مدت پایان دوره ماموریت مدیر شرکت

راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت

راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت

 یک فعالیت اقتصادی در هر کشوری مستلزم انجام مراحل قانونی ثبت شرکت و اطلاع رسانی درست آن فعالیت به اداره مالیات می باشد.

ثبت شرکت بصورت صحیح و با در نظر گرفتن تمامی نکاتی که شروع یک فعالیت اقتصادی به آن نیاز دارد. نیازمند علم و تجربه کافی بوده و در توان وکلای باسابقه ثبتی می باشد.

مواردی اعم از انتخاب نام شرکت، نوشتن صحیح فعالیت شرکت، مشاوره  درست در زمینه میزان سرمایه شرکت و غیره.

لذا تک نیک ثبت با در نظر گرفتن نیازهای متقاضیان ، مشاوره  تخصصی در زمینه ثبت شرکت و موارد مربوط به آنان داده است.

و با تخصیص بهترین مشاوران ثبتی این مهم را در خدمت رسانی درست و بموقع لحاظ داشته است.

مراحل ثبت فوری شرکت 850x500 - راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت
راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت

خدمات ثبت فوری و راهنمای کامل شرکت تک نیک

ثبت شرکت،ثبت فوری شرکت،راهنمای کامل

مجموعه خدمات مربوط به ثبت شرکت با ما: شامل، مشاوره تلفنی و اطلاع رسانی مشتریان از مدارک مربوط به ثبت شرکت می باشد. و همچنین مشاوره حضوری جهت انجام هرچه بهینه تر کردن انتخاب موضوع فعالیت و نحوه ثبت بوده است. 

و تمامی مراحل فوق از طریق قوی ترین اتوماسیون اداری تحت نظارت می باشد. و کلیه مراحل انجام شده ثبت شرکت توسط ثبت تک نیک به مشتریان اطلاع رسانی می گردد.  در راستای تکریم به مشتریان گرامی و خدمات رسانی در جهت نیاز متقاضی:

تک نیک ثبت مراحل کاری خود را بارها بازبینی کرده و سعی بر آن داشته ایم. تا با اطلاع رسانی صحیح و بموقع نیاز کلیه مراجعین محترم را در راستای ثبت شرکت فراهم نماید.

چند نوع شرکت وجود دارد؟

راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت

به طور کلی هفت نوع شرکت وجود دارد:

۱- شرکت سهامی (عام خاص)

۲- شرکت با مسئولیت محدود

۳- شرکت تضامنی

۴- شرکت مختلط غیر سهامی

۵- شرکت مختلط سهامی

۶- شرکت نسبی

۷- شرکت تعاونی تولید و مصرف

راهنمای بهترین نوع ثبت شرکت 

هر شخصی با توجه به نوع کاری که می خواهد در شرکت خودش انجام دهد و اهدافی که برای تأسیس شرکت دارد. (کوتاه مدت و بلند مدت) می بایست حتما به اصول و قوانین مربوطه آشنایی داشته باشد.

انتخاب کردن این نوع شرکت ها فقط بستگی به نوع کار افراد، اهداف، نوع آینده نگری و تعداد نفرات شرکت دارد.  از انواع دیگر شرکت می توان از شرکت تعاونی، سهامی عام، سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت مختلط،،  شرکت اعتباری، موسسات و غیره نام برد.

شرکت تعاونی، سهامی خاص و مسئولیت محدود از متداول ترین و پرطرفدارترین انواع ثبت شرکت در کشورمان هستند. به نحوی که بیش از ۹۸ درصد شرکت های ثبت شده را تشکیل می دهند.

پرسش های متداول در زمینه ثبت فوری شرکت

راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید آدرسی رو برای شرکت در نظر گرفت. این آدرس یا مکان حتما باید دارای سند به نام یکی از اعضا باشه یا باید اجاره نامه باشه یا اینکه نیازی به چیزی نیست؟ میشه آدرس رو بدون داشتن سند یا اجاره نامه قرار داد؟

در مراحل ثبت شرکت نیازی به سند یا اجاره نامه به نام شرکت نیست. و می توان آدرسی مثل محل زندگی یکی از اعضا را به عنوان آدرس شرکت اعلام کرد. اما پس از ثبت شرکت و در مراحل تشکیل پرونده دارایی نیاز به سند یا اجاره نامه به نام شرکت دارید.

پس بهتر است از ابتدا آدرسی با سند یا اجاره نامه به نام شرکت اعلام نموده و یا آدرسی را اعلام کنید که پس از ثبت، امکان تغییر سند یا اجاره نامه آن به نام شرکت وجود داشته باشد. تا در مرحله تشکیل پرونده دارایی مجبور به تغییر آدرس و صرف زمان و هزینه اضافی نگردید.

با این حال در صورتی که در مرحله ثبت آدرسی اعلام نموده اید. که سند یا اجاره نامه به نام شرکت ندارد.  می توانید در مرحله تشکیل پرونده دارایی از صورتجلسه تغییر آدرس استفاده نمایید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود 850x500 - راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت
مقررات ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مقررات ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود حداقل از ٢ نفر تشکیل میشه اگر یکی از شرکاء فوت کند. آیا شرکت می تونه با یه مدیر به فعالیت تجاری خودش ادامه بده یا نه؟

شرکت با مسئولیت محدود با استناد به ماده ٩۴ ق.ت. حداقل از ٢ نفر تشکیل می گردد. حال اگر یکی از شرکاء فوت نماید متن قانونی وجود ندارد.

که شرکت بتواند با یک شریک به بقای خود ادامه دهد. اما برای جلوگیری از انحلال بهتر است که شرکت به فعالیت خود ادامه دهد. پیش بینی ماده قانونی در این زمینه ضروری است تا اعضاء بتوانند از دادگاه تقاضای انحلال شرکت مزبور را بنمایند. 

نوع شرکت با مسئولیت محدود در مالیات شرکت تفاوتی ایجاد می کند؟

راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت

نوع شرکت تفاوتی در تعیین مالیات نخواهد داشت. مالیات شرکت بر اساس کارکرد سالیانه شرکت ها و سود برآورد شده بر اساس دفاتر شرکت بدون توجه به نوع آنها تعیین خواهد شد.

نحوه عزل مدیر در شرکت با مسئولیت محدود

به موجب ماده ١٠۴ ق.ت. شرکت با مسئولیت محدود ممکن است توسط یک یا چند مدیر موظف یا غیرموظف که از بین شرکاء یا خارج از آنان انتخاب می گردند اداره شود.

ملاحظه می شود که قانونگذار انتخاب مدیر یا مدیران را برای مدت محدود یا نامحدود در اختیار شرکاء گذاشته و در مورد عزل آنان تصریحی نشده است. که در عمل مشکلات زیادی به هنگام بروز اختلاف ایجاد می کند.

بعضی از حقوقدانان معتقدند که قابل عزل بودن مدیران ممکن است. در اساسنامه شرکت تصریح گردد. عده ای دیگر نیز معتقدند عزل مدیر با در دست داشتن دلایل موجه و با تقدم دادخواست از دادگاه تقاضا گردد. در حقوق فرانسه رضایت عده ای از شرکاء که بیش از نصف سرمایه و دلایل موجه نیز داشته باشند. برای عزل مدیر کافی است.

ضمنا شرکاء می توانند از دادگاه تجارت نیز به موجب ماده ۵۵ قانون تجارت ٢۴ ژوییه ١٩۶۶ تقاضای عزل مدیر را به شرط داشتن دلایل کافی درخواست نمایند.

در حال حاضر به نظر می رسد که مجمع عمومی عادی در صورت تقصیر مدیریت می تواند نسبت به عزل مدیر متخلف اتخاذ تصمیم نماید.

سهامداران شرکت با مسئولیت محدود می توانند زیر سن قانونی ۱۸ سال باشند؟

بله فقط صورتیکه عضو (سهامدار) باشند.

استعلام عضویت در هیات مدیره شرکت ها

در صورتیکه شخص تازه وارد شرکت شده باشد. از طریق آخرین آگهی تغییرات و در صورتیکه از ابتدای ثبت شرکت عضو بوده از طریق آگهی تاسیس میتوان از وجود اسم شخص در هیات مدیره مطمئن شد.

آگهی های شرکت را می توانید از طریق جستجو در سایت روزنامه رسمی پیدا کنید.

ثبت فوری شرکت بصورت رایگان

راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت

ثبت شرکت رایگان در هیچ جایی از کشور پیدا نمی شود.

این یک جمله کاملا تبلیغاتی و توخالی است. و همچین عملی هیچگونه صحتی ندارد.

حتی در صورتیکه خود شما مراحل ثبت شرکت را انجام دهید: 1- ارسال پستی مدارک که حدود 50 هزار تومان می باشد.

2- برابر اصل کردن مدارک شناسایی اعضای شرکت که اینم حدود 30 هزار تومان است.

3- انجام روزنامه رسمی شرکت که کمتر از 350 هزار تومان هم نمی باشد.

4- انجام روزنامه کثیرالانتشار هم کمتر از 400 هزار تومان هم نیست. که جمعا به مبلغی می رسد که نمیشه به آن ثبت شرکت رایگان گفت.

راهنمای هزینه ثبت فوری شرکت

راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت

لازم به ذکر است که کارشناسان ما (تک نیک ثبت پیشرو) برای ثبت شرکت فقط و فقط 1800000 تومان دستمزد خواهند گرفت. که نسبت به تمام دفاتر ثبت شرکت کمترین هزینه می باشد.

جمع کل هزینه ثبت شرکت در سایت ما 1800000 تومان دستمزد ثبت ما بعلاوه هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار که حدود 750 هزار توان هست.

و 79 هزار هزینه ارسال مدارک و 20 هزار برابر اصل کردن مدارک شناسایی اعضاء که جمع کل ثبت شرکت میشه: 1 میلیون و بیست هزار تومان.

 

مشاوره ثبت فوری شرکت

مشاوره ثبت شرکت در سایت تک نیک ثبت پیشرو کاملا رایگان می باشد. و کارشناسان ما در حین ثبت فوری شرکت شما چندین بار با شما تماس می گیرند.

و ضمن اینکه شما را در جریان ثبت شرکت قرار داده و دیگر قوانین از جمله قوانین دفاتر مورد نیاز برای اداره شرکت و کلیات قوانین مالیاتی شرکتها و انواع مجامع شرکتها و زمان انجام آنها و کارهای پیشروی شما پس از ثبت شرکت را به شما با کمال میل مشاوره خواهند داد.

و قوانین ثبت شرکت 850x500 - راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت
شرایط و قوانین ثبت شرکت در سال 1402

شرایط و قوانین ثبت شرکت در سال 1402

راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت

 بر اساس قوانین وضع شده هرگونه فعالیت اقتصادی در حال انجام به صورت شراکتی نیازمند ثبت یک شخصیت حقوقی است.

برای مثال فعالیت در قالب نمایندگی از همه انواع شرکت های معتبر، انجام امور پروژه ای بزرگ مانند موارد پیمانی و هر نوع فعالیت اجتماعی، فرهنگی، آموزشی همه نیاز به ثبت یک شخصیت حقوقی دارند.

در مفهوم عامیانه شرکت همان شراکت و شریک شدن دو یا چند نفر می باشد. شرکت در واقع بنگاه تجاری است که دو یا چند شخص حقیقی و حقوقی و یا ترکیبی از هر دو تاسیس می کنند.

این شراکت موجب نوعی همکاری و مشارکت قراردادی بین افراد با توجه به میزان سهام هر یک از آنها می شود. در پایان نیز به نسبت سهام و درصد سرمایه گذاری، سود حاصل از سرمایه گذاری بین آنها تقسیم می شود.  شرکت ها به دو دسته، شرکت های تجاری و شرکت های مدنی تقسیم می شوند.

شرکتهای تجاری، به شرکت های قراردادی و عقدی اطلاق می گردد. که به واسطه ضوابط و قوانین تجاری و مالی، به عملیات تجاری، سرمایه گذاری وگرفتن سهام همراه با سودی معین می پردازند.

ثبت فوری شرکت در ایران

ثبت شرکت در ایران تابع رعایت قانون تجارت بوده که بستگی به نوع شرکتی می باشد که شما انتخاب کرده اید. اولین و مهمترین کار برای ثبت شرکت این است که شما نوع شرکت را متناسب با فعالیتی که می خواهید انجام دهید را انتخاب و پس از آن باید قوانین نوع شرکت انتخابی را مطالعه نمایید.

ثبت شرکت در ایران با توجه به اینکه تنوع شرکتها را داریم بهتر است که ثبت آن و مشاوره لازم از کارشناسان مربوطه داشته باشید.

چون مطالعه قوانین انواع شرکتها هم زمان زیادی خواهد برد. و هم یکسری تک نیک هایی هم هست که فقط کارشناسان آن می توانند در زمان ثبت شرکت انجام دهند.

راهنمای مراحل ثبت شرکت اینترنتی

راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت

   در اولین مرحله­ ی ایجاد کسب و کار، ثبت ایده و شرکت دغدغه­ ی افراد می باشد.

تاسیس شرکت­ در گذشته پروسه­ای زمان­ بر و دارای مراحل اداری و قانونی زیادی بوده است.

اما امروزه ثبت شرکت کار چندان دشواری نمی باشد. افراد با آگاهی و دقت می­توانند پروسه­ کاری خود را به کارشناسان مجرب ما سپرده و در کوتاهترین زمان به هدف خود دست یابند.

رویه ثبت شرکت در تک نیک ثبت

“با تکمیل فقط یک برگ فرم مشخصات افراد و شرکت  تحویل به مشاورین ما در اسرع وقت شرکت خود را به ثبت می رسانید.

کارشناسان ما پس از دریافت فرم تکمیل شده شما عزیزان اقدام به ثبت اینترنتی شرکت نموده و در کمتر از یک هفته تمامی مراحل ثبت شرکت اینترنتی را انجام خواهند داد.

در زمینه اعتماد سازی و نحوه خدمات دهی، شرکت به خوبی با مشتریان ارتباط برقرار کرده و در همین راستا برای سهل الوصول بودن عملیات ثبت شرکت از طریق سایت در تمامی زمینه ­ها اعم از ثبت شرکت با مسئولیت محدود، سهامی عام و خاص، مشاوران و کارشناسان مجرب را پاسخگو قرار داده.

تا کماکان گستره دستیابی افزایش یافته و زمان و انرژی متقاضیان برای ادامه پروسه کسب و کار ذخیره گردد.

مراحل کامل ثبت شرکت

ثبت شرکت،ثبت فوری شرکت،راهنمای کامل

 قبل از هر چیز بهتر است مدارک مورد نیاز اعم از تصمیم در مورد نام شرکت (۵ انتخاب)، موضوع  فعالیت شرکت، آدرس (همراه با کدپستی) و سرمایه اولیه را فراهم نمایید.

حداقل اعضا برای ثبت یک شرکت دو نفر می باشد. و یک نفر به تنهایی قادر به ثبت شرکت نمی باشد. جهت شرکت در مناقصات و گرفتن پروژه هایی که کارفرمای آنها دولتی می باشد. شخص حقیقی قادر به اخذ مناقصه نمی باشد و حتما باید تحت عنوان شرکت یا شخص حقوقی شرکت کنند. 

شرکت ها جهت انسجام فعالیت های چند شریک و با هدف های مختلف ثبت می شوند. و علت وجود انواع مختلف شرکت نیز همین موضوع است. 

چگونه شرکت ثبت کنیم

برای ثبت شرکت در ابتدا متقاضی میبایست نوع ثبت خود را اعم از شرکت، موسسه و ….  مشخص و پذیرش خود را آغاز کند. بر اساس آن مدارک و مراحل ثبتی را طی کند بعد از پذیرش نهایی به متقاضی شماره پیگیری داده می شود. و بعد از پذیرش امکان ویرایش وجود ندارد. اولین اقدام در اداره ثبت شرکت ها کارشناسی تایید نام است.

و بعد از تایید نام مدارک  از طریق پست برای اداره ثبت ارسال می شود. فرصت ارسال مدارک محدود و حد اکثر سه روز می باشد. بهتر است قبل از اقدام به تاسیس مدارکات و مجوزات بعضی از موضوعات فعالیت که نیاز به مجوز دارند. و سوپیشینه ها آماده باشد تا در روند کار با مشکلی مواجه نشود.

مرحله پیش نویس آگهی ثبت شرکت

بعد از ارسال و کارشناسی اگر ایرادی از طرف کارشناس وجود نداشته باشد. ابلاغیه برای مراجعه و مطالعه پیش نویس آگهی و پرداخت وجوه ثبتی صادر میشود. برای ثبت باید نام مناسب اتخاذ نمود. نام شرکت میبایست کاملا فارسی و معنا دار باشد.

تکراری نباشد و از اسم خاص در آن استفاده شده باشد. و نوشتن اعداد فقط به صورت حروف مجاز است . فعالیت‌های اقتصادی به شیوه‌های متفاوتی اعمال می‌شود. پشتیبانی از فعالان این امر و چگونگی نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی و تجاری نیازمند کسب آگاهی و اطلاعات ضروری در این حیطه است.

مزیت های ثبت شرکت

راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت

ازجمله مزیت‌های ثبت شرکت و نظارت بر این حیطه، دریافت کسب مجوز جهت فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی است. ازسوی دیگر پرداخت مالیات و پیشگیری از رقابت‌های ناسالم اقتصادی ازجمله ویژگی بارز ثبت محسوب می‌شود.

با آگاهی بر راهنمای چگونگی ثبت شرکت‌ها و اخذ کارت بازرگانی دریافت کُد و یا شماره اقتصادی نیز لحاظ می‌شود. بدین ترتیب با توجه به مقررات و قوانین مربوطه در سازمان‌های زیربط مانند وزات دارایی و وزارت اقتصادی، افراد می‌توانند جهت تاسیس شرکت و دریافت کُد اقتصادی اقدامات لازم را مبنی بر چگونگی عملکرد شرکت ثبت شده به انجام برسانند.

شرح خلاصه ثبت فوری شرکت

در رابطه با نام شرکت نام هایی که نیاز به مجوز دارند میباست ابتدا مجوز آنها اخذ گردد. و بعد از آن اقدام به ثبت شرکت نمود. نام هایی که تایید و ثبت آگهی می شوند مهلت آنها نامحدود است ولی اگر آگهی نشوند فقط ۳ ماه تاریخ اعتبار دارند. این مدت برای شرکت های با عنوان سهامی عام ۶ ماه میباشد.

حق تقدم نام های ثبت شده با توجه به تاریخ ثبت آنها می باشد. که این حق بعد از انحلال و تصفیه منقضی می شود. نام انتخاب شده بعد از تایید قابل انتقال نمی باشند.

اگر فرق اسم پیشنهادی با اسمی که از قبل ثبت شده است. فقط در پسوند حذف یا جمع آن باشد قابل ثبت نمی باشد. کلمه های گمراه کننده و شبیه به اسم ثبت شده دیگر باشند قابل ثبت نمی باشد.

اسم یا اسم خاصی که برای دولت باشد مثل ایران ، ایلام، فرمانداری و ارتش فقط با مجوز از مقام دولتی که دارای صلاحیت باشد. قابل ثبت می باشند.

نیک پسر 850x500 - راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت
انواع شرکت های قابل ثبت

انواع شرکت های قابل ثبت

براساس نوع و میزان فعالیت و هم چنین افراد حاضر برای ثبت یک شرکت انواع مختلفی از شرکت های ثبتی وجود دارد. که در ادامه با آن آشنا می شوید.

براساس قوانین تجارت، شرکت های تجاری در ۷ گروه تقسیم بندی می شوند.

۱)شرکت های سهامی، شامل شرکتهای سهامی عام و شرکتهای سهامی خاص.

۲)شرکت های با مسئولیت محدود

۳)شرکت های تضامینی

۴)شرکت های مختلط سهامی

۵)شرکت های مختلط غیر سهامی

۶)شرکت های نسبی

۷)شرکت های تعاونی تولید و مصرف

شرایط شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص به صورت تجاری یا غیر تجاری تشکیل می شود و اعضای شرکت،  متشکل از ۳  سهامدار و ۲ بازرس که یکی بازرس اصلی و یک بازرس علی البدل می باشد.

در شرکت های سهامی عام، مسئولیت افراد محدود به میزان سهام آنها خواهد بود. و بیشتر شرکت های تجاری محسوب می شوند.

تعریف شرکت های قابل ثبت 

شرکت با مسئولیت محدود  شرکتی می باشد. که فعالیت آن تجاری نبوده و سهامداران آن حداقل دو نفر می باشد.

شرکت های تضامینی به شرکت هایی اطلاق می شود که اگر فعالیت تجاری هم نداشته باشند. باید با برند تجاری  ثبت گردند. و تعداد سهامداران آنها حداقل دو نفر باشند.

شرکت های نسبی شرکت هایی هستند که اعضای آنها با توجه به نسبت سهام و سرمایه گذاری خود در شرکت فعالیت دارند. و اعضای آنها بیش از دو نفر می باشد.

شرکت های تعاونی تولید و مصرف به شرکت هایی اطلاق می گردد که حداقل میزان سرمایه سهامداران آنها بیش از ۵۰ درصد باشد. غیر از سرمایه داران و سهامداران سایر دستگاه های دولتی نیز می توانند. در شرکت های تعاونی مصرف نقش ویژه ای داشته و در واقع سهام دار باشند.

تعریف شرکت های سهامی

شرکت سهامی و غیر سهامی، شرکت هایی هستند که جهت امور تجاری بین یک یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود. در واقع ترکیبی از مجموعه شرکت های تضامینی و شرکت های با مسئولیت محدود می باشند.

شرکت های غیر تجاری(شرکت های مدنی)، شرکت هایی که با اجتماع و مشارکت تعدادی از سهامداران بر اموری واحد توافق و تشکیل می شود. و هر یک بر حسب میزان سرمایه گذاری،  سود می برند. در شرکت های مدنی، مالکیت سرمایه به شخص حقوقی شرکت منتقل نمی گردد و هر شخص مالک سرمایه خودش می باشد.

شرکت های مدنی به سه نوع زیر تقسیم بندی می شوند.

۱)شرکت با مسئولیت محدود  شرکتی که امور تجاری و بازرگانی را انجام می دهد. اما مسئولیت هیأت مدیره آن نامحدود و برای حداقل شرکاء، یعنی ۲ نفر، قابلیت ثبت دارد.

۲)شرکت سهامی خاص  شرکت هایی که برای ثبت نیازمند حداقل ۳ نفر عضو(سهامدار) می باشند و طول مسئولیت هیأت مدیره ۲ سال می باشد و وجود سمت های هیأت مدیره، مدیر عامل و نایب رئیس در آنها الزامی است.

۳)شرکت های دانش بنیان به شرکت هایی که از طریق فروش خدمات و محصولات فناوری، سود و منفعت ببرند، اطلاق می گردد.

تک نیک ثبت جهت تسهیل امور شرکتها، مشاوره کار شما فعالیت خود را از سال 94 آغاز نموده است. ثبت تک نیک همواره کوشیده است خدمات خود را به بهترین شکل ممکن ارائه کند. در سریعترین زمان به انجام برساند و مشاوری امین برای مدیران و کارآفرینان عزیز کشورمان باشد.

آدرس :

ایلام، شهرستان دهلران، منطقه 3 ، خیابان خبرنگار ، پلاک 7 

تلفن: 09184220933  — 09189414281

 

شمار مدیران و ساختار هیات مدیره شرکت
ادامه مطلب
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
X

آخرین مقالات

فهرست مطالب

خبر نامه

اولین نفری باشید که از مقاله‌ها و تخفیف‌های ویژه مطلع می‌شوید.

تماس با تک نیک ثبت

با تیم تک نیک ثبت - راهنمای مراحل ثبت فوری شرکت