تمدید مدت فعالیت شرکت

تمدید مدت فعالیت شرکت در مجمع فوق العاده

انواع مدت فعالیت شرکت

مدت اعتبار به دو صورت : مدت فعالیت محدود و مدت فعالیت یا نامحدود تعیین می گردد.  مدت فعالیت شرکت زمانی اهمیت دارد، که با انحلال شرکت مقایسه گردد. طبیعیست که شرکتی که مدت محدودی فعالیت دارد. پس از انقضای آن مدت، شرکت منحل می‌شود.
یکی از نکات مهمی که باید در هنگام ثبت شرکت به آن توجه شود مدت فعالیت شرکت است. برای تاسیس شرکت لازم است که حتما مدیران شرکت‌ها مدتی در اساس نامه شرکت درج کنند. به این خاطر که فعالیت شرکت برابر با مدت زمانی است که شرکت در آن فعالیت رسمی و قانونی دارد.

تمدید مدت شرکت

یکی از موارد الزامی اساسنامه شرکت به نحو منعکس در بند ۳ ماده ۸ قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت ،۱۳۴۷ مدت شرکت است. هرچند که در گذشته برای شرکت های بسیاری و اکنون به صورت انگشت شمار برای شرکت هایی بنابر برخی ملاحظات مدت معینی در نظر گرفته می شده یا می شود، لکن امروزه تقریباً مؤسسان همه شرکت های تجاری ترجیح می دهند. شرکت مورد نظر خود را به صورت نامحدود تاسیس نمایند.

تا از مشکلات بعدی ناشی از پایان عمر شرکت برکنار باشند. چرا که به موجب بند دو مادۀ ۱۹۹ قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت ۱۳۴۷ در صورتی که شرکت برای مدت معین تشکیل گردیده و آن مدت منقضی شده باشد … شرکت سهامی منحل می شود.

صلاحیت تمدید مدت فعالیت شرکت

مگر اینکه مدت قبل از انقضا تمدید شده باشد. تمدید مدت فعالیت شرکت از امور مرتبط با اساسنامه شرکت بوده و در صلاحیت خاص مجمع عمومی فوق العاده قرار دارد. با توجه به منطوق مقرره بالا پس از انقضای مدت شرکت دیگر ماهیت حقوقی ای وجود ندارد تا تصور تمدید آن برود.

مراحل ثبت صورتجلسه تمدید مدت فعالیت شرکت

برای تمدید مدت فعالیت شرکت، در کلیه شرکت ها لازم است که صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده را تنظیم نمایید. و وارد سامانه اداره ثبت شرکت‌ها کنید.
قسمت‌های مورد نظر سامانه ثبت شرکت ها را پر کنید.
صورتجلسه تنظیم شده را همراه با دیگر مدارک در سامانه ثبت شرکت‌ها بارگذاری نمایید.
بعد از تکمیل و بارگذاری نهایی مدارک در سامانه ثبت شرکت ها، آنها را به صورت پستی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال نمایید.

شرکت با مسئولیت محدود در قانون تجارت
ادامه مطلب

روزنامه رسمی تمدیر مدت فعالیت شرکت

در صورتی که مدارک شما تایید شوند. لازم است که در اداره ثبت شرکت‌ها حضور پیدا کنید. پس از پرداخت هزینه‌های ثبتی قانونی، روزنامه رسمی تمدید مدت فعالیت شرکت  را آگاهی نمایید.

 

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
X

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست مطالب

خبر نامه

اولین نفری باشید که از مقاله‌ها و تخفیف‌های ویژه مطلع می‌شوید.

تماس با تک نیک ثبت

با تیم تک نیک ثبت - تمدید مدت فعالیت شرکت