تک نیک ثبت

male investor doing investments in different stocks 2749472 2294364 - افزایش سرمایه شرکت در 1402

روش های افزایش سرمایه شرکتها

روش های افزایش سرمایه شرکتها

افزایش سرمایه یکی از  موثرترین عوامل در توسعه و پیشرفت شرکت ها و موسسات تجاری می باشد. همه کسب و کارها برای ادامه فعالیت های خود و رقابت با رقبای سرسخت امروزی نیاز به پشتوانه مالی قوی دارند. به همین جهت نیز روش ها و استراتژی های لازم برای افزایش سرمایه را در پیش می گیرند. در سال 1400 وجود سرمایه برای شرکت ها بسیار مهم و ضروری می باشد. چرا که اکثر کسب و کارهای که ورشکسته شدند و نتوانستند به فعالت های خود ادامه دهند. به خاطر نداشتن پشتوانه مالی و سرمایه بوده است.

شما اگر مدیر و یا صاحب یک شرکتی هستید بایستی از میزان سرمایه خود و روش های افزایش سرمایه شرکت خود اطلاعات به روز و مفیدی را داشته باشید. تا در مواقع بحرانی بتوانید بهترین و موثرترین ایده ها و روش ها را برای حفظ کسب و کار خود ارائه دهید. در ادامه مطالب سعی بر آن داریم در مورد انواع روش های افزایش سرمایه در سال جدید 1400 توضیحات مختصری را برای دوستان عزیز بازگو کنیم.

 

نحوه افزایش سرمایه شرکت

روش های افزایش سرمایه شرکتها

همانطور که اشاره کردیم افزایش سرمایه از مهم ترین عوامل پیشرفت و توسعه یک شرکت در دنیای رقباتی امروزه می باشد. راه های متفاوتی برای افزایش سرمایه شرکت ها وجود دارد. که در 1400 شما باید تلاش خود را برای افزایش سرمایه شرکت همسو نمایید.  که از جمله این روش ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

– روش افزایش سرمایه از محل صرف سهام

– روش افزایش سرمایه از محل تجدید ارزبابی دارایی ها

– روش افزایش سرمایه از محل سود انباشته

– روش افزایش سرمایه از محل آورده نقدی

شما با توجه به نوع فعالیت و شرایط پیش روی شرکت خود می توانید طبق یکی از این روش های مذکور” اقدام به افزایش سرمایه داشته باشید. البته قبل از بکار بردن هر یک از این روش ها بهتر می باشد. تا در مورد آن ها اطلاعاتی را داشته باشد.

افزایش سرمایه

 

روش افزایش سرمایه از محل صرف سهام

روش های افزایش سرمایه شرکتها

شرکت ها در این روش، سهام های خود را با قیمتی بیشتر از قیمت اسمی به فروش می رسانند. و مبلغ مابه التفاوت بین قیمت اسمی و قیمت فروش را به صورت سهام جدید به سهامداران و شرکاء خود پرداخت می کند. البته در بسیاری از مواقع شرکت ها مبلغ مابه التفاوت را تحت عنوان افزایش سرمایه به صندوق شرکت بر می گردانند. این روش به ندرت در بین شرکت ها صورت می گیرد. ولی با این حال یکی از مطرح ترین روش ها در مباحث افزایش سرمایه بوده و می تواند. مورد استفاده مدیران کسب و کارها واقع شود.

 

نمونه صورتجلسه مجمع عمومی عادی سالیانه
ادامه مطلب

 

businessman getting profit from business 2749458 2294350 300x300 - افزایش سرمایه شرکت در 1402
روش های افزایش سرمایه شرکتها

 

 

روش افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها

 

در روش افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها میزان و مبلغ دارایی ها شما هیچ تغییری نخواهد کرد.” بدین صورت که تعداد سهام شما افزایش یافته ولی با کاهش قیمت سهام ها ” دارایی شرکت تغییری نخواهد کرد. در این روش شرکت تمام دارایی های مشهود خود از جمله تجهیزات و زمین و غیره را تجدید ارزیابی می کنند. و در ترازنامه شرکت خود مبلغ آن را به روز می کنند و از آن جایی که در ترازنامه باید هر دو طرف معادله تراز و یکی باشد. در نتیجه مبلغ و میزان سرمایه را نیز افزایش می دهند.  افزایش سرمایه در این روش فقط به حالت صوری و در دفاتر حسابداری اتفاق می افتد. و عملا پول و نقدینگی وارد شرکت نخواهد شد.

