مشاوره رایگان

حق الزحمه و پاداش هیات مدیره شرکت سهامی

آیا هیئت مدیره شرکت سهامی می توانند در هیات مدیره شرکتی دیگر عضو شوند؟

اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی از سهام داران شرکت اند.  و با به عضویت درآمدن در هیات مدیره پذیرای مسئولیت اداره امور شرکت می شوند. اما عضویت در هیات مدیره اساساً یک مسئولیت موظف و مستمر نیست.  و به همین دلیل مدیران می توانند هم زمان در هیات مدیره چند شرکت عضویت داشته باشند.  و بنابراین مجاز به دریافت حقوق مستمر از شرکتها هم نیستند.

پرداخت حق الزحمه حضور اعضای غیر موظف هیات مدیره

برابر ماده ۱۳۴ اصلاحیه قانون تجارت، به اعضای غیر موظف هیات مدیره شرکت سهامی بر اساس ساعات حضور در جلسات این هیئت حق حضور پرداخت می شود. پرداخت این مبلغ را مجمع عمومی به طور یکسان برای همه اعضای غیر موظف هیئت مدیره تعیین و تصویب میکند.

نحوه پرداخت حق الزحمه هیات مدیره توسط مجمع عمومی

به موجب این ماده مجمع عمومی عادی شرکت سهامی صاحبان سهام میتواند با توجه به ساعات حضور اعضای غیرموظف هیئت مدیره در جلسات هیئت مزبور، پرداخت مبلغی را به آنها به طور مقطوع بابت حق حضور آنها در جلسات تصویب کند. مجمع عمومی این مبلغ را با توجه به تعداد ساعات و اوقاتی که هر عضو هیئت مدیره در جلسات هیئت حضور داشته است تعیین خواهد کرد. هم چنین در صورتی که در اساس نامه پیش بینی شده باشد. مجمع عمومی می تواند تصویب کند که نسبت معینی از سود خالص سالانه شرکت به عنوان پاداش و حق الزحمه به اعضای هیئت مدیره تخصیص داده شود.

مالیات حق حضور در جلسات هیات مدیره

اعضای غیرموظف هیئت مدیره حق ندارند به جز آنچه در این ماده پیش بینی شده است در قبال سمت مدیریت خود به طور مستمر یا غیر مستمر بابت حقوق یا پاداش یا حق الزحمه وجهی از شرکت دریافت کنند.
برابر تبصره ماده ۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم مصوب سال ۱۳۹۴، حق حضور پرداختی به این مدیران مشمول مالیات مقطوعی به نرخ ۱۰ درصد می شود.

حق الزحمه و پاداش هیات مدیره شرکت سهامی

شرایط اعطای پاداش به اعضای هیات مدیره چیست؟

۱- پاداش باید در اساس نامه شرکت یا سازمان پیش‌بینی و در مجمع عمومی شرکت شرکت سهامی تصویب شده باشد.
۲- پاداش دریافتی اعضای هیات مدیره در شرکتهای سهامی عام از ۳ درصد و در شرکت‌های سهامی خاص از ۶ درصد سودی که به صاحبان سهام اعطا می‌شود، بیشتر نباشد .

حقوق و مزایای و حق الزحمه اعضای موظف هیات مدیره شرکت سهامی

اما به اعضای موظف هیات مدیره چنین حق الزحمه ای تعلق نمی گیرد. این اعضا افزون بر مسئولیتهای کلی همه اعضای هیات مدیره به طور مستقیم و خاص، در امور اجرایی شرکت درگیر بوده و خدماتی ارائه می کنند.  و بابت خدماتشان باید از مزایایی مانند مدیران شاغل در سایر شرکتها برخوردار باشند. حقوق و مزایای اعضای موظف هیات مدیره شرکت سهامی توسط خود هیئت مدیره و در قالب قرادادهای استخدامی با آنان تعیین و پرداخت می شود.  و نکته مهم در این ارتباط، متناسب بودن مبالغ پرداختی به آنان است. تا هم صرفه و صلاح شرکت تأمین شود. و هم برای ادامه کار این مدیران انگیزه بخش باشد.

چه کسانی نمی توانند مدیر شرکت سهامی باشند؟
ادامه مطلب

مقاله ممنوعیت های انتخاب هیات مدیره را جهت تکمیل اطلاعاتتون در هیات مدیره را مطالعه کنید.

