تشریفات دعوت و شرایط تشکیل مجمع عمومی

  1. خانه
  2. ثبت شرکت
  3. تشریفات دعوت و شرایط تشکیل مجمع عمومی

تشریفات دعوت و شرایط تشکیل مجمع عمومی

تشریفات دعوت به مجمع عمومی شرکت

سهامدارانی که اقلاً یک پنجم سهام شرکت را مالک باشند. حق دارند که دعوت صاحبان سهام را برای تشکیل مجمع عمومی از هیئت مدیره خواستار شوند. و هیئت مدیره باید حداکثر تا بیست روز مجمع مورد درخواست را با رعایت تشریفات مقرره دعوت کند. در غیر این صورت درخواست کنندگان می ­توانند دعوت مجمع را از بازرس یا بازرسان شرکت خواستار شوند. و بازرس یا بازرسان مکلف خواهند بود. که با رعایت تشریفات مقرره مجمع مورد تقاضا را حداکثر تا ده روز دعوت نمایند. و گرنه آن گونه صاحبان سهام حق خواهند داشت. مستقیماً به دعوت مجمع اقدام کنند.

به شرط آنکه کلیه تشریفات راجع به دعوت مجمع را رعایت نموده و در آگهی دعوت به عدم اجابت درخواست خود توسط هیئت مدیره و بازرسان تصریح نمایند.

در مورد فوق، دستور مجمع منحصراً موضوعی خواهد بود که در تقاضانامه ذکر شده است. و هیئت رئیسه مجمع از بین صاحبان سهام انتخاب خواهد شد.

آگهی دعوت به مجمع عمومی در روزنامه کثیرالانتشار

در کلیه موارد، دعوت صاحبان سهام برای تشکیل مجمع عمومی عادی و فوق العاده باید از طریق نشر آگهی در روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی­ های مربوطه به شرکت در آن نشر می­گردد به عمل آید. هر یک از مجامع عمومی سالیانه باید روزنامه کثیر الانتشاری را که هر گونه دعوت و اطلاعیه بعدی برای سهامداران تا تشکیل مجمع عمومی سالانه بعد در آن منتشر خواهد شد تعیین نماید. این تصمیم باید در روزنامه کثیر الانتشاری که تا تاریخ چنین تصمیمی جهت نشر دعوت نامه و اطلاعیه های مربوط به شرکت قبلا تعیین شده منتشر گردد.

چه موقع نیازی به تشریفات دعوت به مجمع عمومی نیست؟

در مواقعی که کلیه سهام در مجمع حاضر باشند نشر آگهی و تشریفات دعوت الزامی نیست.

تشریفات دعوت و شرایط تشکیل مجمع عمومی

فاصله زمانی دعوت به مجمع عمومی عادی و فوق العاده

فاصله بین نشر دعوتنامه مجمع عمومی عادی با انتخاب مدیران و بازرسان شرکت و تاریخ تشکیل آن حداقل 20 روز و حداکثر چهل روز خواهد بود.

فاصله بین نشر دعوتنامه مجمع عمومی فوق العاده شرکت و تاریخ تشکیل آن حداقل 10 روز و حداکثر 20 روز می باشد.

ورقه ورود به مجامع عمومی چیست؟

قبل از تشکیل مجمع عمومی هر صاحب سهمی که مایل به حضور در مجمع عمومی باشد. باید با ارائه ورقه سهم یا تصدیق موقت سهم متعلق به خود به شرکت مراجعه و ورقه ورود به جلسه را دریافت کند. فقط سهامدارانی حق ورود به مجمع را دارند که ورقه ورودی دریافت کرده باشند.

ادامه مطلب
آشنایی با قوانین ثبت شرکت

فرم حاضرین در جلسه مجامع عمومی

از حاضرین در مجمع صورتی ترتیب داده خواهد شد که در آن هویت، اقامتگاه، تعداد سهام، تعداد آرای  و نام و نام خانوادگی و کد ملی و تاریخ تولد از هر یک از حاضرین قید و به امضای آنان خواهد رسید.

تشریفات دعوت و شرایط تشکیل مجمع عمومی

در آگهی دعوت به مجامع عمومی باید چه نوشته شود؟

در آگهی دعوت صاحبان سهام برای تشکیل مجمع عمومی دستور جلسه و تاریخ و محل تشکیل مجمع با قید ساعت و نشانی کامل باید قید شود (مواد ۹۵ الی ۱۰۰ ل.ا. قانون تجارت).

در صورتیکه نیاز به مشاوره در خصوص افزایش اطلاعات مجامع عمومی عادی و فوق العاده و صورتجلسات دارید. به شماره 09189414281 تماس حاصل فرمایید.

نوشتهٔ پیشین
مجمع عمومی عادی شرکت سهامی خاص
نوشتهٔ بعدی
شرایط حق تقدم سهامداران در افزایش سرمایه

مطالبی که ممکن است برایتان مفید باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

با سفارش خدمات ثبت شرکت و تغییرات در تک نیک ثبت برای بار بعدی 10 درصد تخفیف بگیرید.

آدرس سراسر کشور
08433729937
09189414281
Instagram
Pinterest
Medium
Reddit
Telegram
WhatsApp
ثبت صورتجلسات97%
97%
تاسیس شرکت ها93%
93%
ثبت برند و لوگو80%
80%
ثبت گرید پیمانکاران70%
70%
فهرست