 

روش افزایش سرمایه از محل سود انباشته

 

همان طور که از اسم این روش پیداست، شرکت ها در دفاتر حساب های خود عنوانی را تحت سود انباشته یاداشت می کنند. که طبق این عنوان هر ساله میزانی از سود خود را به عنوان سود انباشته” ذخیره می کنند. بنایراین شرکت های که سود انباشته قابل توجهی را داشته باشند می توانند از طریق همین روش اقدام به افزایش سرمایه شرکت خود کنند. با اضافه شدن سود انباشته به سرمایه شرکت شما، تعداد سهام شما هم بیشتر خواهد شد. نکته ای که در روش از محل سود انباشته بایستی به آن توجه باید کرد.”  این است که در این روش میزان و مقدار دارایی شما افزایش پیدا نخواهد نکرد. هم چنین هیچ گونه پول و نقدینگی نیز به حساب شرکت شما اضافه نخواهد شد.

 

روش افزایش سرمایه از محل آورده نقدی

 

در خیلی از مواقع شرکت ها برای افزایش سرمایه مجبور هستند که از آورده نقدی سهامداران خود استفاده کنند. در برخی از دفاتر رسمی حسابداری” حسابداران این موضوع را تحت عنوان آورده شرکاء یاداشت می کنند. که مبالغ متعلق به این عنوان عددی، بسیار قابل توجه می باشد. اگر شرکت شما از سود انباشته مناسبی برخوردار نیست، می توانید از روش آورده نقدی شرکاء و یا سهامداران استفاده کنید. این روش از دیگر روش های افزایش سرمایه موثر تر  و  قابل قبول تر می باشد. که بسیاری از شرکت ها نیز بیشتر از این روش استفاده می کنند.

صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده
ادامه مطلب

روش های افزایش سرمایه شرکتها

در صورتیکه برای اخذ تسهیلات می خواهید برای شرکتتان افزایش سرمایه انجام دهید. کارشناسان ما بدون آنکه در بانک پول نقدی واریز نمایید. می توانند برای شرکتتان افزایش سرمایه انجام دهند.

جهت مشاوره با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن مشاور: 09189414281

مطالب مرتبط:

Isometric Team1111تعاونی بزرگ 111work Illustration - افزایش سرمایه شرکت در 1402
مراحل تشکیل تعاونی

تعریف شرکت تعاونی مراحل ثبت شرکت تعاونی مدارک مورد نیاز تاسیس تعاونی هیات مدیره - مجمع -بازرسان - مدیرعامل

Untitled سهامی خاص اصلی اول 1 1 - افزایش سرمایه شرکت در 1402
دستورالعمل تشکیل تعاونی

مراحل تاسیس تعاونی هیات موسس مجمع عمومی آگهی دعوت هیات مدیره مدیرعامل بازرسان اداره تعاون شهرستان

Untitledبا مسئولیت محدود اصلی اول 1 - افزایش سرمایه شرکت در 1402
شرکت بامسئولیت محدود

تعریف شرکت با مسئولیت محدود  شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

Untitle33333333d 1 - افزایش سرمایه شرکت در 1402
موسسات غیرتجاری

شرایط ثبت موسسه غیر تجاری شرایط ثبت موسسه حقوقی مدارک لازم جهت ثبت موسسه حقوقی مراتب ثبت مؤسسات غیر تجاری

tablet اصلی 222222222 Converted - افزایش سرمایه شرکت در 1402
تعرفه ها و هزینه های ثبت

تعرفه و هزینه ثبت شرکت و ثبت تغییرات(مجامع) و کلیه جزئیات تعرفه هر چه تعداد که مجامع دارید

Isometric Team1111تعاونی بزرگ 111work Illustration - افزایش سرمایه شرکت در 1402
نحوه برگزاری مجامع عمومی

تغییرات در مدیران و بازرسان و انواع مجامع عمومی و همچنین تغییرات در اساسنامه و نحوه برگزاری مجامع

sustainably sourced 2103444 1782255 - افزایش سرمایه شرکت در 1402
ثبت شرکت دانش بنیان

مزایای شرکت دانش بنیان و امتیازات این نوع شرکت‌های وبهتر است در چه نوع شرکتی ثبت گردد.

architecturally sound skyscrapers 1056927 - افزایش سرمایه شرکت در 1402
شرکت های تاسیساتی

شرکت تاسیسات ساختمانی ، موضوع فعالیت شرکت های تاسیساتی، شرکت تاسیساتی در قالب سهامی خاص ...

ثبت شرکت خود را با آسودگی خاطر به تک نیکی ها بسپارید

ثبت سفارش در سایت تک نیک

شرکت تعاونی تک نیک با هدف تسهیل در امور اداری شرکتها و موسسات، حسابداری و مالیاتی و مشاوره کسب و کار فعالیت خود را از سال 94 آغاز نموده است. ثبت تک نیک همواره کوشیده است خدمات خود را به بهترین شکل ممکن در سریعترین زمان به انجام برساند و مشاوری امین برای مدیران و کارآفرینان عزیز کشورمان باشد.

         

مطالب مرتبط