مزایای پرداخت حقوق اعضای موظف هیات مدیره شرکت

در ماده ۱۲ دستورالعمل حاکمیت شرکتی آمده است:
هیئت مدیره باید مبنای حقوق و مزایای اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد اجرایی را به گونه ای متناسب با عملکرد آنان تعیین نماید.  که با منافع بلندمدت شرکت و سهامداران همسو باشد.  و هم چنین منجر به انگیزه بخشی به اعضای هیات مدیره شرکت سهامی شود.

مقاله جامع وظایف هیات مدیره شرکت های تجاری جامع و کامل است. پیشنهاد می شود مطالعه فرمایید.

تعیین حقوق و مزایا به اعضای موظف و غیر موظف بر عهده کیست؟

و این در حالی است که در ماده ۶۱۰ پیش نویس قانون تجارت جدید مقرر شده است؛ « پرداخت هرگونه حقوق و مزایا و حق الزحمه به اعضای موظف و پرداخت حق حضور به اعضای غیر موظف هیئت مدیره شرکت سهامی با تصویب مجمع عمومی عادی مجاز می باشد. مجمع عمومی میتواند اختیار فوق در خصوص تعیین حقوق و مزایای اعضای موظف را به هیات مدیره تفویض کند. تبصره: اطلاعات مربوط به تمامی پرداختهای موضوع این ماده باید به صورت مشخص در گزارش منضم به صورتهای مالی هیات مدیره به مجمع افشا شود».

حق الزحمه و پاداش هیات مدیره شرکت سهامی

دانش افزائی اعضای هیات مدیره شرکت سهامی

نکته شایان توجه دیگر در ارتباط با کارکرد اعضای موظف هیات مدیره شرکت سهامی، دانش افزایی آنان در حوزه های کاریشان است. تا به این ترتیب در انجام وظایف شان اثر بخشی لازم را دارا باشند.  در همین ارتباط در ماده ۱۷ دستورالعمل حاکمیت شرکتی افزوده شده است.
هیئت مدیره باید اطمینان یابد که اعضای هیات مدیره ضمن اطلاع از الزامات کاری و مسئولیتهای خود به طور پیوسته مهارت ها و آگاهی های خود را در زمینه کسب و کار و حاکمیت شرکتی به روز می کنند. تا وظایف خود را در هیات مدیره و کمیته های آن به نحو اثر بخش انجام دهند. این موضوع باید به نحو مناسب مستندسازی شود.
تبصره: اعضای هیئت مدیره باید دانش لازم در زمینه مالی و حقوقی کسب نمایند.

نحوه تقسیم پاداش هیات مدیره شرکت ها

پاداش هیات مدیره شرکت یکی از موضوعات مهم در حوزه تجارت است که بر اساس قانون تجارت تعیین می‌شود. در این مقاله قصد داریم نحوه تقسیم پاداش هیات مدیره شرکت ها را تبیین کنیم.

ساختار قانونی هیات مدیره
ادامه مطلب

نخستین موردی که باید مورد توجه قرار بگیرد، قانون تجارت است که الزامات و مقررات مربوط به تقسیم پاداش هیات مدیره را تعیین می‌کند. بنابراین، بر اساس قانون تجارت، هیات مدیره باید در تقسیم پاداش دقت کند. الزامات قانونی را رعایت کند.

در بسیاری از شرکت ها، پاداش هیات مدیره بر اساس عملکرد شرکت تعیین می‌شود. به عبارت دیگر، وقتی که شرکت خوب عمل می‌کند. سود اقتصادی خوبی به دست می‌آورد، هیات مدیره می‌تواند پاداش بیشتری دریافت کند. اما در شرایطی که شرکت به مشکلات مالی می‌خورد. سود کمتری به دست می‌آورد، پاداش هیات مدیره کاهش می‌یابد. یا حتی ممکن است صفر شود.

مقاله رویه برگزاری مجمع عمومی توسط هیات مدیره را مطالعه کنید.

تیم تک نیک ثبت آماده ارائه مشاوره رایکان ثبت تغییرات شرکت را به شما عزیزان می باشد. شماره مشاور 09189414281 حسن تیربخش

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.