راهنمای جامع ثبت و تاسیس شرکت در اصفهان

ثبت شرکت در اصفهان

ثبت شرکت در اصفهان

درباره اصفهان و موقعیت اقتصادی آن

راهنمای گام به گام ثبت و تاسیس شرکت ها در اصفهان: اصفهان ملقّب به نصف جهان،  شهری بزرگ و باستانی در مرکز ایران و مرکز شهرستان اصفهان می باشد. که در دوره شاه عباس صفوی در سال ۱۰۰۰ ه .ق به عنوان پایتخت ایران بوده است. و این عنوان را برای سال ها حفظ کرد. همین امر موجب شکوفایی و رونق بیش از پیش این شهرستان گردید.

استان اصفهان یکی از مهمترین مراکز صنایع دستی و هنری ایران است. از مهترین صنایع دستی اصفهان را می توان مواردی همچون: مینا سازی، قلم کاری، قالی بافی،  زری بافی، خاتم کاری،  منبت کاری،  گلیم بافی، کاشی و سرامیک نقره کاری، نقره کاری، و همچنین صنایع شیرین گز و سوهان را نام برد. که در اکثر موارد فوق از سوغات های معروف این شهر نیز به شمار می رود.

شرایط اقتصادی گردشگری اصفهان 

اصفهان با دارا بودن اماکن تاریخی، رفاهی، طبیعی، و تفریحی و مراکز فرهنگی و دیدنی معروف، همه ساله پذیرای گردشگران بسیار زیادی از سراسر ایران و دیگر نقاط جهان می باشد. که از جمله: کاخ چهل ستون، موزه چهل ستون، میدان نقش جهان، مسجد امام،  سی و سه پل، پل خواجو، مسجد جامع،  پل مارنان، پل الله وردیخان، مسجد سید، منار جنبان، گذر چهارباغ عباسی،  مسجد شیخ لطف الله، برج کبوتر خانه، آتشگاه اصفهان، کاخ هشت بهشت، هتل عباسی، کاخ عالی قاپو، کلیسای وانک، حمام علیقلی آقا، شهر بازی رویاها، مدرسه چهارباغ، سبزه میدان، سیتی سنتر اصفهان، بازار آهنگرها،  پارک جنگلی صفه، بام شهر اصفهان، آکواریوم اصفهان، بازار کلاهدوزها، بازار هنر و غیره اشاره کرد.

ثبت شرکت در اصفهان

راهنمای گام به گام ثبت و تاسیس شرکت ها در اصفهان

بطور کلی این شهر بسترهای صنعتی و تجاری بسیار بالایی دارد.  یکی از بزرگترین شهرهای ایران در خصوص شرکت های تجاری می باشد.

استان اصفهان و بخصوص کلان شهر اصفهان محل مناسب برای ثبت شرکت می باشد..
ثبت شرکت در اصفهان با توجه به دلایل بسیار زیادی دارای آمار قابل توجه در سرتاسر کشور است..
موقعیت صنعتی ،اجتماعی، تجاری  و اقتصادی  اصفهان باعث گردیده که شرکت های بسیار زیادی در این شهر متمرکز شوند..
شرکت های سهامی خاص، بامسئولیت محدود،تعاونی و موسسات غیرتجاری در اصفهان بیشترین آمار ثبتی را دارند.

تعریف شرکت به زبان ساده

شرکت یک نهاد تجاری ست که با ثبت اسناد رسمی حاوی نام اشخاص، موضوع فعالیت شرکت، ویژگی های آن، نوع شرکت، سرمایه، اعضاء و سایر مشخصات شرکت نزد اداره ثبت شرکت ها وموسسات غیر تجاری رسمیت می یابد. و بعد ثبت  فعالیت شما در چارچوب ثبت شده و تحت حمایت قانون تجارت قرار گرفته وبه شکل شخصیت حقوقی در می آید.

در حقیقت شرکت نهادی تجاری است که از به اشتراک گذاشتن حرفه  و سرمایه خود با همکاران شما که حسب نوع شرکت و پس از ثبت آن شرکاء یا سهامدار نام می گیرند ایجاد می شود. و این افراد تجربه یا سرمایه خود را با شما شریک می شوند. و همه در سود وزیان این نهاد یعنی شرکت بسته به مبزان سهام یا سهم الشرکه آنها مسئولیت خواهند داشت.

