مشاوره رایگان

نقش حسابداری در کاهش مشکلات تعاونی و افزایش مشارکت اعضاء

  1. تک نیک ثبت
  2. شرکت تعاونی
  3. نقش حسابداری در کاهش مشکلات تعاونی و افزایش مشارکت اعضاء

نقش حسابداری در کاهش مشکلات تعاونی و افزایش مشارکت اعضاء

مزایای انجام به موقع حسابداری شرکت

انجام به موقع و اصولی حسابداری واحد های تجاری و بنگاه های اقتصادی˛ مي تواند تصويری روشن و شفاف از وضعیت آن واحد تجاری و بنگاه اقتصادی و روند فعالیت آن ارائه و به مديران˛ سهامداران و سرمايه گذران و اعتبار دهندگان ذي نفع را در اتخاذ تصمیم به انجام مشاركت اقتصادی و سرمايه گذاری و نیز ارائه تسهیلات و اعتبارات بیشتر˛ ياری و مدد نمايد.

حسابداری به موقع و مطلوب در تعاونی ها اوال مديران را قادر به انجام ريسك پذيري بیشتر و اتخاذ تصمیم شايسته تر در زمان مناسب نموده و فرصت هاي تجاري بیشتري را براي اعضاء تعاونی تحصیل نمايند.

حسابداری شفاف تعاونی و مشارکت اعضاء 

اعضاء تعاونی نیز با دريافت خدمات بیشتر و مطلوبتر و در اختیار داشتن تصوير روشن تري از عملکرد تعاونی كه از طريق انجام حسابداری مورد نظر به دست مي آورند. مشاركت اقتصادی بیشتری تعاونی خواهند نمود.
اين چرخه مطلوب به تداوم و توسعه دم افزون فعالیت تعاونی منجر و مقاومت و تاب آوري تعاونی را حتي درمقابل عوامل پیراموني و خارج از اراده تعاونی نسبت به بنگاه های ديگر بیشتر خواهد نمود.

 

میزان رای اعضاء در تعاونی به نسبت میزان مشاركت اقتصادی اعضاء

يکي از اصول بین المللی تعاون˛ مشاركت اقتصادی اعضاء در شركت ها و اتحاديه هاي تعاونی است. به نحوي كه در برخي از كشور ها میزان راي اعضاء در تعاوني به نسبت میزان مشاركت اقتصادي اعضاء در آن مي باشد.

حسابداری به موقع و مطلوب در تعاونی ها امکان دريافت اعتبارات و تسهیلات از بانك ها و موسسات مالی ديگر را نیز بیشتر و تعاونی را در تامین نقدينگی و ساير وجوه مورد نیاز براي فعالیت تعاونی چابك تر خواهد نمود.

 

در صورتیکه نیاز به مشاوره تحصصی دارید. به شماره 09189414281 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان تک نیک ثبت آماده پاسخ به سوالات ثبتی شما می باشند.

 

سابقه قانونی شرکت های تعاونی در ایران
ادامه مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.