تک نیک ثبت

مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کیش

 1. تک نیک ثبت
 2. ثبت شرکت
 3. مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کیش

مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کیش

در این مطلب به مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کیش پرداخته ایم. لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت در کیش دیگر نیازی به حضور فیزیکی شما نیست. تیم تک نیک با کمترین قیمت شرکت شما رو ثبت خواهد کرد. مطمعا باشید تیم ما با کمترین قیمت شرکت شما را در جزیره کیش به ثبت خواهد رساند. کارشناس ما شما را مشاوره رایگان خواهد داد. و در کمترین زمان شرکت شما را تاسیس و مجوزات لازم را برای موضوع فعالیت شرکت شما را دریافت و مابقی امورات از جمله کد اقتصادی و پلمپ دفاتر و همچنین دفتر کار (کد پستی آدرس شرکت) را محیا خواهد کرد. کارشناسان ما متعهد هستند که رضایت شما را بدست آورند. تلفن تماس کارشناس تک نیک ثبت 09189414281 می باشد.

 

کمپرس شده مزایای ثبت شرکت در کیش - مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کیش
مزایای تاسیس شرکت و سرمایه گذاری در کیش

نگاهی گذرا بر جزیره ی کیش

جزیره کیش از توابع بخش کیش و از نقاط دیدنی استان هرمزگان است. این جزیره با مساحتی در حدود چهار کیلومتر مربع در کرانه جنوبی شهرستان بندرلنگه و در میان آبهای نیلگون خلیج فارس واقع شده است.  طول جزیره ی کیش ۱۵ کیلومتر در محور شرقی – غربی و پهنای آن ۷ کیلومتر در محور شمالی  جنوبی و تقریباً بیضی شکل است.  در گذشته این جزیره بیضی مانند را قیس می‌نامیدند. از جاذبه های طبیعت زیبای کیش آب زلال دریا که مشاهده انواع جانوران دریایی را امکان پذیر کرده است.

سواحل مرجانی و پوشش گیاهی سرسبز همراه با درختان تنوور و نخل های بلند است.  که چشم انداز را برای تماشاگران مهیا نموده است.  ورزش های دریایی آکواریوم های پهناور بوستان‌های آن شهر زیرزمینی کاریز شهر باستانی حریره اسکله تفریحی و کشتی یونانی  از جمله دیدنی های هستند. که هر ساله بسیاری  از گردشگران را به خود جذب می نماید.  کیش یکی از مناطق آزاد تجاری ایران است.

مناطق آزاد از بهترین مناطق برای ثبت شرکت در ایران هم برای اتباع خارجی و هم برای سرمایه‌گذاران داخلی هستند.  که از نظر قانونی و حمایتی در شرایط خوبی قرار دارد. در ذیل ضمن توضیح منطقه آزاد به بررسی مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش می پردازیم.

 

زمان تاسیس مناطق آزاد ایران

در ایران در سال ۱۳۶۸ بر اساس تبصره ۱۹ برنامه پنج ساله اول توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به دولت اجازه داده شد.  که در سه منطقه مرزی کشور اقدام به تاسیس مناطق آزاد تجاری  نماید. و به موجب تبصره ماده ۲۰ همان قانونی گمرک ایران و سازمان بنادر کشتیرانی نیز مکلف به تاسیس منطقه های ویژه حراست شده برای این منظور شدند.

متعاقباً مناطق آزاد کیش در سال ۱۳۶۸,  قشم در سال ۱۳۶۴,چابهار در سال ۱۳۷۰ تاسیس و فعالیت خود را آغاز نمود. و پس از آن منطقه آزاد اروند رود آبادان- خرمشهر در سال ۱۳۸۳, بندر انزلی در سال ۱۳۸۲ و منطقه آزاد تجاری ارس در سال ۱۳۸۳ شروع به فعالیت نموده اند.

 

روند صادرات و واردات مناسب در منطقه آزاد کیش

منطقه آزاد تجاری برای تشویق صادرات صنعتی شامل کارخانجات تولیدی و صنعتی موقعیت مناسبی برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی دارد. معمولاً چنین منطقه‌ای در بندر یا فرودگاه یا ناحیه محصور محافظت شده انتخاب می گردد. و کالاهای خارجی از طریق هوا ,دریا و زمین بدون پرداخت حقوق گمرکی وارد و صادر می‌شود.

جهت کسب اطلاع از هزینه ها به مقاله هزینه های ثبت شرکت در کیش مراجعه فرمایید.

مراحل سرمایه گذاری در جزیره کیش

در مناطق آزاد کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی و موسسات اعم از ایرانی و خارجی و سازمان‌های بین‌المللی می‌تواند طبق ماده ۲ مقررات سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران سرمایه‌گذاری نمایند. سرمایه گذار می تواند در هر یک از مناطق آزاد که بخواهد فعالیت  کند. برای این منظور تقاضای خود را به همراه پرسشنامه به سازمان هر منطقه تسلیم می‌نماید.  که پس از بررسی مجوز سرمایه‌گذاری صادر میگردد.

ملاحظه می‌شود که صدور مجوز در منطقه آزاد با تشریفات بسیار کمتری صورت می گیرد. و بهره برداری از فعالیت موضوع مجوز سرمایه‌گذاری منوط به مجوز بهره برداری توسط سازمان می باشد. ( تبصره ۲ ماده مقررات سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد) البته پس از تشکیل مجمع عمومی موسس شرکت و انتخاب هیئت مدیره و مدیرعامل می بایست مراتب در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد.

گذاری و ثبت شرکت 850x500 - مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کیش
مزایای سرمایه گذاری و تاسیس شرکت در کیش

 مزایای سرمایه گذاری و تاسیس شرکت در کیش:

۱-معافیت مالیاتی ۱۵ ساله از تاریخ بهره برداری برای فعالیت اقتصادی بعد از ثبت شرکت در کیش

۲- عدم نیاز به روادید برای ورود و خروج خارجیان و بعد از ثبت شرکت در کیش

۳-آزادی کامل خروج  ارز بعد از ثبت شرکت در کیش

۴-افزایش انعطاف‌پذیری عملیات بانکی پس از ثبت شرکت در کیش

۵-تضمین حقوق قانونی سرمایه‌گذاران خارجی پس از ثبت شرکت در کیش

۶-عدد محدودیت برای سرمایه‌گذاری و مشارکت خارجی بعد از ثبت شرکت در کیش

7- سرعت عمل در انجام امور اداری بعد از ثبت شرکت در کیش

۸- انتقال آسان سرمایه داخل, خارج و سایر مناطق آزاد ایران بعد از ثبت شرکت در کیش

تفاوت شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود
ادامه مطلب

۹- معافیت از عوارض گمرکی و سود بازرگانی برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی و تولیدی صنایع کیش

۱۰- امکان سرمایه‌گذاری خارجی بدون مشارکت  ایرانی بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۱-امکان خرید و فروش و اجاره زمین برای سرمایه گذاران داخلی و اجاره زمین به سرمایه گذاران ایرانی و خارجی بعد از ثبت شرکت در کیش

12- عدم محدودیت خرید و فروش و تبدیل ارز بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۳- انجام کلیه معاملات و نقل و انتقال ارزی در منطقه توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۴- ثبت شرکت ها و مالکیت‌های صنعتی و معنوی توسط سازمان منطقه آزاد بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۵- آزادی ورود هر نوع کالا به استثنای کالاهای مغایر با شرع اسلام یا قوانین خاص مربوط به مناطق آزاد

۱۶- ترانزیت و صادرات مجدد کالاهای خارجی و حداقل تشریفات بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۷- صدور کالاهای تولید شده در منطقه به خارج از کشور یا سایر مناطق آزاد با حداقل تشریفات بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۸- صدور کالاهای تولید شده با رعایت قوانین ارزش افزوده به داخل کشور بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۹- تعیین ضوابط حاکم بر روابط بین کارگر و کارفرما طبق قرارداد های صورت گرفته بعد از ثبت شرکت در کیش

دلایل مثبت تاسیس شرکت در کیش

شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص در کیش که انجام امور ترخیص کالا و امور واردات و صادرات حق العمل کاری را دارند. با امتیاز ۱۵ سال معافیت مالیاتی مشروط بر آنکه در محدوده جزیره ای فعالیت میکند میتواند.

 • شرکت خود را با توجه به مدارک مورد نیاز ذیل ثبت نمایند :
 • ۱- بندرگاه هایی با ظرفیت بالا برای بار بارگیری هنگام واردات و صادرات
 • ۲- دسترسی به کشور امارات به خصوص دبی و استفاده از این منطقه برای ورود به بازارهای جهانی
 • ۳ -مزایای سرمایه‌گذاری
 • ۴- حمایت از سرمایه گذاران خارجی و سهولت در رفت و آمد اتباع خارجی که در کیش سرمایه‌گذاری نمودند.
 • ۵- امکان ثبت شرکت چند ملیتی یا با مالکیت 100 درصد خارجی
 • ۶- ورود اتباع خارجی بدون داشتن ویزا
 • ۷- وجود نیروی کار متخصص ماهر ارزان از ملیت‌های مختلف مانند عراقی افغانی پاکستانی و غیره
 • ۸- امکان تملک مال  و زمین برای ایرانیان برای همیشه
 • 9- امکان اجاره زمین برای خارجیان در مدت مشخص

 مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری

۱-انجام معاملات ارزی

شعب و واحد های بانک های مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران و شعبه و واحد های بانک های ایرانی خارج از کشور میتوانند نسبت به انجام عملیات ارزی واردات کالا و خدمت با استفاده از انواع ابزارهای پرداخت بانکی از محل ارز متقاضی از مجموعه مقررات ارزی به شرح ذیل اقدام نمایند.

 الف) خرید و فروش ارز :

انجام معاملات ارزی با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی توسط شعب مستقر در مناطق آزاد واحد های بانک های ایرانی خارج از کشور با رعایت موارد قانونی بلامانع است.

 ب) واردات  کالا و خدمات از طریق گشایش اعتبار- ثبت برای اسناد به صورت دیداری و حواله:

واردات کالا  و خدمات و پرداخت کرایه حمل برای کلیه واحدهای تولیدی و تجاری با استفاده از روش های فوق در قبال ارائه پروفرما از محل ارز متقاضی با دریافت ۱۰۰ درصد وجه ارزی اعتبار برات اسنادی و حواله تابع مقررات صادرات و واردات و امور گمرکی مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران و مقررات متحدالشکل اعتبارات اسنادیurc600 و مقررات متحدالشکل urc۵۲۲ با رعایت شرایط ذیل امکان پذیر می شود.  و مقررات صادرات و واردات کشور در رابطه با واردات کالا به داخل سرزمین اصلی مستثنا می باشد.

ج) شرایط گشایش اعتبار-ثبت برای اسناد مدت دار در خصوص خرید های مدت دار :

دریافت ۳۰ درصد وجه مربوطه در قالب وثایق معتبر به تشخیص آن بانک علاوه بر اخذ پیش دریافتها  و  تضامین لازم  دریافتی اولیه  در هر مورد الزامی است.  چنانچه متقاضی ظرف مهلت مقرر سه ماه نسبت به ارائه اسناد تجاری فوق اقدام نماید.

اخذ جریمه نقدی معادل ۳۰ درصد میزان تعهد ارزی ایفا نشده قابل تسعیر به نرخ مبادله ای الزامی می باشد که پس از دریافت و نگهداری جریمه مزبور و مدت 6 ماهنزد ان بانک  متعاقباً می بایست هزینه های مربوطه از مبلغ دریافت که کسر و باقی مانده به حساب خزانه واریز گردد بدیهی است که وجوه واریز شده به حساب خزانه قابل استرداد نخواهد بود.

د) گشایش تعیین و تمدید سررسید اعتبارات و بروات اسنادی:

تعیین و تمدید سررسید اعتبارات و بروات اسنادی برای بروات مدت دار حداکثر مدت های تعیین شده در بند  های ۲-۱ ج و ۲-۲ ج با درخواست وارد کننده با توجه به روابط بانک و مشتری تعیین می گردد.

ه) ظهرنویسی اسنادی :

بانکهای گشایش کننده اعتبار اسنادی بایستی پس از بررسی اصل اسناد طبق مقررات متحدالشکل اعتبار اسنادی نسبت به ظهرنویسی اسناد اعتبار اسنادی اقدام نمایند.

و) اعتبار اسنادی تایید شده در مواردی که خریدار بنابر تقاضای فروشنده و کارگزار درخواست افتتاح اعتبارات اسنادی تایید شده یا تایید اعتبارات اسنادی گشایش شده را بنماید انجام تقاضا بلامانع است.

دعوت مجمع از سوی مرجع ثبت شرکت ها
ادامه مطلب

ز) مقررات بازرسی:

درج شرط ارائه گواهی بازرسی در مبدا حاکی از مطابقت کمی و کیفی کالا در شرایط اعتبار اسنادی ثبت برات اسنادی و انجام حواله الزامیست.

ح) مقررات بیمه :

کلیه موسسات بیمه ایرانی و موسسات بیمه که از بیمه مرکزی ایران اجازه فعالیت در مناطق آزاد تجاری را دریافت می نمایند. مجاز به صدور بیمه های موضوع ماده ۷۰ قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری ۱۳۵۰ در محدوده منطقه آزاد میباشد.

ط) ثبت اطلاعات آماری:

ان بانک موظف است نسبت به ارسال روزانه اطلاعات و ثبت به هنگام اطلاعات مربوطه در سامانه‌های پرتال جامع عرضه و دستورالعمل‌های مربوطه اقدام نماید. معافیت مالیاتی ۲۰ ساله برای هر نوع فعالیت اقتصادی

اشخاص حقیقی و حقوقی در مناطق آزاد تجاری صنعتی به انجام انواع فعالیت های اقتصادی اشتغال دارند. نسبت به هر نوع فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد از تاریخ بهره برداری مندرج در مجوز مدت ۲۰ سال از پرداخت مالیات بر درآمد و دارایی موضوع قانون مالیات‌های مستقیم معاف خواهند بود.

ش) ورود اتباع خارجی بدون اخذ ویزا :

اتباع خارجی برای ورود مستقیم به مناطق از طریق مبادی ورودی و خروجی مجاز مناطق نیاز به تحصیل قبلی روادید نخواهند داشت.  اجازه اقامت مسکن مدت 2هفته صادر میشود و طبق تقاضای سازمان متولی هر منطقه تا شش ماه قابل تمدید خواهد بود.  اتباع خارجی برای ورود مناطق آزاد متصل به سایر نقاط کشور امکان ورود مستقیم به آنها مقدور نمی باشد.

باید از نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور تحصیل روادید نمایند. درخواست صدور پروانه اقامت جهت اتباع خارجی از طریق سازمان مناطق آزاد به عمل می‌آید.

و خدمات گسترده بانکی و بیمه‌ای هم دولتی هم خصوصی  دستورالعمل اجرایی عملیات پولی عملیات پولی و بانکی در مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران معاملات ارزی و واحدهای بانکی در منطقه آزاد کیش تابع مقررات ارزی سایر نقاط کشور نبوده و کارمزد عملیات بانکی نرخ های خرید و فروش ارز و تسهیلات اعطایی بر اساس شرایط عرضه و تقاضا در بازار مربوط به طور آزادانه تعیین می شود.

در صورتیکه در کیش شرکت دارید. و از نحوه بروزرسانی آن اطلاع ندارید. به مقاله مراحل ثبت تغییرات شرکت در کیش مراجعه فرمایید.

عملیات پولی و بانکی انعطاف‌پذیر :

طبق دستورالعمل اجرایی عملیات پولی و بانکی در منطقه مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران

-بانک‌ها و موسسات اعتباری می توانند با سرمایه ایرانی و یا با مشارکت ایرانی خارجی در منطقه آزاد کیش به ثبت برساند.

– سرمایه بانک‌ها و موسسات می‌تواند تا 100 در صد متعلق به اتباع خارجی یا ایرانی و یا ترکیبی از این دو باشد.

 • از جمله مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد

 • -ثبت سهل و اسان شرکت ها و موسسات صنعتی و موسسات فرهنگی و مالکیت  معنوی
 • – 100 درصد مالکیت خارجی در اداره ثبت شرکتها و مالکیت‌های صنعتی و معنوی مناطق آزاد امکان ثبت شرکت با مالکیت صددرصد خارجی وجود دارد.
 • – مقررات آسان برای ورود کالاهای مجاز
 • –  آزادی کامل ورود و خروج اصل سرمایه و سود حاصل از فعالیت های اقتصادی
 • – تشریفات ساده برای صادرات مجدد و ترانزیت کالا -نرخ های مناسب برای مصرف انرژی
 • –  زمین و حمایت قانونی از سرمایه‌گذاران خارجی
 • -امکان صادرات کالاهای تولید شده که به سایر سرزمین اصلی
 • – معافیت از حقوق گمرکی برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی واحدهای تولیدی
 • – فعالیت بورس نفت و محصولات پتروشیمی و بورس بین المللی اوراق بهادار
 • – عدم محدودیت انتقال ارز دیگر مناطق آزاد ایران با سایر کشورها
 • – صدور محصولات خارج از کشور بدون پرداخت  عوارض گمرکی و بندرگاهی
 • – شرایط و مقررات ساده کار و دسترسی نیروی کار ماهر


امور گمرکی و تخفیفات ویژه تعرفه های گمرکی:

به منظور تشویق جذب و رونق واردات کالا به سرزمین اصلی از طریق مناطق آزاد به مصوبه شماره ۶۴۶۴۸مورخ 82/۱۲/۱۳هیئت وزیران تا سقف ۱۵ درصد ارزش کالا از سود بازرگانی کاهش می یابد.  به این ترتیب گمرک سازمان منطقه آزاد هنگام ورود کالا به منطقه معادل ۱۵ درصد ارزش کالای اظهار شده را به صورت نقد یا به صورت ضمانت نامه بانکی و سررسید چهارماه دریافت می نمایند.

و پس از ارسال کالا به سرزمین اصلی طبق جدول پلکانی از ۷ الی یازده و نیم درصد مبلغ اخذ شده بابت هزینه‌های مرتبط به ورود کالا به منطقه یعنی ۱۵ درصد دریافت شده به صورت نقدی یا ضمانت نامه را به صاحب  کالا مسترد می گرداند.

چنانچه بازرگانان کالایی را از طریق واردات وارد سرزمین اصلی کرده باشند می‌توانند یک چهارم کالا بدون پرداخت عوارض گمرکی وارد منطقه آزاد کیش نمایند.

در راستای تشویق بازرگانان و تجار به خرید کالا از مبدا ساخت از نمایندگی های اصلی و معتبر در صورتی که محرز نمایند کالای خود را از مبدا ساخت از نمایندگی های فروش اصلی و معتبر خریداری نموده اند. در عوارض ورودی مشمول تخفیف حمل از مبدا معادل ۱۰ درصد عوارض گمرکی می گردند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.