کلیه فعالیت های ثبتی ما کاملا غیر حضوری و آنلاین می باشد. ثبت شرکت و ثبت تغییرات ارزان را با ما تجربه کنید.تعرفه ثبت شرکت : 400 هزار تومان --- تعرفه ثبت تغییرات شرکت : بابت هر صورتجلسه 200 هزار تومان ---- تخفیفات ثبتی این سایت برای مدت 2 ماه می باشد.
ثبت شرکت

ثبت شرکت

 اصول درست یک فعالیت اقتصادی در هر کشوری مستلزم انجام مراحل قانونی ثبت شرکت و اطلاع رسانی درست کارکرد آن فعالیت به اداره مالیات می باشد. ثبت شرکت بصورت صحیح و با در نظر گرفتن تمامی نکاتی که شروع یک فعالیت اقتصادی به آن نیاز دارد. نیازمند علم و تجربه کافی بوده و در توان وکلای باسابقه ثبتی می باشد. مواردی اعم از انتخاب نام شرکت، نوشتن صحیح فعالیت شرکت، مشاوره  درست در زمینه میزان سرمایه شرکت و غیره. لذا تک نیک ثبت با در نظر گرفتن نیازهای متقاضیان گرامی، مشاوره های تخصصی در زمینه ثبت شرکت و موارد مربوط به آنان داده و با تخصیص بهترین مشاوران ثبتی این مهم را در خدمت رسانی درست، دقیق و بموقع به آنان، لحاظ داشته است.

 

خدمات ثبت شرکت تک نیک

مجموعه خدمات مربوط به ثبت شرکت در (ثبت تک نیک ) شامل، مشاوره تلفنی و اطلاع رسانی مشتریان از مدارک مربوط به ثبت شرکت و مشاوره حضوری جهت انجام هرچه بهینه تر کردن انتخاب موضوع فعالیت و نحوه ثبت بوده و تمامی مراحل فوق از طریق قوی ترین اتوماسیون اداری تحت نظارت بوده و کلیه مراحل انجام شده ثبت شرکت توسط ثبت تک نیک به مشتریان اطلاع رسانی می گردد.  در راستای تکریم به مشتریان گرامی و خدمات رسانی در جهت نیاز متقاضی: ثبت تک نیک تمامی مراحل کاری خود را بارها بازبینی کرده و سعی بر آن داشته تا با اطلاع رسانی کامل، صحیح و بموقع نیاز کلیه مشتریان و مراجعین محترم را در راستای ثبت شرکت فراهم نماید.

 

چند نوع شرکت وجود دارد؟

به طور کلی هفت نوع شرکت وجود دارد:

۱- شرکت سهامی (عام خاص)

۲- شرکت با مسئولیت محدود

۳- شرکت تضامنی

۴- شرکت مختلط غیر سهامی

۵- شرکت مختلط سهامی

۶- شرکت نسبی

۷- شرکت تعاونی تولید و مصرف

 

بهترین شرکت برای ثبت کدام است؟

هر شخصی با توجه به نوع کاری که می خواهد در شرکت خودش انجام دهد و اهدافی که برای تأسیس شرکت دارد. (کوتاه مدت و بلند مدت) می بایست حتما به اصول و قوانین مربوطه آشنایی داشته باشد.

انتخاب کردن این نوع شرکت ها فقط بستگی به نوع کار افراد، اهداف، نوع آینده نگری و تعداد نفرات شرکت دارد.  از انواع دیگر شرکت می توان از شرکت تعاونی، سهامی عام، سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت مختلط،،  شرکت اعتباری، موسسات و غیره نام برد.

شرکت تعاونی، سهامی خاص و مسئولیت محدود از متداول ترین و پرطرفدارترین انواع ثبت شرکت در کشورمان هستند. به نحوی که بیش از ۹۸ درصد شرکت های ثبت شده را تشکیل می دهند.

 

 

پرسش های متداول در زمینه ثبت شرکت

 

چگونه می تونیم از وجود اسم خود در هیئت مدیره شرکتی با مسئولیت محدود مطمئن بشیم ؟

در صورتیکه شخص تازه وارد شرکت شده باشد. از طریق آخرین آگهی تغییرات و در صورتیکه از ابتدای ثبت شرکت عضو بوده از طریق آگهی تاسیس میتوان از وجود اسم شخص در هیات مدیره مطمئن شد. آگهی های شرکت را می توانید از طریق جستجو در سایت روزنامه رسمی پیدا کنید.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید آدرسی رو برای شرکت در نظر گرفت. این آدرس یا مکان حتما باید دارای سند به نام یکی از اعضا باشه یا باید اجاره نامه باشه یا اینکه نیازی به چیزی نیست؟ میشه آدرس رو بدون داشتن سند یا اجاره نامه قرار داد؟

در مرحله ثبت شرکت نیازی به سند یا اجاره نامه به نام شرکت نیست. و می توان آدرسی مثل محل زندگی یکی از اعضا را به عنوان آدرس شرکت اعلام کرد. اما پس از ثبت شرکت و در مرحله تشکیل پرونده دارایی نیاز به سند یا اجاره نامه به نام شرکت دارید. پس بهتر است از ابتدا آدرسی با سند یا اجاره نامه به نام شرکت اعلام نموده و یا آدرسی را اعلام کنید که پس از ثبت، امکان تغییر سند یا اجاره نامه آن به نام شرکت وجود داشته باشد. تا در مرحله تشکیل پرونده دارایی مجبور به تغییر آدرس و صرف زمان و هزینه اضافی نگردید. با این حال در صورتی که در مرحله ثبت آدرسی اعلام نموده اید. که سند یا اجاره نامه به نام شرکت ندارد.  می توانید در مرحله تشکیل پرونده دارایی از صورتجلسه تغییر آدرس استفاده نمایید.

شرکت با مسئولیت محدود حداقل از ٢ نفر تشکیل میشه اگر یکی از شرکاء فوت کند. آیا شرکت می تونه با یه مدیر به فعالیت تجاری خودش ادامه بده یا نه؟

شرکت با مسئولیت محدود با استناد به ماده ٩۴ ق.ت. حداقل از ٢ نفر تشکیل می گردد. حال اگر یکی از شرکاء فوت نماید متن قانونی وجود ندارد که شرکت بتواند با یک شریک به بقای خود ادامه دهد. اما برای جلوگیری از انحلال بهتر است که شرکت به فعالیت خود ادامه دهد. پیش بینی ماده قانونی در این زمینه ضروری است تا اعضاء بتوانند از دادگاه تقاضای انحلال شرکت مزبور را بنمایند. 

نوع شرکت با مسئولیت محدود در مالیات شرکت تفاوتی ایجاد می کند؟

نوع شرکت تفاوتی در تعیین مالیات نخواهد داشت. مالیات شرکت بر اساس کارکرد سالیانه شرکت ها و سود برآورد شده بر اساس دفاتر شرکت بدون توجه به نوع آنها تعیین خواهد شد.

در مورد عزل مدیر در شرکت با مسئولیت محدود متن صریحی وجود نداره. و در عمل مشکلاتی در صورت بروز اختلاف بین شرکاء ایجاد کرده، برای رفع این مشکل چه راهکاری پیشنهاد میشه؟

به موجب ماده ١٠۴ ق.ت. شرکت با مسئولیت محدود ممکن است توسط یک یا چند مدیر موظف یا غیرموظف که از بین شرکاء یا خارج از آنان انتخاب می گردند اداره شود. ملاحظه می شود که قانونگذار انتخاب مدیر یا مدیران را برای مدت محدود یا نامحدود در اختیار شرکاء گذاشته و در مورد عزل آنان تصریحی نشده است. که در عمل مشکلات زیادی به هنگام بروز اختلاف ایجاد می کند. بعضی از حقوقدانان معتقدند که قابل عزل بودن مدیران ممکن است. در اساسنامه شرکت تصریح گردد. عده ای دیگر نیز معتقدند عزل مدیر با در دست داشتن دلایل موجه و با تقدم دادخواست از دادگاه تقاضا گردد. در حقوق فرانسه رضایت عده ای از شرکاء که بیش از نصف سرمایه و دلایل موجه نیز داشته باشند. برای عزل مدیر کافی است. ضمنا شرکاء می توانند از دادگاه تجارت نیز به موجب ماده ۵۵ قانون ٢۴ ژوییه ١٩۶۶ تقاضای عزل مدیر را به شرط داشتن دلایل کافی درخواست نمایند. در حال حاضر به نظر می رسد که مجمع عمومی عادی در صورت تقصیر مدیریت می تواند نسبت به عزل مدیر متخلف اتخاذ تصمیم نماید.

سهامداران شرکت با مسئولیت محدود می توانند زیر سن قانونی ۱۸ سال باشند؟

بله فقط صورتیکه عضو (سهامدار) باشند.