تعریف دیگری ازشرکت تجاری عبارت است از: نوعی شرکت عقدی که به موجب قوانین تجاری و مالی برای انجام امور بازرگانی تاسیس و منشاء پیدایش شخصیت حقوقی در حقوق خصوصی می شود.

راهنمای گام به گام ثبت و تاسیس شرکت ها در اصفهان

مدت زمان و هزینه ثبت شرکت

سوالی که ممکن است در این رابطه مطرح گردد، هزینه های ثبت شرکت در اصفهان است. به طور کلی، هزینه های مربوط به ثبت یک شرکت متفاوت هستند. که در این مقاله سعی کرده ایم مواردی را که باعث تغییر این هزینه ها می گردند را بیان نماییم.

مزایای ثبت شرکت در اصفهان

 • وقتی شرکتی در اصفهان ثبت می شود همه ی قراردادهایی که میان شرکاء بسته می شود رسمی و قانونی می شود. و هیچ یک از شرکاء این توانایی را نخواهد داشت، تا همانند اسناد غیررسمی از وجود شرکتنامه، اساسنامه، صورتجلسات و تصمیم های دیگری که ثبت می شود اظهار بی اطلاعی کنند. و یا به اشکالات و ایراداتی که امکان دارد درباره اسناد غیر رسمی وارد شود استناد نمایند.
 • وقتی شرکتی ثبت می گردد، آن شرکت می تواند موجب اعمال  و مصدر معامله ها و رابطه های مالی و اقتصادی گردد.
 • هنگامی که شرکتی منحل یا ورشکسته می شود، با مقررات و قوانین خاصی به اوضاع مالی شرکت رسیدگی می شود.

هزینه و تعرفه ثبت شرکت در اصفهان

هزینه ثبت شرکت در اصفهان در سال 1402 توسط سایت ما تک نیک ثبت به جرات می توان گفت که ارزانترین هزینه ثبتی در کل کشور می باشد . تعرفه ما 1400000 تومان می باشد. این مبلغ دریافتی بدون هزینه های اضافی دیگر می باشد. در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ثبت شرکت در اصفهان می توانید با کارشناس و مشاور ثبت شرکت تک نیک تماس بگیرید.

 هزینه و قیمت ثبت تغییرات شرکت در اصفهان

هزینه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اصفهان در خرداد 1402  سایت تک نیک بابت هر صورتجلسه 600 هزار تومان دریافت می نماییم. برای مثال سایت تک نیک بایت ثبت صورتجلسه تغییر آدرس شرکت 300 هزار تومان می گیریم. صورتیکه استعلام از موسسات دیگر بگیرید. خواهید دید که قیمت ثبت شرکت و تغییرات در سایت تک نیک نصف قیمت در کل کشور می باشد.

ثبت شرکت در اصفهان با هزینه کم و ارزان

راهنمای گام به گام ثبت و تاسیس شرکت ها در اصفهان

فرایند ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت  توسط سایت تک نیک ثبت پیشرو کاملا سریع و در عین حال با کمترین هزینه انجام می گیرد.

تعرفه های ثبت شرکت در اصفهان توسط سایت ما کاملا شفاف بوده و قبل از شروع بکار ثبت، ما مراجعه کنندگان عزیز را کاملا با مراحل ثبت شرکت آشنا می نماییم.  و ریز هزینه هایی که شخص باید انجام دهد به ایشان خواهیم گفت. عزیزانی که مراحل ثبت شرکت خود را به ما بسپارند، ما تمام تلاش خود را جهت کم هزینه نمودن ثبت شرکت یا تغییرات شرکت شما خواهیم کرد. یکی از موارد کم شدن هزینه های ثبت شرکت در اصفهان غیر حضوری شدن مراحل ثبت شرکت در سایت تک نیک می باشد.

که این باعث گردیده هزینه رفت و آمد شما آن هم در این کلان شهر به حداقل برسد.

شرکت در اصفهان 400x400 - ثبت شرکت در اصفهان
راهنمای گام به گام ثبت و تاسیس شرکت ها در اصفهان

مراحل ثبت شرکت در اصفهان

اصفهان یکی از استان های پرطرفدار جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد. به طوری که پس از تهران بیشترین شرکت ها، در اصفهان به ثبت می رسند. استان اصفهان، از قدیم الایام به عنوان مهم ترین استان ایران همواره مورد توجه فعالان اقتصادی واقع شده است. و توانسته است سرمایه گذاران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جذب نماید.

با توجه به آن چه گفته شد، درصورتی که مایل به راه اندازی کسب و کار جدید در اصفهان می باشید، لاجرم ثبت شرکت بهترین و مطمئن ترین روش برای شروع انواع فعالیت اقتصادی می باشد. اما لازم است که داوطلبان در رابطه با مراحل ثبت اطلاعات و دانش کافی کسب نمایند. تا بعد از این کار، به دلیل ناآگاهی دچار اشتباه و عواقب ناشی از آن روبرو نشوند. در ادامه به طور کامل و مفصل، به مراحل انجام این کار در اصفهان می پردازیم.

سوالی که ممکن است در این رابطه مطرح شود این است که شرکتهای تجاری در اصفهان چگونه به ثبت می رسند؟ و اصولاَ ثبت شرکت تجاری چه مزایا و امتیازاتی را با خود به همراه دارد؟ مراحل ثبت شرکت سهامی خاص کدامند؟
اطلاعات لازم درباره مراحل ثبت شرکت در اصفهان را می توانید در این مقاله پیدا کنید.

مراحل ثبت شرکت توسط متقاضی

راهنمای گام به گام ثبت و تاسیس شرکت ها در اصفهان

تنظیم موضوع فعالیت برای شرکت

که بستکی به خود متقاضی دارد که در چه زمینه ای میخاد فعالیت کند. در انتخاب موضوع فعالیت شرکت سعی کنید که علاوه بر موضوعی که هم اکنون قصد فعالیت آن را دارید. موضوعات دیگری در راستای فعالیت شرکت که ممکن است بعدا انجام دهید را قید کنید. تا بعدا دیگر نیازی به ثبت صورتجلسه افزایش موضوع فعالیت را نداشته باشید.

انتخاب نوع قالب ثبتی بر اساس فعالیت شرکت

حساسترین مرحله ثبت شرکت انتخاب نوع شرکت می باشد. که باید با آگاهی کاملی آن را انتخاب نمود.

انواع شرکت های تجاری طبق ماده 20 قانون تجارت:
شرکت های سهامی عام، سهامی خاص، با مسئولیت محدود ، نسبی، تضامنی، مختلط غیرسهامی، مختلط سهامی و شرکت تعاونی

پس از تعیین موضوع فعالیت شرکت و انتخاب نوع آن، نوبت به مشخص کردن تعداد سهامداران در (شرکت سهامی خاص) یا تعداد شرکاء ( در شرکت با مسئولیت محدود ) و معرفی این اعضاء و ارائه کلیه مدارک لازم برای ثبت در صورتجلسه و اساسنامه شرکت می باشد.

انتخاب اسم مناسب برای شرکت

پس از طی این پروسه، نوبت به انتخاب نام مناسب برای شرکت می باشد. کلیه شرکتها و موسسات غیرتجاری باید در بدو تاسیس برای خود اسمی انتخاب کنند.

اسم  پیشنهادی باید:

1) سابقه ثبت نداشته باشد؛

2- خارجی نباشد؛)

3) دارا معنا و مفهوم باشد.

4) با فرهنگ انقلاب اسلامی مطابقت داشته باشد.

5- کمتر از 3 کلمه یا اسم نباشد.

استعلام نام شرکت ها

متقاضیان عزیز، به منظور حصول اطمینان از عدم ثبت اسم انتخابی شرکت شما می توانند به سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور به نشانی http://www.ilenc.ir مراجعه نمایید. این سامانه زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  است. و علاوه بر شرکت ها تمامی اشخاص حقوقی کشور نظیر شهرداری ها و ارگان های دولتی  و نظامی هم می توانند از آن بهره مند شوند.
بعد از انجام تمامی این امور، برای اعلام تقاضای خود، می بایست اطلاعات خواسته شده را از طریق سامانه ی اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir تکمیل نمایید.

مسئولیت بازرس در شرکت سهامی خاص
ادامه مطلب

تکمیل مدارک لازم برای ثبت شرکت در اصفهان

مدارکی از جمله برابر اصل کردن مدارک شناسایی اعضاء شرکت، افتتاح حساب،تشخیص هویت در صورت لزوم

ثبت اطلاعات شرکت در سامانه ثبت شرکتها اصفهان

با ورود به سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری و طی مراحل ثبت شرکت بصورت گام به گام و تکمیل مراحل با دقت لازم انجام دهید. در صورتیکه شرکت تجاری و یا موسسات باشند باید طبق قانون ثبت شرکت های تجاری و درصورتیکه شرکت تعاونی را به ثبت برسانید باید با قوانین بخش تعاون جمهوری اسلامی ایران آشنایی لازم داشته باشید.

