ثبت شرکت تجاری در کیش

تعریف منطقه آزاد تجاری

بنا به تعاریف بین المللی، منطقه آزاد محدوده حراست شده بندری و غیر بندری است که از شمول برخی از مقررات جاری کشور متبوع خارج بوده و با بهره گیری از مزایایی نظیر معافیت ­های مالیاتی، بخشودگی سود و عوارض گمرکی، عدم وجود تشریفات زاید ارزی، اداری و مقررات دست و پاگیر و همچنین سهولت و تسریع در فرایندهای صادرات و واردات با جذب سرمایه گذاری خارجی و انتقال فناوری به توسعه سرزمین اصلی کمک می ­نماید.

این مقاله در مورد ثبت شرکت تجاری در کیش آن می باشد که با مطالعه کامل آن آشنایی کافی با تجزیه کاملی از شرکت ها و شرایط قانونی آنها خواهید داشت. در صورتیکه نیاز به مشاوره بیشتر دارید. به شماره 09189414281 تماس حاصل فرمایید. کارشناس تک نیک ثبت شما را مشاوره رایگان خواهد داد.

تعریف شرکت­ از نوع اشخاص

شرکت­های اشخاص شرکت هایی هستند که شخصیت شریک در این گونه شرکت­ها اهمیت بسیار داشته و اعتبار شرکت بستگی به اعتبار شرکا دارد. و سرمایه شرکت نقش عمده را ندارد، مانند شرکت­های تضامنی و نسبی که شرکا در نتیجه آشنایی و روابط نزدیک و اعتمادی که با یکدیگر دارند. اقدام به تشکیل شرکت می­ نمایند. در شرکت­های اشخاص، نه تنها سرمایه­ ای که شرکا در شرکت می ­گذارند.

  جوابگوی تعهدات شرکت است بلکه از دارایی شخصی خود نیز ضامن تعهدات شرکت می ­باشند.  و از این لحاظ، شرکا نمی ­توانند آزادانه سهم الشركه خود را به دیگران واگذار نمایند. بدون جلب رضایت سایر شرکا شریک تضامنی نمی­تواند سهم الشرکه خود را به دیگری واگذار کند.  و چه بسا که خروج یک شریک باعث انحلال شرکت می­ گردد.

شرکت های تجاری در جزیره کیش - ثبت شرکت تجاری در کیش
ثبت شرکت های تجاری در جزیره کیش

انواع شرکت­های تجاری کدامند؟

طبق ماده ۲۰ قانون تجارت، اقسام شرکت­های تجارتی بر هفت قسم است:

۱) شرکت سهامی خاص و عام؛

۲) شرکت با مسئولیت محدود؛

۳) شرکت تضامنی؛

۴) شرکت مختلط غیرسهامی؛

۵) شرکت مختلط سهامی؛

۶) شرکت نسبی؛

۷) شرکت تعاونی تولید و مصرف.

شرکت های قابل ثبت در جزیره کیش

از جمله شرکت هایی که قابل ثبت در جزیره کیش را نام برد، می توانید شرکت خود را به سه روش سهامی خاص، با مسئولیت محدود و یا شرکت تعاونی ثبت کنید. 

ثبت شرکت تک نیک همراه با کارشناسان متخصص در امورات ثبتی آماده انجام امورات ثبتی شما عزیزان مدیران و کارفرمایان شرکت ها در منطقه آزاد کیش با کمترین قیمت و تضمین سریعترین زمان می باشند. جهت مشاوره رایگان به شماره 09189414281 تماس حاصل فرمایید.

اولین مرحله ثبت شرکت در کیش

برای تاسیس شرکت در کیش، ابتدا باید نام شرکت را در سامانه ثبت شرکتها و و موسسات غیر تجاری کیش به ثبت رساند. در این مرحله باید چند اسم برای شرکت انتخاب و در سامانه مذکور ثبت نمایید. و پس از چند روز جواب تایید یا رد آن از طریق سامانه به شما اعلام می گردد.  سپس، مدارک لازم را آماده کرده و در دفتر رسمی ثبت شرکت ارائه دهید.

ثبت شرکت سهامی خاص در کیش

در ثبت شرکت سهامی خاص در کیش، شما نیاز به حداقل 5  نفر که 3 نفر به عنوان سهامدار و هیات مدیره شرکت و 2 نفر به عنوان بازرسان شرکت انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که حداقل سرمایه شرکت سهامی خاص در کیش 100 هزار تومان است. و بازرسان نباید سهامدار شوند.

سمت مدیران را می توان یک نفر به عنوان مدیرعامل و یا عضو هیئت مدیره و مابقی اعضای هیات مدیره سمت دلخواه انتخاب نمود.

همچنین، باید اطلاعات کامل در مورد سهامداران و نحوه توزیع سهام ثبت شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کیش

 اما اگر تمایل دارید شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنید، حداقل دو نفر به عنوان هم مالک و سرمایه گذار انتخاب شود. و باید اطلاعات کامل در مورد شرکاء و تعداد سهم الشرکه آنها ثبت گردد. در این نوع شرکت میتوان بازرسی را انتخاب نکنید.

مدارک ثبت شرکت در کیش

در ادامه، مراحل ثبت شرکت در جزیره کیش شامل ثبت نام شرکت، تهیه و ارائه مدارک لازم، پرداخت هزینه های ثبت شرکت، تأیید مدارک و صدور شماره ثبت شرکت و اخذ پروانه های فعالیت و اجاره مغازه جهت ثبت آدرس شرکت مورد نیاز است. مدارک لازم برای ثبت شرکت در جزیره کیش شامل فرم درخواست ثبت نام شرکت، گواهی اصالت امضا و کپی شناسنامه سهامداران، موسسین و هیئت مدیره، دو عکس رنگی پشت زمینه سفید و برگه پرداخت هزینه ثبت شرکت است.

موضوع فعالیت شرکت

برای ثبت شرکت، موضوع آن باید از طرف سهامداران یا شرکا مشخص گردد. موضوع شرکت (صرف نظر از اینکه نباید نامشروع و برخلاف قانون باشد) باید عملی و جالب و متضمن منافعی برای شرکا باشد.

موضوع شرکت از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا که شخص حقوقی فقط درباره موضوعاتی می¬تواند عمل کند که در موضوع شرکت تصریح شده باشد به این جهت اصولا، کلیه شرکت¬ها موضوع شرکت را وسیع تعریف می¬کنند تا بتوانند کلیه اموری را که لازم باشد انجام دهند به هر حال تعیین موضوع شرکت بسته به نظر شرکا است و حدود عملیات شرکت را تعیین می کنند.

شرایط انتخاب اسم شرکت

شرکت¬ها نيز مانند اشخاص حقیقی دارای نام هستند و با آن نام شناخته می¬شوند؛ قانون تجارت ایران نیز در مورد شرکت¬ها مقرر کرده که تحت نام خاصی تشکیل شوند. نام شرکت هر چیزی می¬تواند باشد. گاه به فعالیت شرکت بستگی دارد (مانند «خانه گستر» برای یک شرکت خانه سازی) گاه صرفاً فانتزی است (مانند «خوش حساب ») و گاه ممکن است از اسم یک یا چند نفر از شرکا تشکیل شده باشد. 

سرمایه شرکت

هر شرکتی که تأسیس می ­شود باید برای انجام کار و فعالیت خود سرمایه­ ای داشته باشد، سرمایه شرکت­ها از طرف شرکا و سهامداران آن تأمین می ­شود، سرمایه شرکت­ها اصولا به وجه رایج کشور تعیین می ­شود. منتهی شرکا می­توانند برای تأمین سرمایه شرکت حصه خود را به صورت نقدی یعنی به پول یا به صورت غیر نقدى تعیین کنند.

در صورتی که مقداری از سرمایه شرکت آورده غیر نقدی باشد. (اعم از اموال منقول مثل خودرو، کاميون وغيره و اموال غير منقول مثل زمین و ملک) ارائه تقویم نامه (ارزیابی قیمت) توسط کارشناس رسمی دادگستری ضروری است. یعنی ابتدا آن مال باید به وسیله کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی و قیمت گذاری شود. تا قیمت و ارزش آن مشخص شود. و سپس به عنوان سرمایه شرکت قيد شود و در صورتی که اموال غیرمنقول جزء سرمایه شرکت قرار گیرد. ارائه سند مالکیت آن به اداره ثبت شرکت­ها ضروری می­باشد.

مدیران شرکت

شرکت­ها نیز مانند سایر اشخاص حقوقی، برای اداره امور و تحقق بخشیدن به اهداف خود نیاز به مدیر و گرداننده دارند؛ سمت مدیران شرکت­ها، به وسیله هیئت مدیره شرکت تعیین می­شود. و خود اعضای هیئت مدیره نیز با رأی گیری از سهامداران شرکت انتخاب می ­شوند.

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کیش - ثبت شرکت تجاری در کیش
مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کیش

مزایای ثبت شرکت در جزیره کیش

 همچنین، ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کیش دارای مزایایی است. این مناطق آزاد تجاری به عنوان محلی برای سرمایه گذاری و تأسیس شرکت جدید جذاب هستند. و از طریق شرکت در صنعتهای مختلف و سرمایه گذاری در پروژه های متنوع، می توانید سود بالاتری را دریافت کنید. همچنین، شرکتها و سرمایه گذارانی که قصد صادرات دارند، می توانند از شرایط برای ورود به بازارهای خارجی که در کیش وجود دارد بهره ببرند. 

همچنین، کیش به عنوان یکی از پربازدیدترین مناطق توریستی در ایران دارای پتانسیل بالایی در صنایع گردشگری است. و این موضوع باعث می شود. که برای سرمایه گذاران در این صنعت نیز بسیار جذاب باشد.

وظایف اداره ثبت شرکت های کیش

طبق ماده ۲ طرح اصلاحی آیین نامه ثبت شرکت­ها اداره کل ثبت شرکت­ها و مؤسسات غیر تجاری کیش دارای وظایف زیر خواهد بود:

الف) ثبت شرکت­های تجاری و مؤسسات غیر تجارتی ایرانی در جزیره کیش و تغییرات بعدی آن.

ب) ثبت دفتر تجارتی شرکت ها و تغییرات بعدی آن.

ج) پلمپ دفاتر تجارتی و غیر تجارتی حوزه کیش.

د) ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت­های خارجی در ایران و تغییرات بعدی آن.

ه) ثبت موسسات خارجی در ایران.

و) تعیین نام شرکت ­ای خارجی و مؤسسات غیر تجارتی در شرف ثبت سراسر کشور.

سامانه ثبت شرکت ها در کیش

سامانه ثبت شرکت ها در کیش برای بسیاری از کسب و کارها امکانات زیادی را ارائه می کند. در واقع، این سامانه قادر است به شرکت ها در فرآیند ثبت نام و انتقال مالکیت و همچنین ثبت تغییرات و صورتجلسات شرکت ها کمک کند. و آنها را در دریافت مجوزهای لازم همراهی کند. 

با استفاده از این سامانه، شرکت ها قادر خواهند بود با سرعت بیشتری جهت تجارت خارجی شرکت آماده شوند. و به تجارت الکترونیک دسترسی داشته باشند. همچنین، این سامانه می تواند باعث افزایش شفافیت در فعالیت های تجاری شرکت ها شود. و به آنها امکان دهد تا با اطمینان بیشتری در بازار عمل کنند. 

در نهایت، سامانه ثبت شرکت ها در کیش به شرکت ها امکان می دهد تا در دنیای رقابتی امروزی به صورت مداوم نوآوری کنند. و رویکردی استراتژیک را اتخاذ کنند. در کل، استفاده از سامانه ثبت شرکت ها در کیش می تواند به ارتقای کسب و کارها کمک کند و آنها را در رقابت با سایر شرکت ها تقویت کند.

موسسه ثبت شرکت تک نیک

ثبت شرکت تک نیک همراه با کارشناسان متخصص در امورات ثبتی آماده انجام امورات ثبتی شما عزیزان مدیران و کارفرمایان شرکت ها در منطقه آزاد کیش با کمترین هزینه ثبت شرکت و تضمین سریعترین زمان می باشند. جهت مشاوره رایگان به شماره 09189414281 تماس حاصل فرمایید.

 

لغو عضویت در تعاونی
ادامه مطلب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست