تغییرات شرکت شامل مراجعه به سایت روزنامه رسمی، تعیین سال تغییرات ثبت، وارد کردن نام شرکت یا موسسه، وارد کردن شماره ثبت، انتخاب نوع آگهی به عنوان تغییرات و کلیک بر روی گزینه جستجو می باشد.

زمان انتشار و توزیع روزنامه رسمی

زمان انتشار و توزیع روزنامه رسمی معمولاً حدود 5 روز کاری به طول می انجامد. هزینه تبلیغات در روزنامه رسمی به عوامل مختلفی از جمله تعداد کلمات استفاده شده، تعداد باکس های استفاده شده در روزنامه و قسمت های اشغال شده بستگی دارد. پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز برای تبلیغات در سامانه، هزینه آنلاین تبلیغات در اختیار شما قرار می گیرد.

پرداخت هزینه آگهی

برای پرداخت هزینه آگهی می توانید به درگاه روزنامه رسمی مراجعه کنید، با نام کاربری و رمز عبور خود وارد شوید، شماره آگهی را صحیح انتخاب کنید، آگهی را با دقت بخوانید، سایر قسمت های مربوط به ارسال نسخه چاپی را بررسی کنید و پرداخت را به صورت آنلاین انجام دهید. کد رهگیری برای پیگیری و دریافت آگهی برای شما ارائه می شود.

راهنمای پرداخت هزینه آگهی روزنامه رسمی شرکت
ادامه مطلب

فرآیند استعلام و درج آگهی در روزنامه رسمی

در پایان، روزنامه رسمی یک بستر بسیار مهم برای اطلاع رسانی تغییرات شرکت از طریق تبلیغات است. فرآیند استعلام و درج آگهی در روزنامه رسمی ساده شده و هزینه ها بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. با رعایت دستورالعمل‌های پرداخت هزینه‌های تبلیغات، افراد و شرکت‌ها می‌توانند اطمینان حاصل کنند که تغییرات شرکت آنها به درستی ثبت و برای اطلاع‌رسانی عمومی منتشر شده است.

سوالات متداول در مورد استعلام از روزنامه رسمی:

چه کسانی باید اطلاعات شرکت خود را در روزنامه رسمی منتشر کنند؟

کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی دارای شرکت های تجاری که به فعالیت تجاری می پردازند باید اطلاعات شرکت خود را در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار منتشر کنند، زیرا تمامی شرکت ها نام تجاری انتخابی خود را برای ثبت از این روزنامه استعلام می کنند.

شرایط انتشار و استعلام از روزنامه رسمی چیست؟

اطلاعات منتشر شده در روزنامه های رسمی برای اطلاع رسانی به سایر شرکت ها، مشاغل و افراد جامعه است و از این رو باید دقیق و جامع باشد.

چه اطلاعاتی باید در روزنامه رسمی منتشر شود؟

– نام، نوع و موضوع شرکت
– شماره و تاریخ ثبت شرکت
– مرکز فعالیت، نشانی و مشخصات
– میزان سرمایه در شرکت
– معرفی اعضای هیئت مدیره به همراه سمت شغلی آنها
– ذکر نام شرکای ضامن در صورت لزوم
– مدت زمان فعالیت شرکت و تعیین محدود یا نامحدود بودن آن

چگونه از روزنامه رسمی برند استعلام کنیم؟

برای استعلام برند، به وب سایت روزنامه رسمی مراجعه کرده و نام برند انتخاب شده را جستجو کنید. اگر نام مورد نظر پیدا شد و تکراری شد، برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، نیاز به تغییر دارد.

هدف از استعلام برند چیست؟

پرس و جوهای برند باعث صرفه جویی در زمان، هزینه می شود، ثبت نام تجاری مورد نظر را تضمین می کند، مارک های رقیب را شناسایی می کند، برندهای کپی شده را می دهد و امکان انتقال نام تجاری را پس از ثبت نام فراهم می کند.

به طور کلی، انتشار اطلاعات شرکت در روزنامه رسمی یک الزام قانونی برای همه مشاغل است و استعلام از روزنامه رسمی برای ثبت موفقیت آمیز برندها و اطمینان از رعایت مقررات قانونی بسیار مهم است.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
X

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست مطالب

خبر نامه

اولین نفری باشید که از مقاله‌ها و تخفیف‌های ویژه مطلع می‌شوید.

تماس با تک نیک ثبت

با تیم تک نیک ثبت - استعلام روزنامه رسمی شرکت