تک نیک ثبت

استعلام آنلاین برند قبل از ثبت

مرحله اول دریافت مشاوره از مؤسسات حقوقی ذیصلاح اولین اقدام لازم برای ثبت برند تجاری دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان و مؤسسات حقوقی در ارتباط با مسائلی نظیر مراحل ثبت برند مدارک مورد ،نیاز هزینه های مربوطه و مدت زمانی که حدوداً به طول می انجامد تا برند شما به ثبت برسد خواهد بود

سامانه مربوط به استعلام آنلاین برند

جهت استعلام برندهای ثبت شده در ایران میتوان به آدرس‌های www.rrk.ir و ipm.ssaa.ir مراجعه نمود. با این کار علاوه بر اینکه از تکراری بودن برند جلوگیری می نمایید. می‌توانید با برندهای دیگر نیز آشنا شوید. همچنین می‌توانید از این سایت‌ها برای استعلام برند لاتین نیز استفاده کنید.

شیوه استعلام برند

ابتدا استعلام نمایید عین یا شبیه برندی که قصد ثبت آن را دارید قبلاً در

همان طبقه ثبت شده است یا خیر؟

در صورت وجود مشابهت بین برند مورد نظر شما و برندی که قبلاً در

همان طبقه ثبت شده است تقاضای شما رد خواهد شد.

استعلام برند لاتین

جهت استعلام برند ثبت شده در ایران، می‌توانید به آدرس‌های www.rrk.ir  و ipm.ssaa.ir مراجعه کنید. علاوه بر اینکه از تکراری بودن برند جلوگیری می‌کنید. می‌توانید با برندهای دیگر نیز آشنا شوید. همچنین می‌توانید از این سایت‌ها برای استعلام برند لاتین نیز استفاده نمایید.

سامانه ثبت برند یا سامانه ثبت علائم تجاری چیست؟

سامانه ثبت برند یا سامانه ثبت علائم تجاری سامانه ای است که از زیر مجموعه های اصلی سایت سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد.  آدرس اینترنتی آن iripo.ssaa.ir می باشد.  برای اطلاع از جزییات متن مطلب را مطالعه فرمایید.

استعلام  رایگان و فوری برند

برای استعلام برند بصورت کاملاً ،رایگان فوری و آنلاین و در هر زمانی از شبانه روز میتوانید با جوع به سایت اداره مالکیت و استعلام آنلاین علامت تجاری مورد نظر خود را جستجو و بدون نیاز به داشتن تجربه و دانشی خاص، برند مورد تقاضای خود را در طبقه مورد نظرتان استعلام نمایید. چنانچه عین و یا شبیه برند مورد نظرتان قبلا برندی ثبت نشده بود. مراحل ثبت برند را آغاز نمایید.

آنگاه علامت قبلاً به نام او ثبت نشده است. باید همزمان با اعتراض برای علامت خود مطابق قانون و آیین نامه تقاضای ثبت کرده و حق ثبت اظهار نامه و علامت بر حسب طبقات و تمام مخارج مربوط به آن را تأدیه نماید.

مفهوم برجستگی برند(Brand salience)
ادامه مطلب

شرایط و روند اعتراض به برند چیست؟

مرجع ثبت موظف است با رعایت ماده ۱۲۴ این آیین نامه ، ظرف ۱۰ روز از تاریخ وصول اعتراض نسخه ای از اعتراض نامه را به انضمام رونوشت مدارک و دلایل استنادی به متقاضی ثبت ابلاغ .نماید. متقاضی مکلف است از تاریخ ابلاغ اعتراض ،نامه پاسخ مکتوب خود را ظرف مدت ۲۰ روز نسبت به اعتراض وارده به مرجع ثبت تسلیم نماید.  عدم پاسخ متقاضی به ابلاغ در مهلت مقرر به منزله تمکین وی خواهد بود.

هرگاه متقاضی کتباً به اعتراض معترض تمکین نماید. درخواست او برای ثبت علامت مسترد شده تلقی میگردد.  مراتب کتباً به معترض ابلاغ می شود. تا در صورتی که علامت وی به ثبت نرسیده باشد. بر طبق اظهار نامه ای که همزمان با اعتراض تسلیم کرده است نسبت به ثبت آن اقدام کند.

در صورت عدم تمکین ،متقاضی مرجع ثبت مراتب را ظرف ۱۰ روز به معترض ابلاغ کرده و وی از این تاریخ ۲۰ روز مهلت دارد که اعتراض خود را از طریق مرجع ثبت تسلیم کمیسیون موضوع ماده ۱۷۰ این آیین نامه نماید همین ترتیب در موردی نیز باید رعایت شود که اعتراض معترض مبنی بر ادعای داشتن برخی ،حقوق، غیر از حق مالکیت ، نسبت به علامتی باشد که اظهار نامه ثبت آن تسلیم مرجع ثبت شده ولی هنوز در ایران به ثبت نرسیده است.

مگر اینکه علامت قانونا قابل ثبت نباشد. در این فرض نیازی به تسلیم اظهار نامه ثبت علامت به مرجع ثبت نخواهد بود تصمیم کمیسیون طبق ماده ۱۷۲ این آیین نامه قابل اعتراض در دادگاه صالح مقرر در ماده

۵۹ قانون است.

آیا استرداد مبالغ واریزی جهت اظهارنامه رد شده امکان دارد؟

در صورتی که اظهارنامه تسلیمی به هر دلیلی منتهی به ثبت علامت نشود. مبالغ پرداختی از این بابت قابل استرداد نخواهد بود.

در صورت رد اعتراض در ،کمیسیون هزینه رسیدگی به اعتراض قابل استرداد نخواهد بود.

چنانچه معترض مقیم ایران ،نباشد. مهلت های مذکور در این ماده به دو برابر افزایش می یابد.

اعتراض به رد اظهارنامه علامت تجاری

وفق ماده ۳۷ قانون هر ذی نفع

از آنکه اظهار نامه ثبت علامت تجاری شما توسط هر سه و رئیس اداره علائم تجاری بررسی و فاقد نقص اعلام و مورد تأیید قرار ،گرفت برای شما پیامکی ارسال می گردد که ثبت علامت تجاری مورد تقاضای شما از سوی اداره علائم تجاری بلامانع تشخیص داده شده است.

مفهوم معماری برند Brand Architecture
ادامه مطلب

نکته پرداخت هزینه دو نوبت روزنامه رسمی سر موقع پس از تشکیل پرونده فیزیکی علامت ،تجاری از طرف اداره مالکیت موضوع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.