ثبت شرکت در شیراز

استان فارس با مرکزیت شهر شیراز در جنوب ایران واقع است. آب وهوای معتدل استان فارس سبب شده است که در تمام فصلهای سال مسافران زیادی به آنجا سفر کنند. جاذبه های متعدد تاریخی فرهنگی و طبیعی این منطقه استان فارس را به یکی از مهمترین مراکز ردشگری کشور تبدیل کرده است.

رواج ثبت شرکت در شیراز در حوزه گردشگری گویای همین موقعیت است. کشاورزی و دامداری نیز نزو منابع مهم اقتصادی این منطقه هستند. علاوه بر کشت گسترده گندم و پرورش انواع مرکبات افراد زیادی به تولید لبنیات و گوشت رمز اشتغال دارند. آسان بودن شرایط ثبت شرکت در استان فارس و شیراز موجب شده است، که کارخانه های متعددی نیز برای این محصولات تاسیس شوند. چند پالایشگاه و واحد پتروشیمی نیز در قسمتهای جنوبی فعال هستند.

این استان به 36 شهرستان تقسیم شده است. شهرستان شیراز با نزدیک به 2 میلیون نفر ساکن، پرجمعیت ترین آنها است. رودشت، کازرون، فسا ،داراب ،جهرم لارستان فیروزآباد و ممسنی به ترتیب در رتبه های بعدی جمعیتی قرار دارند. آباده، لامرد، اقلید، وار نی ریز زرین دشت قیر و کارزین ،استهبان ،مهر زرقان ،کوه ،چنار ،خرامه ،گراش ،سپیدان ،خرم بید فراشبند رستم، ارسنجان، خفر نج ،اوز ،بیضا ،سروستان بختگان ،پاسارگاد بوانات و سرچهان دیگر شهرستانهای این استان هستند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در استان فارس در تمام شهرستانهای آن یکسان است. بنابراین تعرفه تاسیس شرکت در شیراز با دیگر شهرها برابر است. از مناطق دیدنی این استان مانند تخت جمشید نقش رستم ، بیشاپور،  رودخانه فهلیان و دریاچه بختگان نیز نباید غافل ماند

آشنایی با جغرافیای صنعتی و اقتصادی شهرستان شیراز

شیراز مرکز استان فارس و پرجمعیت ترین شهر آن است. هوای عالی و جاذبه های گردشگری بینظیر آن موجب رونق همیشگی صنعت وریسم در این شهر شده است فرودگاه بین المللی شیراز یکی از مقاصد اصلی گردشگران خارجی در سفرشان به ایران است. مسافران رانی نیز برای رفتن به آرامگاه حافظ و سعدی و دیدن خانه ها و باغها و مساجد بسیار زیبا به این شهر سفر می کنند.

ثبت شرکت در یراز در زمینه فعالیتهای خدماتی و رفاهی رشد بسیار چشمگیری در سالهای اخیر داشته است صنایع دستی اصیل و بسیار متنوع ن شهر نیز بسیار مورد توجه تمام بازدید کنندگان است. خاتم کاریهای شیراز نه تنها در بازار وکیل که در بازارهای جهانی نیز مخاطبان راوانی دارد چند دانشگاه مهم ایران نیز در این شهر قرار دارند که دانشجویانی از سرتاسر ایران و کشورهای مختلف دارند به دلیل پویایی این شهر ثبت شرکت در شیراز یکی از گزینه های اصلی بسیاری از فعالان اقتصادی محسوب می گردد.

قوانین ثبت شرکت در شیراز

مرجع رسمی ثبت شرکت در شیراز، که همۀ مراحل تشکیل sherkat.ssaa.ir) اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری شرکت با نظارت این اداره انجام میگیرد.  این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت میکند و وابسته به قوه قضائیه مهوری اسلامی ایران است تمام آیین نامه ها بخشنامهها مقررات و دستورالعملهای مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان لملاع رسانی می.شود بر این اساس اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در استان فارس و شهر شیراز دارید باید شرکتی را در راستای عالیت های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید گفتنی است که قوانین : شیراز و فارس تفاوتی دیگر شهرها و استانهای کشور ندارد.

مراحل ثبت شرکت در شیراز

تعیین نوع قالب ثبتی توسط کارشناسان ثبت شرکت تک نیک

1- تنظیم موضوع فعالیت شرکت

2- تهیه مدارک لازم برای ثبت شرکت

۳.ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکتها شیراز

4- رسال مدارک از طریق پست به اداره ثبت شرکتها شیراز

۵.ثبت شرکت توسط اداره ثبت شرکتها و تحویل به شما

مدارک ثبت شرکت در شیراز

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز به شرح ذیل می باشد

برابر اصل مدارک شناسایی سهامداران و مدیران

د و نسخه اظهار نامه شرکت سهامی خاص

، و نسخه اساسنامه شرکت .

سل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمایه تعهدی ) در شرکتهای سهامی خاص حداقل ۳۵ درصد از سرمایه شرکت باید در

حسابی بنام شرکت نزد بانک واریز گردد

تجوز فعالیت در صورت نیاز .

د و نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین

د و نسخه صورتجلسه هیئت مدیره

دارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز به شرح ذیل می باشد.

رابر اصل مدارک شناسایی شرکا و مدیران .

و نسخه تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

و نسخه شرکتنامه

دو نسخه اساسنامه

د و نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین .

ر صورت نیاز مجوز از مراجع ذیصلاح برای ثبت برخی موضوعات فعالیت نیاز به اخذ مجوز می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز

1- تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

2- تکمیل و امضای دو نسخه اظهار نامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

3- ارائه دو نسخه از صورت جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

4- کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان

5- کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران ،بازرسان و اعضای هیئت مدیره در دفاتر اسناد رسمی استان فارس

6- ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵ سرمایه اولیه شرکت

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز

و برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان فارس

و برگ شرکت نامه رسمی

و جلد از اساسنامه شرکت

نسخه از صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره

توکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت

گهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی

تقویم نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا اگر) تمام یا بخشی از سرمایه به صورت غیر نقدی ،باشد شرکت برای اخذ مجوز معرفی خواهد شد.

مراحل تاسیس قانونی شرکت در شیراز توسط تیم تک نیک ثبت

ثبت شرکت در شیراز توسط تیم تک نیک ثبت حدوداً بین ۱۵ تا ۲۰ روز زمان میبرد. مراحل تاسیس قانونی شرکت در شیراز و استان ارس باید به ترتیب طی شود. کلیه مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکتها ارسال می.شوند کارشناسان این اداره به رسی دقیق آنها می پردازند.

تبدیل سهام در قانون تجارت
ادامه مطلب

اگر اشکالی مشاهده کنند مدارک را برای اصلاح باز میگردانند نهایی شدن تاسیس شرکت در شیراز  از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام میرسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در شیراز ندارد.

ثبت آنلاین شرکت در شیراز

فرایند ثبت شرکت در شیراز به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. دریافت بیشتر مجوزهای فعالیت از نهادهای گوناگون یز به شکل اینترنتی امکان پذیر شده است. شما حتی میتوانید کارت بازرگانی خود را نیز برای تاسیس شرکت در شیراز از طریق سایت سازمان توسعه تجارت ایران دریافت کنید. تیم ثبت شرکت تک نیک نیز همیشه برای دریافت تازه ترین تغییرات و آخرین قیمتها در شما باشد کارشناسان این مجموعه نیز در کلیه طول هفته و در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به شما هستند. گفتنی است که هر گونه راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تشکیل شرکت در شیراز و استان فارس کاملاً رایگان است.

ثبت تغییرات شرکت در شیراز

ر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ میدهد باید به صورت قانونی ثبت شود کاهش یا افزایش سرمایه تحول وضوع فعالیت تبدیل شدن سهامها انتخاب بازرسان و مدیران جدید یا تمدید ماموریت ،آنها عوض شدن نشانی، تغییر حق امضاء گرگونی اساسنامه و انحلال شرکت در این دسته می.گنجند گفتنی است که چنین تصمیماتی باید به تایید و امضای دست کم دوسوم مضا برسد. پروسه ثبت تغییرات شرکت در شیراز و استان فارس با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز میشود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان میرسد.

آدرس اداره ثبت شرکتها در شیراز

داره ثبت شرکتهای شیراز در خیابان همت جنوبی واقع شده است شماره تلفن آن نیز ۳۶۳۲۰۹۱۷ است. که در ساعات اداری سخگوی شما است. محله های عفیف آباد معالی آباد ارم و قصر دشت از مهمترین م ثبت شرکت در شیراز نیز عمدتاً در این نواحی هستند.

تیم تک نیک ثبت آماده ارائه خدمات غیر حضوری و آنلاین برای شما شهروندان عزیز شیرازی می باشد.

مهمترین مدارک ثبت شرکت در شیراز کدام موارد هستند؟

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکتهای گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، ساس نامه، شرکت نامه صورت جلسه مجمع عمومی و هیئت مدیره مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم ترین آنها هستند.

مراحل تاسیس شرک در شیراز به چه ترتیب است؟

مسیر ثبت شرکت در شیراز دارای پیچیدگیهایی است که بی توجهی به آنها ممکن است. طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند.  تعیین موضوع فعالیت تکمیل مدارک پرداخت هزینه ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشنی کنند.

نحوه ثبت شرکت در استان فارس چگونه است؟

و پس از تماس تلفنی به شماره ۰۹۱۸۹۴۱۴۲۸۱ یک فرم خامی دریافت خواهید کرد.کارشناس ثبت شرکت تک نیک بصورت کاملا حوه ثبت شرکت در استان فارس همانند دیگر استانهای کشور است. کافی است پس از تخصصی شرکت را به ثبت خواهد رساند. انتخاب نوع شرکت ،خود مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید

هزینه ثبت شرکت در شیراز چقدر است؟

جموع هزینه های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در شیراز در پایان سال ۱۴۰۱ که شامل انجام روزنامه رسمی و زینه پست و افتتاح حساب و همچنین دستمزد تیم تک نیک ثبت به مبلغ 1900000 تومان معادل 1 میلیون و نهصد هزار تومان است. این  با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه های تاسیس شرکت می توانید به شماره تلفن تیم ثبت شرکت تک نیک مراجعه فرمایید.

انواع تغییرات شرکت کدامند؟

ثبت شرکت در معالی آباد شیراز چگونه است؟

تاسیس شرکت در معالی آباد شیراز همانند دیگر مناطق این شهر است کافی است.

شرکت خود را انتخاب کنید. مدارک مورد نیاز رای ثبت آن را فراهم کنید.

شیراز و ثبت شرکت در این شهر زیبا و پر ،جاذبه از نظر فعالیتهای تجاری مبحثی است که میخواهیم در این مقاله از وبلاگ تک نیک بت به آن بپردازیم.

ثبت شرکت در شیراز با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر در کشور ایران و امکان صادرات و واردات یا تولید حصولات و خدمات خاص به عنوان یکی از پر طرفدار ترین شهرهای ایران انجام می.شود. به منظور آشنایی از شرایط ثبت شرکت در من شهر و مدارک مورد نیاز قصد داریم آن را بصورت مختصر و مفید به همراه هزینه های مورد نیاز بررسی کنیم تک نیک : تاسیس شرکتهای تجاری در زمینه های مختلف در این ،شهر میتواند شما را بصورت کامل راهنمایی کند.

عده ای از افراد بصورت حقیقی یا حقوقی قصد تاسیس یک شرکت را در شهر شیراز داشته باشند. تا تمام فعالیت های تجاری صنعتی و … خود را بصورت قانونمند ثبت و پیگیری کنند. اقدام به ثبت شرکت در شیراز می کنند. این اقدام می تواند در قالب رکتهای مختلف صادراتی وارداتی ،تولیدی ساخت و ساز ،آموزشی غذایی و سایر موارد صورت بگیرد.

 

در ابتدای مقاله آموزش و راهنمای تاسیس شرکت در این شهر بیان کردیم شرکتها در انواع مختلفی قابل ثبت می باشند. که اساس قانون به مواردی مثل شرکت سهامی خاص یا ،عام تضامنی با مسئولیت محدود ،نسبی ،تعاونی مختلط تقسیم می شوند.  هر کدام ویژگی های خود را دارند. یکی از پر طرفدار ترین شرکتهایی که در ایران آمار ثبت بالایی دارد. از نوع سهامی و یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود است.

وظایف بازرسان در مورد اعضاء و حقوق آنها
ادامه مطلب

دلیل پر طرفدار بودن ثبت این نوع شرکت تجاری در کشور ایران و شهر شیراز بهتر است تا با تعریفی از آن به طور خلاصه اشاره ای اشته باشیم. این نوع شرکت حداقل بین دو نفر یا بیشتر به منظور فعالیتهای تجاری تشکیل می شود. و در نام آن نیز از عبارت با سئولیت محدود استفاده میشود در این نوع شرکتها هر کس بر اساس میزان سرمایه خود مسئولیت امور را بر عهده دارد.

هزینه ثبت شرکت در شیراز چقدر است؟

تعرفه و هزینه ثبت شرکت در شهر شیراز بر اساس نوع شرکتی که قصد تاسیس آن را دارید مجوزهای لازم، هزینه خرید یا اجاره رکت تجهیزات مورد نیاز حق وکالت و …. تعیین میشود اما برای دریافت نرخ حدودی این تعرفه ها با توجه به تغییراتی که هر ساله جاد می شود بهتر است تا با کارشناسان تک نیک ثبت تماس بگیرید و بر اساس یک برنامه منظم پیش بروید.

ثبت شرکت شامل چه مواردی است؟

هزینه روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار چقدر است؟ در مورد هزینه های اداره و واریزی های قانونی چه می دانید؟ موارد موثر در نرخ چیست؟

پاسخ به سوالات بالا به صورت دقیق تنها زمانی ممکن است که تجربه انجام آن را داشته باشید کارشناسان ما در نو به صورت ستمر در حال انجام خدمات ثبت شرکت هستند و در کلیه مراحل تجربه کاملی دارند.

این رو ما برآورد کاملی از این هزینه ها داریم ر این بخش قصد داریم پاسخ این سوالات و سوالات مشابه را برایتان توضیح دهیم. تا ا اطلاعات کافی بتوانید اقدام کنید.

حقیقت این است که مبلغ ثابت و مشخصی را برای این مورد نمی توان بیان کرد. به این دلیل که تعرفه ها همیشه تفاوت هایی دارد. به عنوان مثال این که قصد راه اندازی چه نوع شرکتی را دارید در هزینه ها موثر است.

هزینه های قانونی که وجود دارد تعرفه تمبر ثبتی را داریم که بسیاری اوقات نرخ آن متفاوت است. در صورتی که بخواهید هزینه ای دقیق را بدانید باید فرمهای مربوطه را در سیستم اداره ارسال کنید.

ارزانترین روزنامه برای ثبت شرکت

این هزینه شامل آگهی در روزنامه رسمی در روزنامه کثیرالنتشار است هزینه آگهی در این دو روزنامه کمی متفاوت است

در تعیین این هزینه ها فاکتورهایی دخیل است که بعدا و در قسمت مربوطه بیشتر در این مورد توضیح می دهیم. هزینه اگهی روزنامه نابل پرداخت است www.rrk.ir رسمی از طریق درگاه تغییری که در اطلاعات ثبتی رخ دهد باید مجددا در روزنامه رسمی آگهی شود تا به اطلاع عموم برسد.

توجه داشته باشید که هزینه های روزنامه رسمی از ابتدای فروردین ماه 1402 تغییر کرده و سازمانهای مربوطه افزایش مبلغ را روی روزنامه ها اعمال کرده اند. بطور مثال هزینه روزنامه رسمی تغییرات که 250 هزار تومان بود. به 320 هزار تومان افزایش پیدا کرد.

هزینه مربوط به پلمپ دفاتر تجاری 

از این که شما واریزی مربوط به روزنامه رسمی و کثیرالنتشار را می پردازید. مراحل انجام می شود. نوبت به پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری میرسد شما برای این کار یک ماه وقت دارید.

فاتر تجاری در واقع همان دفتر کل و روزنامه می باشندو که هنگام محاسبه مالیات بر درآمد سالانه دارایی شما را مشخص می کند. این دفاتر توسط اداره پلمپ می شود. زینه مربوط به تنظیم اساسنامه و اوراق ثبتی  ابتدا باید مواردی مانند اساسنامه اوراق صورتجلسات و… توسط کارشناسان و وکلای دادگستری تعیین شود. انجام این امور پس از ستعلام نام شرکت و ارسال مدارک به سامانه ، مقدور خواهد بود

عنوان اولین قدم باید مبلغی برابر با دو هزارم سرمایه شرکت را به حساب اداره امور مالیاتی پرداخت کنید. پس از این که کارشناسان رونده را مطالعه نموده و بررسی کردند. فیش پرداختی را به همراه کد اقتصادی و دیگر مدارک به اداره می فرستید.

ارسال مدارک از طریق باجه های پستی

تکمیل مدارک پرونده باید از طریق باجه های پستی به اداره ارسال شود. هزینه ارسال مدارک مربوطه از قرار ده برگ گیره پوشه دیگر متعلقات برابر با 100 هزار تومان است. در صورتی که به تعداد برگها اضافه شود.

در صورتی که برای کار خود از وکیل استفاده نمایید باید هزینه های مربوط به وکیل و موسسه تک نیک ثبت را پرداخت کنید. استفاده از یک وکیل مجرب باعث می شود. مراحل انجام کارتان به درستی و در اسرع وقت طی شود.

هزینه تغییرات شرکت

هزینه ثبت تغییرات شرکت با توجه به نوع تغییراتی که میخواهید انجام دهید متفاوت است. و نوع شرکت شما نیز در این مورد بسیار حائز اهمیت می باشد. یعنی تغییرات در شرکت سهامی با تغییرات در شرکت با مسئولیت محدود بسیار

متفاوت است.

به طور کلی شما تقریبا میتوانید این هزینه را تخمین زده و یا از طریق تماس می توانید در این رابطه به اطلاعات دقیقی دست پیدا هزینه تغییرات شرکتها به دو عامل روزنامه رسمی شرکت و نوع تغییرات که وابسته به تعداد صورتجلسات است مرتبط می شود.

برای تغییر آدرس شرکت به یک صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده نیاز دارید. که پس از تغییرات باید در روزنامه رسمی و کثیر الانتشار نیز منتشر شود. تا مردم از این تغییرات اطلاع پیدا کنند. که درج این آگهی نیز نیاز به هزینه ی جدا خواهد داشت. یا اینکه در تغییرات تمدید مدیران و بازرسین بدون در نظر گرفتن نوع شرکت هزینه آن وابسته به یک صورتجلسه مجمع عمومی هزینه ی آن ارتباطی مستقیم دارد ادی سالیانه و روزنامه رسمی مرتبط می شود.

بنابراین میتوانیم نتیجه بگیریم که تعداد صورتجلسه برای تغییر هر نوع شرکت در مانطور که گفتیم هنگامی که افراد تصمیم میگیرند. تغییراتی را برای شرکت خود انجام دهند. باید صورتجلسه ای را تهیه و نوع تییرات را در آن ذکر کنند. که برای نوشتن صورتجلسه از روش و مقررات خاصی باید پیروی کنید و طبق قانون تجارت آن را تکمیل نمایند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست