تک نیک ثبت

در مقاله مزایای ثبت شرکت تجاری و لزوم ثبت آن کلیاتی از فوائد ثبت شرکت اشاره شده است. ولی این را بدانید که تاسیس شرکت مزایای زیادی دارد که نمی توان در یک مقاله آن را بگنجانیم. ما در حد امکان دلایل و مزارا و همچنین لزوم تاسیس شرکت را توضیح داده ایم. که امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

لزوم تاسیس شرکت‌

طبق ماده ۱۹۵ قانون تجارت، ثبت کلیه شرکت‌های مذکور در قانون تجارت اجباری است. به دستور ماده ۲ قانون ثبت شرکت‌ها، کلیه شرکت‌های ایرانی موجود باید به ثبت برسد. و چنانچه شرکتی به ثبت نرسد نه ‌تنها هر ذی‌نفعی می‌تواند بطلان عملیات آن را از محکمه تقاضا نماید، بلکه از یک طرف طبق ماده 220 قانون تجارت، شرکای آن در حکم شرکای شرکت‌های تضامنی می‌باشند. و از طرف دیگر طبق ماده ۲ قانون ثبت شرکت‌ها، مدیران شرکت‌های مختلف ممکن است به تقاضای دادستان محکوم به پرداخت جزای نقدی نیز گرداند. و در صورت تقاضای دادستان اصولاً حکم انحلال شرکت صادر گردد.

هر شرکت ایرانی که فعلاً وجود داشته یا در آتیه تشکیل شود. و با اشتغال به امور تجارتی خود را به ‌صورت یکی از شرکت‌های مذکور در این قانون درنیاورده و مطابق مقررات مربوط به آن شرکت عمل ننماید، شرکت تضامنی محسوب شده و احکام راجع به شرکت‌های تضامنی در مورد آن اجرا می‌گردد.

مجازات عدم ثبت شرکت

هر شرکت تجارتی ایرانی مذکور در این قانون و هر شرکت خارجی که بر طبق قانون ثبت شرکت‌ها مصوب خرداد ماه 1310 مکلف به ثبت است. باید کلیه اسناد و صورت‌حساب‌ها و اعلانات و نشریات خطی و یا چاپی خود در ایران تصریح نماید. که در تحت چه نمره در ایران به ثبت رسیده والاّ محکوم‌ به جزای نقدی از دویست تا دو هزار ریال خواهد شد. این مجازات علاوه‌ بر مجازاتی است که در قانون ثبت شرکت‌ها برای عدم ثبت مقرر شده‌ است.

 

ثبت شرکت تجاری و لزوم ثبت آن 700x400 - مزایای ثبت شرکت تجاری و لزوم ثبت آن
مزایای ثبت شرکت تجاری و لزوم ثبت آن
مزایای تاسیس شرکت تجاری در ایران و لزوم ثبت آن
[/vc_column][/vc_row]

امیدواریم مزایای ثبت شرکت تجاری و لزوم ثبت آن را تا اینجا برایتان مفید بوده، با مطالعه مابقی آن، با مزایای تاسیس شرکت آشنا شده باشید.

اهمیت و فواید ثبت شرکت و الزام به ثبت آن

ثبت شرکت، علاوه ‌بر این‌ که وسیله‌ای است که دولت مقررات شرکت‌های تجارتی را کنترل می‌نماید، فواید مهم دیگری دارد که از لحاظ شرکای شرکت و مراجعین آن دارای اهمیت بسیاری است و آنها مختصراً عبارتند از:

  1. هرگاه شرکت به ثبت برسد، قراردادهای منعقده بین شرکای رسمی بوده و بعدها هیچ ‌یک نمی‌توانند مانند اسناد غیر رسمی از وجود شرکت نامه و اساسنامه و سایر تصمیماتی که به ثبت می‌رسد. اظهار بی ‌اطلاعی نموده و یا به ایراداتی که درباره‌ اسناد غیر رسمی ممکن است وارد نمود استناد نمایند.
  2. ثبت شرکت از لحاظ معامله کنندگان با شرکت در درجه‌ای از اهمیت است که بدون مراجعه با آن اغلب نمی‌توانند معامله کنند. زیرا کسی که قرارداد مهمی با شرکت منعقد می‌نماید. یا معامله‌ مهمی انجام می‌دهد. باید بداند که سرمایه شرکت‌ چه اندازه است و اختیار مدیران شرکت تا چه حد بوده و بالاخره قدرت و توانایی این شخصیت حقوقی به چه میزان است. مواد مهم و لازم هر شرکت در جراید کثیرالانتشار آگهی می‌شود. تا همه از آن مستحضر باشند. علاوه ‌بر آن، به‌ نحوی ‌که در اغلب ممالک معمول است هر شخص خارجی (خارج از شرکت) ولو این ‌که ظاهراً ذی‌نفع نباشد می‌تواند به پرونده‌ای که برای ثبت شرکت تشکیل‌ شده مراجعه و از محتویات آن اطلاع حاصل کند.
  3. همان‌طور که اشاره شد، ثبت شرکت رسیدگی است که متصدیان امر انجام می‌دهند. تا معلوم شود آیا برای به وجود آوردن این شخصیت حقوقی دقت‌های لازمه شده و مقررات رعایت گردیده‌ است یا خیر؟
  4. فایده دیگر ثبت شرکت این است که چون شرکت تحت نام مخصوصی فعالیت و تجارت می‌کند. و این اسم ثبت ‌شده و مخصوص آن شرکت می‌باشد. و معمولاً اسم شرکت، اسم تجارتی او نیز هست. و از این نظر دارای ارزش اقتصادی بوده، قسمتی از دارایی شرکت را تشکیل می­دهد. که قابل انتقال است (ماده 579)؛ لذا دیگران اجازه استفاده از آن اسم را ندارند. ولی در صورتی ‌که شرکت‌، ثبت ‌نشده باشد. اشخاص دیگر نیز می‌توانند تحت آن اسم فعالیت و تجارت کنند و از اعتبار نام آن شرکت استفاده کنند.
لزوم انتشار آگهی شرکت‌ها در روزنامه ها
ادامه مطلب

اعتبار تاسیس شرکت نزد ادارات و نهاد ها

  1. در حال‌ حاضر تمامی سازمان‌های، ادارات، نهادها و بانک‌های دولتی و غیر دولتی در صورتی شرکت را به رسمیت می‌شناسند. و حاضر به عقد قرارداد و همکاری با یک شرکت هستند. که شرکت مزبور ثبت ‌شده باشد. و مدارک معتبر مثل شرکت نامه یا اظهارنامه و آگهی تأسیس مبنی ‌بر تأسیس و به ثبت رسیدن شرکت داشته باشد. و مطمئناً اگر شرکتی به ثبت نرسیده باشد. بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری از ارائه تسهیلات و پرداخت وام به آن شرکت خودداری خواهند نمود. و کمتر سازمان و نهادی حاضر به عقد قرارداد با چنین شرکتی خواهد بود.

اهم دلایل ثبت شرکت

این روزا راحت تر از هر زمان دیگه ای میتونید کسب و کار جدید تون رو به شکل قانونی راه اندازی کنید.  چرا که بعد از اقدام به ثبت شرکت شما در کمتر از ۱۵ روز میتونید شرکت تون رو ثبت کنید. شما برای داشتن شرکت هر هدفی که دارید. میتونید با ثبت قانونی شرکت تون به یک سری مزیت ها دست پیدا کنید.
اگه بخوام به شکل خلاصه بگم ،وقتی کسب و کارتون رو در قالب شرکت به‌ شکل قانونی ثبت می کنید. از این کسب و کار در مقابل هر نوع سو استفاده چه از طرف اشخاص ثالث و چه از طرف شرکاء، کسب و کارتون رو میتونین حفظ کنید. این روزا راه انداختن یک کار بدون ثبت قانونی،یعنی شما پذیرفته اید که هر نوع ضرری رو متحمل بشید .
یکی از مهمترین هدف های ثبت شرکت برخورداری از مزایای ثبت شرکته، در ادامه چند مورد از مهمترین این مزایا رو بررسی میکنیم.

اعتبار کسب و کار

کسب و کار شما بعد از ثبت شدن به شکل قانونی یک هویت رسمی پیدا می کنه و این موضوع باعث میشه. افراد و شرکت های دیگه بهتر بتونن به شما اعتماد کنن و با شما قرارداد ببندن.
برای نمونه برای شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی و غیر دولتی و حتی بین المللی ،شما لازمه که در قالب شرکت و به عنوان یک شخص حقوقی شرکت کنید. به  شکلی که جدیداً حتی برای کوچک ترین کارهایی که به بخش خصوصی سپرده می شوند. لازمه افراد به شکل حقوقی و ‌که همون شرکت ثبت شده و قانونیه وارد عمل بشن .

شرایط و مدارک ثبت شرکت های تجاری
ادامه مطلب

امتیاز های قانونی

شما با ثبت شرکت تون میتونید اسناد و مدارک معتبر مورد قبول دادگاه ها را داشته باشید. که در شرایط لازم به کارتون میان شرایطی مثل وقتی که بین شرکا اختلافی پیش میاد. و یا این که در برابر اشخاص ثالث برای شرکت مسئله قانونی ایجاد بشه. میتونید به استناد به همین مدارک، مسئولیت را بین اعضا تقسیم کنید.
از دیگر امتیاز های قانونی ثبت شرکت اینه که اگر اعضا به هر دلیلی این اسناد رو از دست بدن بر اساس رو نوشتی که در اداره ثبت شرکتها دارند. میتونن درخواست صدور اوراق جدید بدن.

شما را به مطالعه مقاله شرایط ثبت شرکت بازرگانی دعوت میکنم. امیدوارم که بتوانیم راهنمای خوبی برای شما بوده باشیم.

دریافت تسهیلات بانکی

بانک ها یک سری تسهیلات رو برای شرکت ها یا همان اشخاص حقوقی در نظر می‌گیرند. که شما برای دریافت این تسهیلات لازمه که کسب و کارتون رو به شکل شرکت ارائه بدید.

حضور در معاملات بین المللی

از آنجایی که همکاری با شرکت‌های خارجی و گرفتن نمایندگی ها فقط در قالب شخصیت حقوقی ممکن هست. اگه هدفتون توسعه کسب و کارتون در سطح جهانیه لازمه که شرکت تو رو به‌شکل قانونی ثبت کنید.
در نهایت اینکه شما با هر هدفی بخواید کسب و کارتون به شکل شرکتی و قانونی پیش ببرید. باید توجه داشته باشید که اگه موارد قانونی به دقت رعایت نشه میتونه حتی نتیجه معکوس بده.
تیم تکنیک در کنار شماست. و به شما اطمینان میده با تیمی باتجربه بالای ده سال،خدمات ثبتی شرکت تون رو در نهایت دقت  و در کوتاهترین زمان ممکن با  حداقل هزینه،به ثبت برسونه. و ان شالله در مسیر کسب و کارتون در کنارتون باشه.
امیدواریم قدم به قدم شاهد موفقیت های روز افزون شما در کسب و کارتون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.