نحوه ارسال مدارک ثبت شرکت 

شامل صورتجلسات و اظهارنامه و در صورت لزوم شرکتنامه در دو نسخه و اساسنامه شرکت یا موسسه در 3 نسخه باید باشد. همراه با گواهی بانکی افتتاح حساب و برابر اصل شده مدارک شناسایی اعضاء و در صورتیکه سامانه از فرد خاصی تشخیص هویت خواسته باشد. باید انجام داده و همراه مدارک به اداره پست مراجعه و مدارک شرکت را پست پیشتاز نمایید.

دریافت اوراق شرکت پس از ثبت شرکت

باتوجه به اینکه هنگام ارسال مدارک شما باید هر یک از مدارک را در دو نسخه تهیه و ارسال نمایید. لذا پس از بررسی کارشناس اداره ثبت شرکت های اصفهان و تایید مدارک، آن اداره یک نسخه اضافی ارسالی شما را مهر کرده و از طریق پست به آدرس شرکت ارسال می نماید.

پرداخت هزینه روزنامه رسمی ثبت شرکت

راهنمای گام به گام ثبت و تاسیس شرکت ها در اصفهان

آخرین مرحله از مراحل ثبت شرکت در اصفهان. پرداخت هزینه آگهی ثبت شرکت در سایت روزنامه رسمی می باشد. به نشانی  www.rrk .ir

می باشد. و پس از انجام و پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت نوبت به طی مراحل روزنامه کثیر الانتشار می رسد. که آن هم بصورت یکجا باید پرداخت شود. و سپس انتشار آن در روزنامه رسمی می باشد. هزینه روزنامه بصورت علی الحساب

هزینه وکیل ثبت شرکت در اصفهان

هزینه حق الوکاله ثبت شرکت مبلغی است که در جهت پیگیری امور ثبت شرکت تا تحویل آگهی اداره ثبت شامل ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت، تنظیم موضوع فعالیت شرکت، هزینه تعیین نام شرکت،  اساسنامه، صورتجلسات هیات مدیره و مجمع موسسین تا تحویل مدارک به پست و دریافت آگهی تاسیس شرکت می باشد.

وکیل ثبت شرکت در اصفهان

ما در سایت تک نیک برای طی مراحل ثبت شرکت در اصفهان از وکیل و حق الوکاله  استفاده نخواهیم کرد. و تنها کاری که متقاضیان عزیز در مراحل ثبت شرکت در اصفهان خواهند کرد 2 تا کار می باشد. یکی افتتاح حساب بنام شرکت در یکی از بانک های سطح شهر و دومی پست کردن مدارک تاسیس شرکت در اداره پست فقط همین و شما دیگر هزینه وکیل و حق الوکاله را پرداخت نمی کنید.

حق الثبت شرکت چیست

بعد از تحویل مدارک در پاکت مخصوص به اداره پست اصفهان، بعد از 3 الی ۵ روز در سامانه مشخص می گردد که شرکت شما ثبت شده است یا خیر.

وقتی که شرکت ثبت شده باشد یک پیغام از طرف سامانه داده می شود به عنوان ” پیش نویس آگهی تاسیس” که پس از پرینت این پیش نویس آگهی باید آن را به اداره ثبت شرکت ها ببرید..

پس از امضا توسط نماینده شرکت که از قبل در سامانه نامبرده شده است. می بایست همانجا هزینه حق الثبت شرکت نقدا به بوسیله کارت کشیدن پرداخت گردد. این هزینه در حدود ۴ الی ۶ هزار تومان می باشد.

حق تمبر سرمایه درخواست ثبت تاسیس

بعد از ثبت شرکت و دریافت آگهی تاسیس، باید به سایت اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری مراجعه نمایید. و باید شماره تمبر سرمایه شرکت را دریافت کنید. و با مراجعه به سایت اداره امور مالیات کشور نسبت به پرداخت مالیات حق تمبر 0.5 در هزار سرمایه شرکت اقدام فرمایید..

لازم جهت ثبت شرکت در اصفهان 850x500 - ثبت شرکت در اصفهان
مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اصفهان

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اصفهان

راهنمای گام به گام ثبت و تاسیس شرکت ها در اصفهان

در صورتی که شخص خودتان و بدون استفاده از هیچ موسسه ای قصد تاسیس یک شرکت در استان اصفهان را داشته باشید.  باید بدانید که تمام فرآیند ثبت شرکت از طریق یک سامانه اینترنتی می باشد، اوراق شرکت باید از طریق این سامانه تنظیم گردند. سپس بعد از چند روز و در صورتی که مشکلی در ثبت سامانه وجود نداشته باشد. باید اوراق را پرینت گرفته و پس از امضا کلیه صورتجلسات و اساسنامه و اظهارنامه آن را از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اصفهان ارسال کنید.

چه مدارک باید به اداره ثبت شرکت ها ارسال کنیم؟

این مدارک عبارتند از:

 • تصویر شناسنامه و کارت ملی تمام اعضاء

نداشتن سوءپیشینه (نیاز به دریافت گواهی نیست و سامانه آنلاین در صورتی که دارای محکومیت باشید خطا خواهد داد. و در صورت نیاز سامانه به شما اطلاع خواهد داد. که سوء پیشینه بگیرید یا نیازی نیست.

 • اعضاء باید موبایل آنها اسمشون باشد.
 • صورتجلسات مجمع عمومی موسسین و هیات مدیره شرکت ( جهت تعیین سمت ها و سهام ها و
 • تنظیم اساسنامه شرکت) را تنطیم نمایید.
 • تنظیم شرکت نامه و تقاضانامه ( اظهارنامه فقط برای شرکت های سهامی)

در صورتی که این فرآیند را به ما بسپارید کافیست فقط فرم ارسالی ما را طبق شناسنامه اعضاء تکمیل واز طریق واتساپ یا ایمیل موبایل خود را برای ما ارسال نمایید. تا بقیه امور تاسیس شرکت و تنظیم این اوراق را به صورت تخصصی همکاران ما در تک نیک ثبت برای شما انجام بدهند.

 

نحوه ثبت شرکت در اصفهان

طبق قانون تجارت ایران، اعضا در شرکت ها برای ( تشکیل شرکت و یا موسسات غیر تجاری  و یا شرکت های با مسئولیت محدود و سهامی خاص و …) جهت انجام امور تجاری بین 2  یا چند نفر تاسیس می شود. و باید در نظر داشت که میزان تعهد افراد در شرکت ها متفاوت می باشد. به طور مثال:

در شرکت با مسئولیت محدود فقط تا میزان و مقدار سرمایه هر شخص در شرکت می باشد. و مسئولیت هر شریک در مقابل دیون و قروض شرکت فقط در حدود سهم الشرکه او در شرکت می باشد..

چون که دراین شرکت سرمایه افراد به سهام یا قطعات سهام ( سهم الشراکه) تقسیم شده است. و ضمنا سهم الشرکه آزادانه قابل نقل و انتقال نمی باشد. و همچنین در شرکت سهامی خاص افراد متشکل می شوند از  پنج  نفر که سه  نفر آنها سهامدار  و  دو نفر هم بازرس بدون سهام شرکت هستند..

و در این شرکت میزان تعهدات افراد نسبت به سرمایه آنها می باشد. در شرکت سهامی خاص دارایی بین افراد به “قطعات سهام” تبدیل می شود.  و شرکت های دیگر نیز تقریبا به همین صورت متشکل می شوند.

هدف کلی ثبت شرکت در اصفهان

پس در اینصورت باید توجه داشت که هدف کلی ثبت شرکت در اصفهان، استفاده از امکانات و امتیازات بعد از ثبت می باشد. که به منظور ارتقای سطح کیفی محصولات و خدمات و البته پیشبرد اوضاع اقتصادی و انتفاعی مجموعه اعضای شرکت می باشد.

با ثبت شرکت می توانید در حیطه قوانین تجاری قدم برداشت. و در زمینه های وسیع تری نسبت به قبل فعالیت کرد.

ثبت شرکت در تک نیک ثبت

برای ثبت شرکت ها نیاز به مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نمی باشد. از این رو برای انجام کلیه امورحقوقی نیاز به مشاوره از یک موسسه ثبتی باتجربه را دارید. شما عزیزان در نظر داشته باشید جهت هرگونه ثبت شرکت در اصفهان با مشاورین متخصص ما در سایت ثبت شرکت تک نیک که لازم است در ارتباط باشید..

سامانه ثبت شرکت ها و موسسات در اصفهان

راهنمای گام به گام ثبت و تاسیس شرکت ها در اصفهان

جهت ورود به سایت ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در کشور می توانید از متخصص ثبتی و حقوقی بهره بگیرید. و با مراحل ثبت شرکت و یا موسسه مورد نیاز خود با تاثیری شگرف در پیشبرد اهدافتان گام بردارید. سایت ثبت شرکت ها در اصفهان با نشانی اینترنتی به نام سامانه ثبت اسناد و املاک در دسترس عموم می باشد. که متقاضیان ثبتی می توانند برای اقدام به ثبت شرکت و یا موسسه خود به آن مراجعه نمایند..

جهت انجام امور ثبتی  و مشاوره می توانید فرم سفارش رایگان را کامل کنید. تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. همچنین می توانید با شماره تلفن 09189414281 مستقیم کارشناس ما تماس حاصل فرمایید.

 

آدرس اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری اصفهان

به شرح ذیل می باشد:

با توجه به اینکه سامانه اداره ثبت شرکت های اصفهان و همچنین کلیه ادارات ثبت شرکت های کشور نوشته شده که از مراجعه حضوری به آن اداره اجتناب نمایید. و در صورت امکان از طریق شماره های ذیل با کارشناس مربوطه تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود
ادامه مطلب

استان اصفهان – شهر اصفهان – خیابان کاوه – اول خیابان جابر انصاری – جنب بانک صادرات.

کدپستی : 1571517451

تلفن اداره ثبت شرکت ها در اصفهان

شماره های تماس با کارشناسان اداره ثبت شرکت های اصفهان : 34410247- 34416019 (031…

لازم به ذکر است که از مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکت های اصفهان امتناع نمایید. و سعی کنید که از طریق تماس تلفنی به آن اداره ارتباط برقرار کنید.

.

امتیازات ثبت شرکت های تجاری در اصفهان 

در این دوران ، شرکت های تجاری نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایفاء می نمایند. شرکت های بازرگانی به صور گوناگون تشکیل می گردند. و هر یک از انواع آن، خصوصیت مخصوص به خود را دارند..
قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران، ثبت همه شرکت های مذکور در قانون را اجباری دانسته است. طوریکه، به دستور ماده دو  قانون ثبت شرکتها، کلیه شراکت های ایرانی موجود در کشور باید به ثبت برسد. و چنانچه شرکتی به ثبت نرسیده باشد، هر ذی نفعی می تواند جهت ابطال آن را از دادگاه درخواست نماید، لذا ادامه حیات و فعالیت هر شرکتی که در ایران تشکیل می شود، منوط به ثبت آن در سایت رسمی ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری گردیده است. از این رو مسئله ثبت کردن شرکت بعد از تشکیل آن از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.

اعتبار شرکت ثبت شده

در حال حاضر تمامی سازمان ها، نهادها،ادارات و بانک های دولتی و غیردولتی در صورتی شرکت را به رسمیت می شناسند. و حاضر به عقد قرارداد و همکاری با یک شرکت می باشند، که شرکت مزبور ثبت شده باشد. و مدارک معتبری مثل شرکتنامه یا اظهارنامه و آگهی تاسیس مبنی بر تاسیس و به ثبت رسیدن شرکت داشته باشند. و مطمئناَ اگر شرکتی به ثبت نرسیده باشد، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری از ارائه تسهیلات و پرداخت وام به آن شرکت ها خودداری خواهند نمود. و کمتر سازمان و نهادی حاضر به عقد قرارداد با چنین شرکت هایی خواهد بود.

با سرمایه ثبت شده شرکت افراد خارج از شرکت متوجه می شوند که این شرکت در چه حد اعتبار دارد. زیرا کسی که قرارداد مهمی با شرکت منعقد می نماید یا معامله مهمی انجام می دهد باید بداند که سرمایه شرکت تا چه اندازه است و اختیار مدیران شرکت تا چه حد بوده و بالاخره قدرت و توانایی این شخصیت حقوقی به چه میزان است

دیگر مزایای ثبت شرکت در اصفهان

شرکت در نمایشگاه های بین المللی و داخلی.

ایجاد یک شخصیت حقوقی که دارای هویت مشخص است.

اقدام به ثبت شعبه های داخلی و خارجی.

برخورداری از تسهیلات و وام های مالی از بانک ها و یا موسسات مالی

تعهدات برای یک نفر از شرکاء نخواهد بود بلکه برای شرکت می باشد.

داشتن شناسه ملی و شماره ثبت و کد اقتصادی برای بهره مندی از مزایا و شرایط شرکت ها .

تقسیم مسئولیت ها در بین چند نفر.

انعقاد قرارداد با اشخاص حقیقی، حقوقی داخل و خارج از کشور.

اعتماد و تمایل بیشتر مشتریان و مراجعین به کار کردن با یک شرکت.

شرکت در مزایده ها و مناقصات مختلف.

اخذ نمایندگی رسمی از شرکت های داخلی یا خارجی

 

نمونه شرکت های خدماتی ثبت شده در اصفهان

 • راهنمای گام به گام ثبت و تاسیس شرکت ها در اصفهان
 • خدمات حمل و نقل برون شهری، درون شهری، هوایی و ریلی.
 • خدمات گردشگری برای ایرانیان و خارجیان
 • خدمات تهیه غذا و رستوران ها ی زنجیره ای درون شهری و برون شهری.
 • شرکت های خدماتی مسافران و گردشگران
 • خدمات نظافتی
 • خدمات تعمیر و سرویس ماشین آلات سنگین و سبک

به دلیل وجود فعالیت های عمرانی زیاد دراستان اصفهان مهندسان مکانیک، اقدام به تاسیس شرکت برای انعقاد قرارداد نموده اند.

انواع شرکت قابل ثبت در اصفهان

اگر بخواهیم در یک نگاه کلی مروری بر تقسیم بندی شرکت ها داشته باشیم. در قانون تجارت شرکت هایی که قابلیت ثبت دارند، بر 8 قسم تقسیم شده اند. که در ثبت شرکت اصفهان عبارت اند از:

 1. ثبت شرکت با مسئولست محدود”

  یکی از پر کاربرد ترین شرکت ها از انواع شرکت های قابل ثبت در قانون تجارت، بدون شک شرکت با مسئولیت محدود می باشد. این شرکت با حداقل اعضاء، یعنی 2 نفر قابل ثبت می باشد. اعضاء هیات مدیره در این شرکت با عناوین رئیس هیات مدیره، نائب رئیس، مدیر عامل و عضواصلی هیات مدیره تعیین سمت می شوند. در این شرکت سرمایه به شکل سهم الشرکه بین شرکاء تقسیم خواهد شد.  توضیحات کامل و بیشتر در مورد این شرکت را در راهنمای ثبت شرکت با مسئولیت محدود بخوانید.

 2. ثبت شرکت سهامی خاص”

  تاسیس شرکت سهامی خاص در بین شرکت های سهامی متقاضیان زیادی را در حوضه ثبت شرکت های اصفهان را دارد. این نوع شرکت دارای 3 عضو هیات مدیره و دو بازرس می باشد. در این شرکت هم سمت به شکل بند فوق می باشد. و سرمایه این شرکت توسط اعضاء تامین می گردد. که حداقل 35 درصد از آن به عنوان سرمایه تعهدی باید در  حسابی به اسم شرکت در شرف تاسیس واریز گردد. این نوع شرکت ثبتی پس از شرکت مسئولیت محدود بیشترین تقاضای ثبت را در اصفهان را دارد.

 3. ثبت شرکت  سهامی عام”

  این نوع شرکت بعد از ثبت در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری اصفهان، سهام آن در بورس مورد معامله قرار می گیرد. و بخشی از سرمایه این نوع شرکت از طریق پذیره نویسی سهام توسط مردم تهیه می گردد. و موسسین این شرکت از قبل بیست در صد سرمایه را تعهد خواهند کرد. که 35 درصد از 20 درصد باید در حسابی به اسم شرکت در شرف تاسیس واریز گردد. اعضای این شرکت از پنج نفر  شروع می شوند. و مدارکی که باید به اداره ثبت شرکت ها ارسال شود: 2 نسخه از اظهار نامه  و طرح اولیه از اساسنامه شرکت و طرح اعلامیه پذیره نویسی سهام شرکت می باشد. که پس از ثبت فوراً در بورس قرار خواهد گرفت.

 4. ثبت شرکت تعاونی”

  شرکت های تعاونی حداقل با 7 عضو (حقیقی یا حقوقی) تاسیس می گردد. حق رای در این شرکت نسبت به سهام اعضاء نیست بلکه هر عضو حق 1 رای دارد. و این به معنای این است که اشرکت تعاونی به  اعضاء اعتبار دارد. نه به سرمایه آنها. در واقع هدف تعاونی هم کمک و همکاری بین اعضاء آن می باشد. اعضای این نوع تعاونی دارای وضعیت معیشتی پایین می باشند.

 5. تاسیس شرکت تضامنی”

  شرکت های تضامنی با حداقل 2 عضو ثبت می شوند. و تعهد اعضاء کلی می باشد نه به نسبت سهام شان. یعنی هر عضو نسبت به کل بدهی شرکت ضامن می باشد. برای ثبت موسسات مالی یا صرافی ها قالب تضامنی باید استفاده شود.

 6. ثبت شرکت نسبی” این شرکت ها هم از قواعد شرکت با مسئولیت محدود مانند 2 عضو و سرمایه حداقلی 100 هزار تومانی پیروی می کند. و تعهد اعضاء به نسبت سهام ایشان می باشد..
 7. شرکت مختلط سهامی”

  این قالب شرکت  از 2 یا چند  عضو ضامن و 2 یا چند سهامدار تاسیس می شوند. که متقاضی چندانی در حوضه ثبت شرکت دراصفهان  را ندارد.

 8. شرکت مختلط غیر سهامی” این نوع شرکت هم از 2 یا چند عضو و 2 یا چند ضامن تاسیس می شود. سرمایه در آن بصورت نقدی است نه سهام، و باید در حساب شرکت واریز گردد. .

علاوه بر موارد فوق الذکر یک نوع دیگر ثبت موسسات غیر تجاری هم در قانون گذاشته شده است. که ثبت آن در صلاحیت  اداره ثبت شرکت ها می باشد. و تقریباً از قواعد ثبتی مشابهی با  ثبت شرکت ها پیروی می کند.

ثبت موسسه حقوقی و غیر تجاری در اصفهان

راهنمای گام به گام ثبت و تاسیس شرکت ها در اصفهان

موسسات غیر تجاری  با موضوعات مختلفی تاسیس می گردند. که ممکن است برای کسب منافع مالی باشند. در این صورت این موسسه انتفاعی محسوب می گردند. و یا اینکه منفعتی در کار نباشد که در این صورت غیر انتفاعی محسوب می گردند. موضوعاتی مانند: آموزش، موضوعات فرهنگی، خدمات، علمی و …. در چهار چوب موسسات غیر تجاری معمولا به ثبت می رسند. در خصوص موسسات مساله عدم سوء سابقه کیفری اعضاء وجود نخواهد داشت. برعکس شرکت ها که باید حتماً اعضای بدون سابقه کیفری باشند. این موسسات با حداقل 2 عضو و 100 هزار تومان سرمایه اولیه تعهدی تاسیس می شوند.

در خصوص موضوعات ثبت شرکت اصفهان دانستن این نکته الزامی است که برخی از موضوعات فعالیت باید قبل از درخواست ثبت از سوی ارگان ذی صلاح مجوز دریافت نمایند. که برای دانستن این موضوعات و سازمان های مرتبط صادر کننده مجوز با کارشناسان ثبت تک نیک تماس حاصل فرمایید.

ثبت شرکت ارزان در اصفهان 

سایت تک نیک پاسخگوی دقیق سوالات شما عزیزان در مورد ثبت شرکت و تغییرات شرکت در اصفهان می باشد. و در صورتیکه نیاز به اطلاعات بیشتری در مطالب فوق الذکر را دارید کافیست با کارشناس باتجربه ما با شماره 09189414281 تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است هزینه ثبت شرکت در اصفهان توسط سایت تک نیک 1400000 تومان با ارزانترین قیمت در خدمت شما می باشد. همچنین هزینه ثبت تغییرات شرکت در اصفهان توسط سایت ما: بابت هر ثبت صورتجلسه 600 هزار تومان می باشد. که این مبلغ ارزان ترین قیمت در سطح کشور می باشد.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
X

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست مطالب

خبر نامه

اولین نفری باشید که از مقاله‌ها و تخفیف‌های ویژه مطلع می‌شوید.

تماس با تک نیک ثبت

با تیم تک نیک ثبت - ثبت شرکت در اصفهان