نحوه انتخاب مدیران و بازرسان

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

درباره حوزه اقتصادی و ثبت شرکت اصفهان 

استان اصفهان یکی از بزرگترین قطب های تجارتی ایران می باشد. این استان در صنعت و تولید آهن فولاد، پتروشیمی و مصالح ساختمانی  هم از مهم ترین مراکز ایران محسوب می گردد. به دلیل ظرفیت های بزرگ و ممتاز بدست آورده در حوزه کشاورزی، دامداری، معدن و صنعت از قدیم مورد توجه سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی قرار گرفته است. همچنین استان اصفهان یکی از بزرگترین مراکز تولید انواع گوناگونی از صنایع دستی ایران،گردشگری و غیره … می باشد.

یکی از انواع شرکت های پر طرفدار در شهر اصفهان ثبت شرکت سهامی خاص می باشد. در این مطلب مختصری از مهمترین قوانین شرکت سهامی خاص ذکر خواهیم کرد. شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هرگونه سوالی و یا ابهام با کارشناسان با تجربه ما تماس بگیرید و از راهنمایی های رایگان ثبت شرکت سهامی خاص بهره مند شوید.

ثبت شرکت در اصفهان چگونه است؟

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

اصفهان، بعد از تهران و مشهد ، بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر ایران محسوب می گردد. همچنین پس از تهران دومین شهر صنعتی ایران و پس از مشهد، دومین شهر دارای بیشترین گردشگر می باشد. اصفهان در دوران صفویه پایتخت ایران بوده و معروفترین شهر ایران در خارج از ایران می باشد.

رشد صنعت و تجارت در این استان بسیار چشمگیر بوده و به همین جهت است که مقوله ثبت شرکت در این کلان شهر اهمیت و طرفدار زیادی دارد.

برای اینکه در اصفهان شرکت خود را به ثبت برسانید، دیگر نیازی نیست که به هیچ ارگانی مراجعه نمایید. آن هم به دلیل اینکه کلیه مراحل ثبت شرکت در یک سامانه مستقل و سراسری انجام می گیرد. کافیست با ما (ثبت تک نیک) تماس بگیرید.  و ما در کمتر از یک هفته، شرکت شما را در اصفهان به ثبت می رسانیم.

 

شرکت سهامی خاص به 3 بخش تقسیم می شود

*مجمع عمومی

*هیات مدیره

*بازرسان

مجمع عمومی شرکت سهامی خاص

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

مجمع عمومی شرکت سهامی خاص از اعضای سهامدار و بازرسان تشکیل می گردد. که به 2 صورت برگزار می گردد: مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده

مجمع عمومی عادی از تاریخ اول فروردین تا پایان تیرماه هر سال برگزار می گردد. مجمع عمومی عادی از تاریخ 1 مرداد هرسال تا پایان اسفند همان سال بصورت مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده برگزار می شود. تنها فرق مجمع عمومی عادی با بطور فوق العاده شرکت سهامی خاص موقع برگزاری آن می باشد.

وظایف مجمع عمومی عادی یا عادی بطور فوق العاده شرکت سهامی عبارتند از:

* انتخاب هیات مدیره

*انتخاب بازرسان

*قرائت و تصویب صورت های مالی شرکت

*انتخاب روزنامه رسمی کثیرالانتشار جهت آگهی های شرکت

*تصویب بودجه سال جاری

*تصویب مقررات داخلی شرکت

و غیره . . .

 

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سهامی خاص

باتوجه به اینکه مجمع عمومی فوق العاده معنی اضطرار را دارد. لذا این نوع مجمع را می توان در هر موقع از سال برگزار کرد.

از جمله وظایف مجمع عمومی فوق العاده: الف: ایجاد تغییرات در تمامی مواد اساسنامه مصوب شرکت  ب: تصمیم گیری در خصوص انحلال شرکت  ج: تصمیم گیری در خصوص ادغال شرکت و غیره … می باشد.

هیات رئیسه شرکت سهامی خاص

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

در مجامع عمومی عادی و فوق العاده شرکت سهامی خاص باید در بدو برگزاری آنها  4  نفر از بین اعضای حاضر درجلسه  بعنوان هیات رئیسه انتخاب کرد. که این هیات سمت : رئیس جلسه، منشی جلسه، ناظر اول و ناظر دوم جلسه می باشند. هیات رئیسه مجمع عمومی مسئولیت برگزاری مجمع عمومی را بعهده دارد. و باید مجمع را طبق قوانین اساسنامه و قانون تجارت جمهوری اسلامی مدیریت کرد.

سهامی خاص در اصفهان - مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان
مختصری از مقررات ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

 

شرایط و قوانین بازرسان شرکت سهامی خاص

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

بازرسان شرکت سهامی خاص: متشکل از 2 نفر که یکی بازرس اصلی و دیگری بازرس علی البدل می باشد. بازرسان توسط مجمع عمومی برای مدت 1 سال مالی انتخاب می گردند. کسی که بیشترین رای حاضر در مجمع را بیاورد به عنوان بازرس اصلی و نفر دیگر بازرس علی البدل است.

بازرسان در واقع معتمدان اعضا می باشند. هرچند هم هیات مدیره به عنوان منتخب مجمع می باشند. و به عنوان وکیل و نماینده شرکت  می باشند. ولی لازم است طبق قانون تجارت، شرکت بازرسی داشته باشد که به عملکرد هیات مدیره نظارت داشته باشد.

وظیفه بازرس شرکت سهامی خاص: نظارت بر عملکرد هیات مدیره و مدیر عامل شرکت می باشد. نظارت بازرس شرکت باید بر اساس اساسنامه مصوب شرکت و مقررات داخلی و مصوبات مجامع عمومی و قانون تجارت می باشد. وظیف دیگر بازرسان رسیدگی به شکایات اعضای شرکت از مدیران می باشد.

وظایف هیات مدیره شرکت سهامی خاص

هیات مدیره در شرکت سهامی خاص حداقل 3 نفر می باشد. که توسط مجمع عمومی عادی (سهامداران) برای مدت حداکثر 2 سال انتخاب می شوند. وظیفه اجراء و مدیریت شرکت سهامی خاص برعهده هیات مدیره می باشد. اجرای مصوبات مجامع عمومی و  اساسنامه مصوب و مقررات داخلی شرکت و انتخاب و عزل مدیرعامل از جمله وظایف اصلی هیات مدیره شرکت سهامی خاص می باشد.

صورتجلسه هیات مدیره توسط اعضای هیات مدیره (سهامداران) و مدیرعامل شرکت برگزار می گردد. در این صورتجلسه مواردی از جمله: تعیین سمت هیات مدیره و انتخاب مدیر عامل برای مدت 2 سال و انتخاب صاحبان امضاء های مجاز، تغییر آدرس شرکت و افزایش و یا کاهش سرمایه شرکت انجام می گردد.

در اکثر اساسنامه های شرکت سهامی خاص تصمیم گیری در خصوص تغییر آدرس شرکت در یک واحد ثبتی، بر عهده صورتجلسه هیات مدیره می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای گام به گام ثبت شرکت سهامی خاص مراجعه فرمایید.

حدنصاب مجمع عمومی فوق العاده
ادامه مطلب

مختصری از مقررات ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

شرکت سهامی خاص سرمایه آن توسط اعضای موسسس تامین می گردد. سرمایه شرکت را می توان به هر تعداد که بخواهیم تقسیم می کنیم. (مثلا به 100 سهم 1000 تومانی و یا 50 سهم 2 هزار تومانی و … ) مسئولیت هر یک از شرکاء در شرکت سهامی خاص به اندازه تعداد سهام ایشان در شرکت محدود می گردد.

مواردی که در ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان باید مورد توجه قرار داد. به شرح ذیل می باشد.

  •  * تعداد شرکاء در شرکت سهامی خاص حداقل 3 نفر سهامدار و دو نفر بازرس می‌باشند.
  • (گواهی بانکی واریز سرمایه اولیه شرکت الزامی می باشد.) * حداقل سرمایه در شرکت سهامی خاص 100 هزار تومان می باشد.
  •  * مدت شرکت می‌تواند محدود یا نامحدود (معدود شرکت هایی از جمله: مسکن و … ) باشد. اما مدت سمت مدیران هیات مدیره 2 سال و بازرس ها  1 سال می باشد. پس از پایان این مدت باید تمدید و یا تعویض شوند.
  •  * هر شرکت سهامی خاص می‌تواند شعبه داشته باشد. که با ثبت شعب در هنگام تاسیس و ثبت شرکت، می توان در هزینه ثبتی صرفه جویی کرد.
  •  * سهام شرکت سهامی خاص با نام و یا بی نام یا ممتاز می باشد. هر شریک باید حداقل سهام مقرر در اساسنامه شرکت را خریداری کرده باشد. تا در ردیف سهامداران شرکت قرار گیرد.
  •  * مرکز اصلی شرکت همان مکانی است که شرکت در آن فعالیت دارد. با توجه به این آدرس حوزه مالیاتی شرکت مشخص می گردد.

 

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان توسط ثبت تک نیک

برای ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان توسط سایت تک نیک ثبت بعد از مشاوره اولیه رایگان که حدود نیم ساعت الی یک ساعت می باشد. خلاصه ای از قوانین ثبت شرکت سهامی خاص که شامل: تعداد اعضای شرکت و شرایط آنها و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص، سرمایه و سهام شرکت، مراحل ثبت شرکت و نحوه ثبت شرکت توسط کارشناس ثبت تک نیک و برای شما توضیح داده می شود.

برای ثبت شرکت سهامی خاص چه قوانینی باید رعایت کرد

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

پس از اولین مشاوره توسط کارشناس باتجربه ما، سپس یک فرم که شامل تمامی موارد ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان می باشد. را از طریق واتساپ و یا ایمیل و یا هر راه ارتباطی که برای شما راحت باشد، به شما ارسال می کنیم. این فرمی که از ما می گیرید. شامل اطلاعاتی از قبیل: سمت اعضای هیات مدیره و بازرسان و اعضای عادی شرکت سهامی خاص، میزان سرمایه شرکت که حداقل 100 هزار تومان است. و تعداد سهام هر یک از اعضای شرکت، آدرس و کد پستی شرکت، صاحبان امضاء های مجاز شرکت (کسانی که دارای حق امضا در شرکت می باشند). 5  اسم شرکت که به ترتیب اولویت انتخاب اسم برای شرکت و همچنین حدود یک برگ انواع موضوع فعالیت آماده برای ثبت شرکت  سهامی خاص شما در اصفهان و غیره… می باشد.

کارشناس با تجربه ما راهنمایی کاملی در خصوص تکمیل این فرم را به شما خواهد داد. پس از تکمیل فرم توسط شما و تطبیق مشخصات اعضای شرکت بر اساس کارت ملی آنها و انتخاب موضوع فعالیت که این مورد با راهنمایی کارشناس ما تکمیل می گردد. و انتخاب اسم شرکت که هر اسم حداقل 3 کلمه ای باید باشد. شما این فرم را برای ما (از طریق واتساپ یا ایمیل و غیره …) ارسال می نمایید.

مراحل ثبت سامانه ای شرکت سهامی خاص در اصفهان 

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

گام اول:ثبت اولیه شرکت در سامانه

پس از بررسی فرم تکمیل شده توسط کارشناس ما و تایدیه نهایی از جانب شما، ما شروع به کار ثبت سامانه شرکت سهامی خاص می پردازیم. مرحله بعد که شرکت شما رو در سامانه به ثبت رساندیم. و پذیرش نهایی رو زده و پس از آن منتظر بررسی کارشناس ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت های واحد ثبتی اصفهان می مانیم. که این پروسه یک الی دو روزه ای می باشد.

گام دوم: پرینت مدارک ثبت شرکت از سامانه

پس از بررسی کارشناس اداره ثبت شرکت های اصفهان و تایید آن، کارشناس ما به سامانه مراجعه و نسبت به پرینت تایید نام شرکت اقدام می نماید. و برگه تایید نام شرکت را تحویل شما می دهیم. و شما با مراجعه به یکی از بانک های سطح شهرستان اصفهان و افتتاح حساب به مبلغ 100 هزار تومان به نام تایید شده شرکت سهامی خاص اقدام می کنید. پس از آن شما گواهی بانکی را به کارشناس ما ارسال می کنید. و با وارد کردن آن در سامانه ثبت شرکت ها اجازه پرینت کردن مدارک که شامل پرینت صورتجلسات و اظهارنامه و اساسنامه و غیره …  می باشد. و ما فایل صورتجلسات رو به شما ارسال می نماییم. و اعضای شرکت ذیل کلیه مدارک ارسالی امضاء می نمایند. پس امضای کلیه مدارک لازم، همراه با گواهی بانکی و برابر اصل کردن مدارک شناسایی اعضای شرکت  آن را به اداره پست می برید.

مدیر تصفیه شرکت
ادامه مطلب

گام سوم:

نحوه ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها

از طریق پست پیشتاز به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اصفهان ارسال می نمایید. پس از آن بارکد پستی اخذ شده از اداره پست را به کارشناس ما ارسال نموده و مرحله ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری به اتمام می رسد. کارشناس اداره ثبت شرکت ها محتوای سامانه و مدارک ارسالی را با هم تطبیق داده و در صورتیکه مغایرتی در سامانه و مدارک ارسالی نباشد. پیش نویس آگهی ثبت شرکت را صادر می نماید.

گام چهارم: انجام روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار

مرحله آخر انجام روزنامه رسمی جمهوری اسلامی شرکت سهامی خاص شما را انجام خواهیم داد. و شرکت شما پس از انجام روزنامه رسمی می تواند شروع به فعالیت کند. پس از روزنامه انجام روزنامه رسمی ما روزنامه کثیرالانتشار شرکت شما را انجام خواهیم داد.

چه مدارکی با صورتجلسات ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان ارسال می گردد؟

* 2 نسخه اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص

* 2 نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین ثبت تاسیس

* 2 نسخه صورتجلسه هیات مدیره شرکت

* 3 نسخه اساسنامه مصوب شرکت سهامی خاص

* برابر اصل مدارک شناسایی اعضای سهامدار شرکت و بازرسان

* گواهی بانکی مبنی بر واریز حداقل 100 هزار تومان به نام تایید شده شرکت سهامی خاص در اصفهان

 

انواع شرکت قابل ثبت در اصفهان

 

شرکت سهامی خاص

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت تعاونی

شرکت تضامنی

شرکت نسبی

شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط غیر سهامی

شرکت سهامی عام

همچنین موسسات حقوقی و غیرتجاری می توان در سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری واحد ثبتی اصفهان به ثبت رساند.

 

ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

طبق ماده دو قانون تجارت جمهوری اسلامی و اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری، شرکت سهامی شرکت بازرگانی محسوب می شود. حتی اگر موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد. و مطابق ماده سه قانون تجارت، در شرکت سهامی خاص تعداد شرکاء نباید از سه نفر کمتر باشد. و طبق ماده یک قانون تجارت، سرمایه شرکت های سهامی به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آنها می باشد. یعنی به اندازه سرمایه ای که آورده اند مسئول هستند.

 

ثبت آنلاین شرکت در اصفهان

به دلیل وجود مشغله روزانه ، ترافیک و وقت کم صاحبان شرکت ها ثبت پایش به شکل آنلاین و بدون مراجعه حضوری در محل خود وسایر شهرهای کشور من جمله شهروندان اصفهانی عزیز کلیه مراحل ثبت شرکت را به شکل آنلاین و غیرحضوری به انجام می رساند .

بدین شکل با ارائه مشاوره تلفنی و ارسال فرم تکمیل شده مشخصات اعضای شرکت و سرمایه و موضوع فعالیت و کد پستی آدرس شرکت از طریق واتساپ و یا ایمیل و یا سایر رسانه ها که برای مشتری راحت باشد. مراحل ثبت شرکت در اصفهان آغاز شده و در کمترین زمان ممکن به اتمام خواهد رسید.

 

مدارک مورد نیاز شرکت سهامی خاص در اصفهان

 

بعد از شرکت با مسئولیت محدود، بیشترین آمار ثبت شرکت در اصفهان به ثبت شرکت سهامی خاص تعلق دارد. 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص می پردازیم:

 

۱- دو برگ اظهارنامه شرکت، امضاء شده توسط سهامداران

 

۲- دو نسخه اساسنامه مصوب شرکت، امضاء شده توسط سهامداران

 

۳- اصل مجوز صادره از مرجع صلاحیتدار (در صورتیکه نیاز به اخذ مجوزی برای موضوع شرکت باشد.)

 

۴- دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت، امضاء شده توسط هیات رئیسه و هیات مدیره و بازرسان

 

5دو نسخه صورتجلسه صورتجلسه هیئت مدیره شرکت، امضاء شده توسط هیات مدیره شرکت

 

  

۶- اصل فیش واریزی بانکی و اصل گواهی بانک مبنی بر افتتاح حساب بانکی به اسم  شرکت در شرف تاسیس و سپرده گذاری حداقل 35 درصد از سرمایه شرکت در حساب مذکور، خطاب به اداره ثبت شرکت ها و موسسات تجاری مرکز استان اصفهان

 

۷- اقرارنامه  کلیه اعضاء هیات مدیره و بازرسین و مدیرعامل شرکت مبنی بر نداشتن سوء پیشینه کیفری و نداشتن محدودیت قانونی برای عضویت در هیات مدیره و مدیرعامل و بازرس شرکت وهمچنین قبول و امضای سمت در هیات مدیره و سمت بازرسین شرکت

 

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
X

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست مطالب

خبر نامه

اولین نفری باشید که از مقاله‌ها و تخفیف‌های ویژه مطلع می‌شوید.

تماس با تک نیک ثبت

با تیم تک نیک ثبت - مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان