ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران

در این مقاله توضیح کاملی از تمامی هزینه ها و تعرفه ها و مراحل ثبت شرکت بصورت گام به گام و همچنین کلیه مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص در تهران برای شما عزیزان تشریح شده است. امیدواریم توانسته باشیم، جواب سوالات و ابهامات ثبتی شما عزیزان را داده باشیم.

شرکت سهامی خاص چیست؟

شرکت‌ هایی که تمامی سرمایه آن در موقع تاسیس منحصراً توسط مؤسسین تأمین گردیده‌ است سهامی خاص نامیده می‌ شوند. در این نوع شرکت عبارت (شرکت سهامی خاص) باید قبل‌ از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت در کلیه اوراق بهادار و اخبار اطلاعیه‌ ها و آگهی‌های شرکت به‌ طور روشن و خوانا قید شود.

تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران 850x500 - ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران
ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران

جهت کسب مشاوره ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران و با مسئولیت محدود به شماره 09189414281 تماس حاصل فرمایید.

موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص در تهران

موضوع فوق موضوع فعالیت هر شرکتی نشان‌ دهنده هویت و اهدافی می‌ باشد، که این شرکت جهت آن منظور تشکیل گردیده‌ است. شخص حقوقی تنها می‌ تواند درباره موضوعاتی عمل نماید که در موضوع شرکت بیان شده باشد. به‌ موجب این امر شرکت سهامی خاص موضوع شرکت را وسیع می‌ تواند استفاده کند.

موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص بیانگر زمینه کاری آن و معرف حوزه خدمات آن است این موضوعات طیف وسیعی از حوزه‌ها را دربر می‌گیرند و بسیار متنوع و گسترده می‌تواند باشد. همچنین تصمیم‌گیری در مورد موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص و نوع فعالیت آن پیش‌از ثبت قانونی شرکت الزامی است. هرگونه تغییری در نور زمینی نیز پس‌از ثبت رسمی منوط به طی کردن روال قانونی تغییرات شرکتی که به‌موجب آن برگزاری مجمع عمومی فوق‌ العاده جهت تغییر موضوع فعالیت می‌باشد.

هیات مدیره شرکت سهامی خاص در تهران

هیئت‌ مدیره اصولاً مسئول اداره کلیه عملیات شرکت است. و حق نظارت در کلیه امور شرکت را دارد. لذا هر شرکت سهامی خاص به وسیله هیئت‌ مدیره‌ای که از بین صاحبان سهام انتخاب‌ شده و کلاً یا بعضاً قابل عزل می‌ باشند، اداره خواهد شد.  و تعداد آن‌ ها در شرکت سهامی خاص حداقل ۳ نفر می‌ باشد. تعداد اعضای هیئت‌ مدیره با توجه به این‌ که در فوق گفته شد، ۳ نفر می‌ باشد.  و لازم است که سمت‌ های آن‌ها هم قبل‌ از تاسیس تعریف شده باشد.  که بدین‌ ترتیب می‌ باشند: رییس هیئت‌ مدیره، نایب‌ رئیس هیأت‌ مدیره و عضو اصلی هیات مدیره.

اصولی که در انتخاب اعضای هیئت‌ مدیره شرکت سهامی خاص باید در نظر گرفت:

۱-مدیران شرکت اصولاً از طرف مجمع عمومی شرکا انتخاب می‌شوند.

۲-مدیران شرکت‌های سهامی خاص باید از بین صاحبان سهام انتخاب شوند.

۳-مدت انتخاب مدیران در شرکت سهامی خاص حداکثر ۲ سال می‌باشد.

۴-مدیران در هر موقع قابل عزل می‌باشند.

۵-سمت مدیریت قابل‌واگذاری به دیگری نیست.

سرمایه شرکت سهامی خاص در تهران

سرمایه‌ی این نوع شرکت در موقع تاسیس در تهران همانند شرکت با مسئولیت محدود کمتر از یک میلیون ریال نخواهد بود. و هرگاه تمام یا قسمتی از سرمایه به‌طور غیرنقدی باشد، باید تمام آن تأدیه گردیده و صورت تقدیر (ارزیابی) آن به تفکیک در اظهارنامه منعکس‌شده باشد. لازم به ذکر است که تقویم سرمایه غیر نقد توسط کارشناس رسمی دادگستری به عمل خواهد آمد. و متذکر می‌گردد که برخلاف شرکت سهامی عام ارزش اسمی سهام شرکت سهامی خاص بدون هیچ‌گونه محدودیتی و منابع صدیقی سرمایه‌داران شکار و از تقسیم کل سرمایه شرکت بر تعداد کل سهام مشخص می‌گردد.

شرکت سهامی خاص نمی‌توانند سهام خود را برای پذیره‌نویسی یا فروش در بورس اوراق بهادار توسط بانک‌ها عرضه نمایند. 

تعداد اعضای شرکت سهامی خاص در تهران

حداقل تعداد اعضای شرکت سهامی خاص ۵ نفر  خواهد بود. که ۳ نفر به‌عنوان سهام‌دار شرکت و عضو هیئت‌ مدیره می‌باشند. و ۲ نفر به‌عنوان بازرس باید باشند.

درصورتی‌که شرکت ۳ نفر روزنامه‌نگار تاسیس گردد. این ۳ نفر اعضای هیئت‌مدیره محسوب می‌گردند. که ۱ نفر به‌عنوان رییس و مدیر و ۱ نفر به‌عنوان نایب‌رئیس هیئت‌مدیره و نیز نفر به‌عنوان عضو اصلی هیات مدیره انتخاب می‌شود.

بازرسان شرکت، یکنفر به عنوان بازرس اصلی و  نفر دیگر به عنوان بازرس علی‌البدل که توسط مجمع عمومی موسسین هنگام تاسیس شرکت و در مجمع عمومی عادی موقع ثبت تغییرات شرکت انتخاب می گردند. لازم به ذکر است، بازرسان نباید سهام‌دار شرکت باشند.

ایجاد و پایان شخصیت حقوقی شرکت سهامی
ادامه مطلب
نیک ثبت سرمه ای 850x500 - ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران
مجامع عمومی شرکت سهامی خاص در تهران

مجامع عمومی شرکت سهامی خاص در تهران

با در نظر گرفتن حقوق صاحبان سهام، بالاترین مرجع شرکت‌های سهامی خاص مجمع عمومی می‌باشد. که در حکم قوه مقننه می‌باشد. که اصول و طرز کار و عملیات شرکت را تعیین نموده، مدیران و بازرسان شرکت را انتخاب و عملیات آن را بررسی و تأیید یا تصحیح می‌کند.

تصمیمات مجمع عمومی در صورتی معتبر است که تشریفات مقرر در قوانین ثبت شرکت و اساسنامه برای دعوت و تشکیل حد نصاب سهام حاضر و اکثریت لازم در نظر گرفته شود. کلاس ج چنانچه این تشریفات رعایت نگردد. کما تصمیمات متخذه باطل بوده و هر شخص ذی‌نفع می‌تواند تقاضای ابطال آن را بنماید.

حتی اگر کلیه صاحبان شرکت موافقت خود را با تصمیمات اعلان دارند. زیرا در شرکت‌های سهامی صاحبان سهام جزء به جزء به وسیله شرکت در مجامع عمومی که صحیحاً و تشکیل شد و باشند. نمی‌توانند اظهارنظر نمایند.

تصمیمات متخذه در مجامع عمومی واجد اهمیت یکسان نیستند. بعضی از تصمیمات مربوط به امور عادی و جاری شرکت است. که قانون حد نصاب و اکثریت کمتری برای آن قائل شده‌است. و برخی دیگر که ممکن است در اساسنامه شرکت تغییراتی دهد. حتی مخالف عقد شرکت باشد.

مجامع عمومی شرکت‌های سهامی خاص در تهران

الف: مجمع عمومی مؤسس

به: مجمع عمومی عادی

ج: مجمع عمومی فوق‌العاده

مجمع عمومی عادی شرکت سهامی خاص در تهران

مجمع عمومی عادی شرکت سهامی خاص در تهران سال قبل مجمع عمومی عادی مجموعه‌ای است. که برای امور عادی و جاری شرکت تشکیل می‌شود. زیرا صاحبان سهام به وسیله تشکیل مجمع عمومی در اداره امور شرکت با تعیین هیئت‌مدیره و بازرسان دخالت نموده و بعداً نیز عملیات آن‌ها را مورد تأیید و تصویب قرار می‌دهند.

این مجمع اجباراً و یا معمولاً چند ماهی بعد از پایان سال مالی شرکت تعیین می‌شود. زیرا بعد از خودروی سال مالی (معمولاً پایان هر سال هجری شمسی) باید حساب‌های شرکت بسته و ترازنامه و حساب سود و زیان آن تنظیم در: که البته بستگی به حجم عملیات شرکت دارد. یادآوری می‌گردد که کلیه شرکت‌ها باید اظهارنامه مالیاتی و ترازنامه و حساب سود و زیان خود را در ظرف ۴ ماه بعد از پایان سال مالی به ادارات دارایی تسلیم نمایند. (تیرماه هرسال می‌باشد).

جهت کسب مشاوره ثبت شرکت سهامی خاص در تهران و با مسئولیت محدود به شماره 09905200930 تماس حاصل فرمایید.

وظایف مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده شرکت سهامی خاص

۱-رسیدگی به ترازنامه و حساب سود و زیان سال مالی قبل و صورت دارایی و مطالب و دیون شرکت و صورت‌حساب دوره عملکرد سالانه شرکت

۲-انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیات مدیره  و انتخاب آنان به هنگامی‌که مدت مدیریت آنان بعد از ۲ سال منقضی شده باشد.

۳-انتخاب یا تجدید انتخاب بازرس و بازرسان اصلی و علی‌البدل

۴-تصویب ترازنامه و تفاوت تضمین در رابطه با تقسیم سود بین صاحبان سهام و همچنین ذخایر شرکت

۵-تعیین روزنامه کثیرالانتشار که آگهی‌ها و اطلاعیه‌های شرکت‌ها مجمع عمومی عادی سال یا سال بعد در آن انتشار خواهد یافت. (بنابراین لازم است که هر سال نسبت‌به تعیین روزنامه کثیرالانتشار اقدام کرد و آن

۶-تعیین خط‌مشی شرکت و تصفیه اقدام به عملی که به‌اصطلاح شرکت باشد. مشروط به این‌که در صلاحیت مجمع عمومی فوق‌العاده نباشند.

۷ تصویب یا و یا رد پیشنهاداتی که از طرف هیات مدیره و بازرسان یکی از سهامداران می‌شود.

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت سهامی خاص در تهران

مجمع عمومی فوق‌ العاده شرکت سهامی خاص در تهران سال مجمع عمومی فوق‌العاده مجمعی است که برای تغییرات اساس شرکت تشکیل می‌شود. تصمیمات این مجمع ممکن است تغییراتی در عقد و قرارداد شرکت بدهد. و اینجاست که دیگر نمی‌توان اساس شرکت را بر عقد دانست، زیرا در این‌ صورت لازم بود که کلیه سهام‌ داران تغییرات لازم را تصویب نماید. نکته درصورتی‌که قانون اجازه می‌دهد تغییرات مزبور به اکثریت آراء سهام اتخاذ شود.

صاحبان سهام مخالف مجبور به تبعیت از تصمیمات مجمع عمومی می‌باشند. ملتو قانون اکثریت بیشتری را برای تصویب تصمیمات مزبور پیش‌بینی نموده و تشریفاتی نیز برای دعوت و تشکیل مجامع عمومی فوق‌العاده مقرر داشته‌است. این مجمع را می‌توان در هر موقع که لازم باشد دعوت کرد.

آدرس و اقامتگاه قانونی شرکت سهامی خاص در تهران

هر شرکت دارای اقامتگاه مخصوصی است که همان مرکز شرکت می‌باشد. که این اقامتگاه اصلی شرکت است.  در واقع آدرس شرکت مکانی است که اداره شخص حقوقی در آن می باشد.  هر شرکت سهامی خاص که در تهران تاسیس گردد.   مرکز اصلی آن در محلی از تهران باشد، یک شرکت ایرانی محسوب می‌ گردد.

آدرس در شرکت سهامی خاص بر اساس ماده ۲ اساسنامه آن می‌باشد. که باید دارای کدپستی معتبر باشد. و نزد اداره پست منطقه ای از تهران مورد تایید باشد. و در سامانه آن اداره به ثبت رسیده باشد.

لازم به ذکر است آن تغییر آدرس شرکت سهامی خاص، براساس اساسنامه آن توسط هیات مدیره این نوع شرکت تغییر می‌یابد.

یعنی برای تغییر آدرس شرکت سهامی خاص، باید صورتجلسه هیات مدیره با دستور جلسه تغییر آدرس شرکت را تنظیم و به ثبت رساند. 

انواع شرکت سهامی
ادامه مطلب

هیأت‌رئیسه شرکت سهامی خاص

هیئت‌رئیسه در ۲ نوع مجمع انتخاب می‌شوند مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق‌العاده سر خرد در مجمع عمومی عادی و یا فوق‌العاده در هنگام برگزاری مجمع و ۴ نفر به‌عنوان هیأت‌رئیسه انتخاب می‌گردد که مسئولیت این افراد اداره مجمع عمومی می‌باشد.

سمت‌های هیئت‌رئیسه عبارت‌اند از: و رئیس مجمع، منشی مجمع، ناظر اول مجمع، ناظر دوم مجمع

لازم است که سمت منشی مجمع نباید سهام‌دار شرکت باشند که بهتر است منشی مجمع از بازرسان انتخاب گردد. 

هزینه ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران

هزینه ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در تهران در سایت ما، هیچ فرقی با سایر استان ها و شهرستان های دیگر نخواهد داشت. و تیم ما بابت ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص به شرح ذیل دریافت می کنیم.

  • هزینه ثبت تغییر آدرس شرکت سهامی خاص در تهران 800 هزار تومان است.
  • تعرفه ثبت تغییر نام شرکت سهامی خاص 800 هزار تومان است.
  • هزینه ثبت کاهش و یا افزایش موضوع فعالیت  2،200،000 تومان می باشد.
  • هزینه ثبت تغییر سرمایه (افزایش/کاهش) شرکت سهامی خاص در تهران 2،200،000 هزار تومان می باشد.
  • هزینه ثبت مجمع عمومی عادی یا عادی بطور فوق العاده (تغییر و یا تمدید مدیران و بازرسان) شرکت سهامی خاص در تهران 800 هزار تومان است.
  • هزینه ثبت نقل و انتقال سهام شرکت سهامی خاص در تهران 900 هزار تومان است.
  • هزینه ثبت صورتجلسه هیات مدیره شرکت سهامی خاص در تهران 800 هزار تومان است.
  • هزینه ثبت تغییر تعداد اعضای هیات مدیره شرکت سهامی خاص در تهران 800 هزار تومان است.

هزینه، مراحل و مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در تهران

جهت کسب مشاوره ثبت شرکت سهامی خاص در تهران و با مسئولیت محدود به شماره 09189414281 تماس حاصل فرمایید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست