مراحل و مدارک ثبت علامت تجاری

مدارک لازم جهت ثبت برند شخصیت حقیقی و حقوقی

جهت ثبت برند اشخاص حقیقی، تصویر کارت ملی و شناسنامه بهعلاوه تصویر کارت بازرگانی و مجوز فعالیت الزامی است. برای اشخاص حقوقی تصویر آگهی روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت به چاپ رسیده شده به علاوه تصویر کارت ملی و شناسنامه اعضای هیات مدیره شرکت الزامی می باشد.

 

۱ تسلیم اظهارنامه علامت تنها از طریق فایل الکترونیکی امکان پذیر بوده و متقاضیان ثبت علامت می توانند از طریق آدرس زیر اظهار نامه خود را تسلیم اداره علامت نمایند.  http://ip .ssaa.ir/BSigns aspx

مدارک مثبت هویت متقاضی

(الف) اشخاص حقیقی کپی شناسنامه و تصویر کارت ملی

ب اشخاص حقوقی کپی روزنامه تأسیس و آخرین تغییرات کپی مجوز فعالیت جواز تأسیس پروانه بهره برداری پروانه ساخت جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی) کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء های مجاز.

-۳- مدارک نماینده قانونی در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی ) وکیل دارنده با دارندگان حق امضاء برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.

۴ – نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ۱۰×۱۰ سانتی متر

۵ – در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.

۶ – استفاده از حق تقدم در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم حداکثر ۶) ماه استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهار نامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

۷ – نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار ۸-رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی

آشنایی مدیران با سامانه مالکیت معنوی

مراجعه و اقدام به اخذ گواهی امضاء نمایید.

پس از اخذ گواهی امضاء باید اطلاعات مربوط به گواهی امضاء را در سامانه مالکیت معنوی وارد کنید. تا اکانت کاربری شما تایید شود و بتوانید رکز اظهار نامه برند خود را تنظیم و ثبت کنید.

فوائد و کارکرد ثبت نام تجاری شرکت
ادامه مطلب

تهیه مدارک شرکت برای درخواست برند

سومین گام از مراحل ثبت برند فراهم نمودن مدارک مورد نیاز آن است که برای شخص حقوقی عبارتند از:

کپی روزنامه تأسیس و آخرین تغییرات کپی مجوز فعالیت(جواز تأسیس، پروانه بهره برداری پروانه ساخت جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی (دولتی) کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء های مجار.

مدارک نماینده قانونی در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل دارنده یا دارندگان حق امضاء برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد. – نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ۱۰×۱۰ سانتی متر

– در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.

– استفاده از حق تقدم در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر ۶ ماه استفاده نمایند. می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهار نامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

– نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقـام صلاحیت دار رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی.

تنظیم صحیح و ثبت اظهارنامه برند در سامانه

در گام بعدی باید با ورود به سایت مرکز مالکیت معنوی وارد قسمت ثبت اظهار نامه علامت تجاری شوید.

سپس اقدام به تکمیل اظهار نامه ثبت علامت تجاری خود نمایید. و مدارکی همچون کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی یا متقاضیان مجوز فعالیت کارت بازرگانی اگر قصد ثبت برند لاتین را (دارید و همچنین نمونه برند خود با اندازه ۶ × ۶ سانتیمتر را در سامانه فوق بارگذاری نمایید.

پس از طی نمودن و تکمیل مراحل مورد نیاز برای ثبت اظهار نامه علامت تجاری و پرداخت هزینه مربوطه در سامانه برای شما برگه ای نمایش داده می شود. که باید آن را پرینت نموده و با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی اقدام به تأیید اطلاعات وارد شده در سامانه نموده و از دفترخانه مذکور گواهی امضاء و فرم تأیید اطلاعات کاربری دریافت کنید. سپس باید با وارد کردن اطلاعات این فرم در سامانه نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت نمایید. و جهت پیگیری های بعدی از طریق همین نام کاربری و رمز عبور اقدام کنید.

مفهوم برجستگی برند(Brand salience)
ادامه مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست