ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص

 انواع شرکت‌ها در ایران

انواع شرکت و نحوه ثبت شرکت: در اداره ثبت شرکت ها مطابق قانون تجارت ایران” شرکت‌ها به 8 دسته مختلف تقسیم می‌‌شوند:

 1. شرکت با مسئولیت محدود
 2. شرکت سهامی خاص
 3. شرکت سهامی عام
 4. شرکت تعاونی
 5. شرکت تضامنی
 6. شرکت مختلط سهامی
 7. شرکت مختلط غیر سهامی
 8. شرکت نسبی

نوع دیگری از شرکت وجود دارد که به آن موسسه غیر تجاری می‌گویند. در ادامه نحوه ثبت شرکت  و هزینه مربوط به آن را توضیح خواهیم داد.

 

شرکت با مسئولیت محدود چیست؟ مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود کدامند؟

شرکت با مسئولیت محدود به شرکتی گفته می شود که با حداقل 2  یا تعداد بیشتری شریک تشکیل گردد. بار تعهدی شرکت مسئولیت محدود بسیار پایین است و به میزان سهم‌الشرکه شرکاء بستگی دارد.

این نوع شرکت جهت امور بازرگانی، تجارت یا اموری که نیازی به اخذ وام و اعتبار اسنادی با حجم بالا نیست، مناسب است. 

جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود تنها داشتن دو شریک و حداقل سرمایه ۱۰۰.۰۰۰ تومان به همراه مدارک هویتی  کفایت می‌کند.

مزایای شرکت مسئولیت محدود را در امکان انتخاب هیات مدیره خارج از شرکاء جابجایی آسان شرکاء” عدم نیاز به واریز سرمایه اعلامی اولیه و بار مسئولیتی بسیار پایین می‌توان اشاره کرد.

 

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

مرحله اول: تکمیل مدارک امضا شده توسط شرکاء

 • ۲ نسخه شرکت‌نامه
 • ۲ نسخه اساسنامه
 • 2 نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی موسس
 • انتخاب نام شرکت

مرحله دوم: ارسال پستی مدارک امضاء شده به همراه  پاکت مخصوص شرکت به سامانه ثبت شرکتها و دریافت شماره پیگیری.

مرحله سوم: پیگیری مراحل ثبت نام بعد از اعلام اداره ثبت شرکت توسط کارشناسان ما.

 

 

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود  حدود 420 هزار بابت هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار و هزینه پستی حدود  50 هزار تومان و افتتاح حساب حداقل به میزان 100 هزار تومان تعرفه ثبتی کارشناسان ما 400 هزار تومان است. 

 اقدام پلمپ دفاتر و اخذ کد اقتصادی از اداره مالیات هزینه‌ای جداگانه خواهد داشت. که بعد از تاسیس شرکت باید انجام گردد.

ایجاد و پایان شخصیت حقوقی شرکت سهامی
ادامه مطلب

 

شرکت سهامی خاص چیست ؟ مراحل و هزینه ثبت شرکت چگونه است؟

شرکت سهامی خاص شرکتی است که از حداقل ۳ یا تعداد بیشتری سهام‌دار و دو بازرس که نباید از اعضای درجه یک خانواده باشند. تشکیل می گردد. بار تعهدی شرکت سهامی خاص بسیار بالاتر از شرکت با مسئولیت محدود است. و به میزان درصد سهم سهامداران بستگی دارد.

این نوع شرکت بیشتر جهت امور بازرگانی” پیمانکاری” تجارت ” خدماتی و یا اموری که نیاز به اخذ وام و اعتبار اسنادی با حجم بالا دارد ثبت می‌شود. همچنین در مواردی که نیاز به همکاری با شرکت‌های دولتی است.” سهامی خاص کارایی دارد.

حداقل سرمایه ثبت ۱۰۰.۰۰۰ تومان است. که باید حداقل ۳۵ درصد آن را واریز کرد. که بهتر است از همان اول تاسیس 100 هزار را کامل جهت افتتاح حساب واریز نمایید. در صورتیکه همان 35 هزار را در بدو تاسیس واریز کنید.  در سال های بعد برای افزایش سرمایه لازم است. که یک صورتجلسه جداگانه برای مابقی 65 هزار تومان انجام دهید. و این باعث می گردد که بار هزینه اضافی و تلف وقت برای شما ایجاد گردد. در کل برای تاسیس یک شرکت سهامی خاص باید حدود یک میلیون تومان هزینه کنید. که تعرفه ثبتی ما ازین 1 میلیون فقط 400 هزار تومان می باشد. که اگر با دیگر سایتهای ثبت شرکت مقایسه کنید. خواهید دید که تعرفه ما نفص قیمت می باشد.  در روند ثبت شرکتهای سهامی خاص” تهیه مدارک هویتی  کافی است.

 

مدارک ثبت شرکت سهامی خاص کدامند؟

 1. دو نسخه شرکت‌نامه” دو نسخه اساسنامه” صورت‌جلسه مجمع عمومی موسس و نام شرکت به امضای شرکا می‌رسد.
 2. مدارک امضاء شده و فیش واریزی و برابر اصل کردن مدارک شناسایی اعضاء به همراه  پاکت مخصوص شرکت به سامانه ثبت شرکتها ارسال و شماره پیگیری دریافت می‌گردد.     
 3.                

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود  حدود 420 هزار تومان بابت هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار و هزینه پستی 50 هزار تومان و افتتاح حساب حداقل به میزان 100 هزار تومان تعرفه ثبتی کارشناسان ما 400 هزار تومان است. 

تعریف شرکت های تجاری
ادامه مطلب

 اقدام پلمپ دفاتر و اخذ کد اقتصادی از اداره مالیات هزینه‌ای جداگانه خواهد داشت.

موسسه غیر تجاری

موسسات به شرکت‌هایی گفته می‌شود که از حداقل ۲ نفر شریک تشکیل شده‌باشد. این شرکت‌ها به امور خدماتی و حقوقی می‌پردازند و امور مربوط به تجارت، بازرگانی، صادرات و واردات در این شرکت صورت نمی‌گیرد. در واقع به این نوع موسسات، شرکت غیرتجاری می‌گویند.

 

ثبت سفارش در سایت تک نیک

شرکت تعاونی تک نیک با هدف تسهیل در امور اداری شرکتها و موسسات، حسابداری و مالیاتی و مشاوره کسب و کار فعالیت خود را از سال 94 آغاز نموده است. ثبت تک نیک همواره کوشیده است خدمات خود را به بهترین شکل ممکن در سریعترین زمان به انجام برساند و مشاوری امین برای مدیران و کارآفرینان عزیز کشورمان باشد.

آدرس :

ایلام، شهرستان دهلران، منطقه 3 ، خیابان خبرنگار ، پلاک 7 

تلفن: 09184220933  — 09189414281

 

مطالب مرتبط

فهرست