 

ثبت شرکت فوری با هزینه کم

شرایط و قوانین ثبت شرکت در سال 1400

 

 بر اساس قوانین وضع شده هرگونه فعالیت اقتصادی در حال انجام به صورت شراکتی نیازمند ثبت یک شخصیت حقوقی است. برای مثال فعالیت در قالب نمایندگی از همه انواع شرکت های معتبر، انجام امور پروژه ای بزرگ مانند موارد پیمانی و هر نوع فعالیت اجتماعی، فرهنگی، آموزشی همه نیاز به ثبت یک شخصیت حقوقی دارند. در مفهوم عامیانه شرکت همان شراکت و شریک شدن دو یا چند نفر می باشد. شرکت در واقع بنگاه تجاری است که دو یا چند شخص حقیقی و حقوقی و یا ترکیبی از هر دو تاسیس می کنند.

این شراکت موجب نوعی همکاری و مشارکت قراردادی بین افراد با توجه به میزان سهام هر یک از آنها می شود. در پایان نیز به نسبت سهام و درصد سرمایه گذاری، سود حاصل از سرمایه گذاری بین آنها تقسیم می شود  شرکت ها به دو دسته، شرکت های تجاری و شرکت های مدنی تقسیم می شوند. شرکتهای تجاری، به شرکت های قراردادی و عقدی اطلاق می گردد. که به واسطه ضوابط و قوانین تجاری و مالی، به عملیات تجاری، سرمایه گذاری وگرفتن سهام همراه با سودی معین می پردازند.

 

راهنمای مراحل ثبت شرکت

   در اولین مرحله­ ی ایجاد کسب و کار، ثبت ایده و شرکت دغدغه­ ی افراد می­باشد.

تاسیس شرکت­ در گذشته پروسه­ای زمان­ بر و دارای مراحل اداری و قانونی زیادی بوده است.

اما امروزه ثبت شرکت کار چندان دشواری نمی باشد. افراد با آگاهی و دقت می­توانند پروسه­ ی کاری خود را به کارشناسان مجرب ما سپرده و در کوتاهترین زمان به هدف خود دست یابند.

“با تکمیل فقط یک برگ فرم مشخصات افراد و شرکت  تحویل به مشاورین ما در اسرع وقت شرکت خود را به ثبت می رسانید.

در زمینه اعتماد سازی و نحوه خدمات دهی، شرکت به خوبی با مشتریان ارتباط برقرار کرده و در همین راستا برای سهل الوصول بودن عملیات ثبت شرکت از طریق سایت در تمامی زمینه ­ها اعم از ثبت محدود شرکت­ها، سهامی عام و خاص، مشاوران و کارشناسان مجرب را پاسخگو قرار داده. تا کماکان گستره دستیابی افزایش یافته و زمان و انرژی متقاضیان برای ادامه پروسه کسب و کار ذخیره گردد.

 

 

 

مراحل ثبت شرکت

 قبل از هر چیز بهتر است مدارک مورد نیاز اعم از تصمیم در مورد نام شرکت (۵ انتخاب)، موضوع  فعالیت شرکت، آدرس (همراه با کدپستی) و سرمایه اولیه را فراهم نمایید.

حداقل اعضا برای ثبت یک شرکت دو نفر می باشد. و یک نفر به تنهایی قادر به ثبت شرکت نمی باشد. جهت شرکت در مناقصات و گرفتن پروژه هایی که کارفرمای آنها دولتی می باشد. شخص حقیقی قادر به اخذ مناقصه نمی باشد و حتما باید تحت عنوان شرکت یا شخص حقوقی شرکت کنند. 

شرکت ها جهت انسجام فعالیت های چند شریک و با هدف های مختلف ثبت می شوند. و علت وجود انواع مختلف شرکت نیز همین موضوع است. 

 

 

چگونگی انجام ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در ابتدا متقاضی میبایست نوع ثبت خود را اعم از شرکت، موسسه و ….  مشخص و پذیرش خود را آغاز کند. بر اساس آن مدارک و مراحل ثبتی را طی کند بعد از پذیرش نهایی به متقاضی شماره پیگیری داده می شود. و بعد از پذیرش امکان ویرایش وجود ندارد. اولین اقدام در اداره ثبت شرکت ها کارشناسی تایید نام است. و بعد از تایید نام مدارک  از طریق پست برای اداره ثبت ارسال می شود. فرصت ارسال مدارک محدود و حد اکثر سه روز می باشد. بهتر است قبل از اقدام به تاسیس مدارکات و مجوزات بعضی از موضوعات فعالیت که نیاز به مجوز دارند. و سوپیشینه ها آماده باشد تا در روند کار با مشکلی مواجه نشود.

بعد از ارسال و کارشناسی اگر ایرادی از طرف کارشناس وجود نداشته باشد. ابلاغیه برای مراجعه و مطالعه پیش نویس آگهی و پرداخت وجوه ثبتی صادر میشود. برای ثبت باید نام مناسب اتخاذ نمود. نام شرکت میبایست کاملا فارسی و معنا دار باشد. تکراری نباشد و از اسم خاص در آن استفاده شده باشد. و نوشتن اعداد فقط به صورت حروف مجاز است . فعالیت‌های اقتصادی به شیوه‌های متفاوتی اعمال می‌شود. پشتیبانی از فعالان این امر و چگونگی نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی و تجاری نیازمند کسب آگاهی و اطلاعات ضروری در این حیطه است.

 

مزیت ثبت شرکت

ازجمله مزیت‌های ثبت شرکت و نظارت بر این حیطه، دریافت کسب مجوز جهت فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی است. ازسوی دیگر پرداخت مالیات و پیشگیری از رقابت‌های ناسالم اقتصادی ازجمله ویژگی بارز ثبت محسوب می‌شود. با آگاهی بر راهنمای چگونگی ثبت شرکت‌ها و اخذ کارت بازرگانی دریافت کُد و یا شماره اقتصادی نیز لحاظ می‌شود. بدین ترتیب با توجه به مقررات و قوانین مربوطه در سازمان‌های زیربط مانند وزات دارایی و وزارت اقتصادی، افراد می‌توانند جهت تاسیس شرکت و دریافت کُد اقتصادی اقدامات لازم را مبنی بر چگونگی عملکرد شرکت ثبت شده به انجام برسانند.

 

شرح خلاصه ثبت شرکت

در رابطه با نام شرکت نام هایی که نیاز به مجوز دارند میباست ابتدا مجوز آنها اخذ گردد. و بعد از آن اقدام به ثبت شرکت نمود. نام هایی که تایید و ثبت آگهی می شوند مهلت آنها نامحدود است ولی اگر آگهی نشوند فقط ۳ ماه تاریخ اعتبار دارند. این مدت برای شرکت های با عنوان سهامی عام ۶ ماه میباشد. حق تقدم نام های ثبت شده با توجه به تاریخ ثبت آنها می باشد. که این حق بعد از انحلال و تصفیه منقضی می شود. نام انتخاب شده بعد از تایید قابل انتقال نمی باشند.

اگر فرق اسم پیشنهادی با اسمی که از قبل ثبت شده است. فقط در پسوند حذف یا جمع آن باشد قابل ثبت نمی باشد. کلمه های گمراه کننده و شبیه به اسم ثبت شده دیگر باشند قابل ثبت نمی باشد.

اسم یا اسم خاصی که برای دولت باشد مثل ایران ، ایلام، فرمانداری و ارتش فقط با مجوز از مقام دولتی که دارای صلاحیت باشد. قابل ثبت می باشند.

 

انواع شرکت های قابل ثبت

براساس نوع و میزان فعالیت و هم چنین افراد حاضر برای ثبت یک شرکت انواع مختلفی از شرکت های ثبتی وجود دارد. که در ادامه با آن آشنا می شوید.

براساس قوانین تجارت، شرکت های تجاری در ۷ گروه تقسیم بندی می شوند.

۱)شرکت های سهامی، شامل شرکتهای سهامی عام و شرکتهای سهامی خاص.

۲)شرکت های با مسئولیت محدود

۳)شرکت های تضامینی

۴)شرکت های مختلط سهامی

۵)شرکت های مختلط غیر سهامی

۶)شرکت های نسبی

۷)شرکت های تعاونی تولید و مصرف

 

شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص به صورت تجاری یا غیر تجاری تشکیل می شود و اعضای شرکت،  متشکل از ۳  سهامدار و ۲ بازرس که یکی بازرس اصلی و یک بازرس علی البدل می باشد.

در شرکت های سهامی عام، مسئولیت افراد محدود به میزان سهام آنها خواهد بود. و بیشتر شرکت های تجاری محسوب می شوند.

 

با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود  شرکتی می باشد. که فعالیت آن تجاری نبوده و سهامداران آن حداقل دو نفر می باشد.

شرکت های تضامینی به شرکت هایی اطلاق می شود که اگر فعالیت تجاری هم نداشته باشند. باید با برند تجاری  ثبت گردند. و تعداد سهامداران آنها حداقل دو نفر باشند.

شرکت های نسبی شرکت هایی هستند که اعضای آنها با توجه به نسبت سهام و سرمایه گذاری خود در شرکت فعالیت دارند. و اعضای آنها بیش از دو نفر می باشد.

شرکت های تعاونی تولید و مصرف به شرکت هایی اطلاق می گردد که حداقل میزان سرمایه سهامداران آنها بیش از ۵۰ درصد باشد. غیر از سرمایه داران و سهامداران سایر دستگاه های دولتی نیز می توانند. در شرکت های تعاونی مصرف نقش ویژه ای داشته و در واقع سهام دار باشند.

شرکت سهامی و غیر سهامی، شرکت هایی هستند که جهت امور تجاری بین یک یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود. در واقع ترکیبی از مجموعه شرکت های تضامینی و شرکت های با مسئولیت محدود می باشند.

شرکت های غیر تجاری(شرکت های مدنی)، شرکت هایی که با اجتماع و مشارکت تعدادی از سهامداران بر اموری واحد توافق و تشکیل می شود. و هر یک بر حسب میزان سرمایه گذاری،  سود می برند. در شرکت های مدنی، مالکیت سرمایه به شخص حقوقی شرکت منتقل نمی گردد و هر شخص مالک سرمایه خودش می باشد.

شرکت های مدنی به سه نوع زیر تقسیم بندی می شوند.

۱)شرکت با مسئولیت محدود  شرکتی که امور تجاری و بازرگانی را انجام می دهد. اما مسئولیت هیأت مدیره آن نامحدود و برای حداقل شرکاء، یعنی ۲ نفر، قابلیت ثبت دارد.

۲)شرکت سهامی خاص  شرکت هایی که برای ثبت نیازمند حداقل ۳ نفر عضو(سهامدار) می باشند و طول مسئولیت هیأت مدیره ۲ سال می باشد و وجود سمت های هیأت مدیره، مدیر عامل و نایب رئیس در آنها الزامی است.

۳)شرکت های دانش بنیان به شرکت هایی که از طریق فروش خدمات و محصولات فناوری، سود و منفعت ببرند، اطلاق می گردد.

 

مطالب مرتبط:

مراحل تشکیل تعاونی
مراحل تشکیل تعاونی

تعریف شرکت تعاونی مراحل ثبت شرکت تعاونی مدارک مورد نیاز تاسیس تعاونی هیات مدیره - مجمع -بازرسان - مدیرعامل

راهنمای کامل ثبت شرکت سهامی خاص
دستورالعمل تشکیل تعاونی

مراحل تاسیس تعاونی هیات موسس مجمع عمومی آگهی دعوت هیات مدیره مدیرعامل بازرسان اداره تعاون شهرستان

شرکت مسئولیت محدود
شرکت بامسئولیت محدود

تعریف شرکت با مسئولیت محدود  شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

موسسه حقوقی

شرایط ثبت موسسه حقوقی شرایط ثبت موسسه حقوقی مدارک لازم جهت ثبت موسسه حقوقی مراتب ثبت مؤسسات غیر تجاری

جزئیات تعرفه ها و هزینه های ثبت شرکت
تعرفه ها و هزینه های ثبت

تعرفه و هزینه ثبت شرکت و ثبت تغییرات(مجامع) و کلیه جزئیات تعرفه هر چه تعداد که مجامع دارید

مراحل تشکیل تعاونی
نحوه برگزاری مجامع عمومی

تغییرات در مدیران و بازرسان و انواع مجامع عمومی و همچنین تغییرات در اساسنامه و نحوه برگزاری مجامع

ثبت طرح صنعتی در سال 1400
ثبت شرکت دانش بنیان

مزایای شرکت دانش بنیان و امتیازات این نوع شرکت‌های وبهتر است در چه نوع شرکتی ثبت گردد.

شرکت های تاسیساتی

شرکت تاسیسات ساختمانی ، موضوع فعالیت شرکت های تاسیساتی، شرکت تاسیساتی در قالب سهامی خاص ...

ثبت شرکت خود را با آسودگی خاطر به تک نیکی ها بسپارید

ثبت سفارش در سایت تک نیک

شرکت تعاونی تک نیک با هدف تسهیل در امور اداری شرکتها و موسسات، حسابداری و مالیاتی و مشاوره کسب و کار فعالیت خود را از سال 94 آغاز نموده است. ثبت تک نیک همواره کوشیده است خدمات خود را به بهترین شکل ممکن در سریعترین زمان به انجام برساند و مشاوری امین برای مدیران و کارآفرینان عزیز کشورمان باشد.

         

تک نیک ثبت پیشرو
Logo
Enable registration in settings - general