صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده

پس از تشکیل و برگزاری مجمع عمومی فوق‌ العاده شرکت، یکی از مراحل مهم برای تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده خواهد بود. در تنظیم این صورتجلسه باید نکات لازم لحاظ شود. تا از رد آن جلوگیری شود.

 

 

 

 

مجمع عمومی فوق العاده جهت چه تصمیماتی تنظیم می شود؟

صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده برای تغییر در کلیه مواد اساسنامه شرک و انحلال و ادغام شرکت و همچنین استعفای دسته جمعی هیات مدیره تنظیم خواهد شد. در صورتجلسه ذیل می توان از کلیه تغییرات یاد شده استفاده نمود.

بسمه تعالی

نمونه صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده

 

نام شرکت : …………………………………  به  شماره ثبت ……………  به

شناسه ملي ……………………………..  و سرمایه ثبت شده شرکت…………………………. ریالی

صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت ………………………………….   به  شماره ثبت ……………………….. در تاریخ ………………….. ساعت 08:00  با حضور اکثریت / کلیه سهامداران در محل قانونی شرکت تشکیل گردید.

 

الف: در اجرای ماده 101 لایحه اصلاحی قانون تجارت:

1ـ آقای / خانم ………………………….  به سمت رئیس جلسه

2ـ  آقای / خانم ………………………….  به سمت ناظر جلسه

3ـ آقای / خانم ………………………….   به سمت ناظر جلسه

آقای / خانم ………………………….  به سمت منشی جلسه انتخاب شدند.

 

ب: در خصوص دستور جلسه، 1ـ افزایش سرمایه افزایش یا کاهش سرمایه تغییر موضوع شرکت تغییر نام تغییر آدرس و ………… به شرح ذیل اتخاذ تصمیم شد.

 

 

ج: اینجانبان اعضاء هیات مدیره و بازرسین ضمن قبولی سمت خود اقرار می نمائیم که هیچگونه سوء پیشینه کیفری نداشته و ممنوعیت اصل 141 قانون اساسی و مواد 111 و147 . 126 لایحه اصلاحی قانون تجارت را نداریم .

 

د: به آقای / خانم ………………………….  احدی از سهامداران یا احدی از مدیران یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت و امضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

 

امضاء هیات رئیسه:  رئیس …………………………..                               منشی …………………………………

 

 ناظر اول …………………………………                                           ناظر دوم ………………………………..

 

نکات و اطلاعیه ها:
1. در صورتی که دستور جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه یا فوق العاده انتخاب هیئت مدیره، انتخاب بازرسان، انتخاب روزنامه، تصویب بودجه و حساب سود و زیان یا یک یا دو نفر باشد. از آنها می توانید با استفاده از قالب صورتجلسه، از موارد مورد نیاز استفاده کرده و در دستور کار جلسه قرار دهید.
2. نیازی به انتخاب روزنامه پرتیراژ در هر مجمعی نیست و تا زمانی که قصد تغییر روزنامه را ندارید. همان انتخاب اولیه معتبر است.
3- تاریخ تشکیل مجمع عمومی عادی سالیانه در چهار ماهه اول سال مالی خواهد بود. در صورتی که به هر دلیل در آن مدت جلسه تشکیل نشود. مجمع عمومی عادی باید به صورت فوق العاده تشکیل شود.

حق رای و حضور سهامدار در مجامع
ادامه مطلب

4-اعضای هیئت مدیره و بازرسان با امضای صورتجلسه ذیل قبولی خود را اعلام می کنند همچنین می توانند طی نامه جداگانه ای قبولی خود را اعلام کنند این اوراق باید ضمیمه صورتجلسه و تحویل اداره ثبت شرکت ها شود.
5. در صورتی که تشخیص داده شود که رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت باید یک نفر باشند و این در اساسنامه پیش بینی نشده باشد و طبق ماده 124 قانون اصلاح مقررات تجارت. این قانون باید به تصویب دو سوم اعضای شورا برسد.
6. صورتجلسه هیأت مدیره در خصوص تعیین سمت اعضای هیأت مدیره و امضاء کنندگان در فرم پیوست تنظیم می شود.

7. صورتجلسه در سه نسخه تنظیم و کلیه صفحات به امضای رئیس مجمع رسیده و یک نسخه به اداره ثبت شرکت ها تحویل می گردد.
8. در صورتی که مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شود، تشریفات دعوت باید طبق آئین نامه شرکت و مواد طرح اصلاحیه قانون تجارت (ماده 99) رعایت شود.
9. در صورتی که مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شود، اصل روزنامه حاوی دعوتنامه به همراه صورتجلسه باید به اداره ثبت شرکت ها تحویل شود.
10. اسامی سهامداران شرکت کننده در مجمع و تعداد سهام آنها باید در فهرستی نوشته و به امضای آنها برسد و هیئت مدیره مجمع باید از صحت آن اطمینان حاصل کرده و به همراه نامه به اداره ثبت شرکت ها تحویل دهد. لحظاتی از یک ملاقات.
11. صورتجلسه باید حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ تشکیل جلسه به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
X

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست مطالب

خبر نامه

اولین نفری باشید که از مقاله‌ها و تخفیف‌های ویژه مطلع می‌شوید.

تماس با تک نیک ثبت

با تیم تک نیک ثبت - صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده